THY mil programında Garanti BBVA ile yolları ayırıyor

Güncel Haberler

Türk Hava Yolları, miles&smiles’da uzun süredir program ortağı olan Garanti BBVA ile yollarını ayırıyor. THY, DG Pay isimli yeni kurulan bir şirket ile ortaklık için karar aldı.

Türk Hava Yolları, miles&smiles’da uzun süredir program ortağı olan Garanti BBVA ile yollarını ayırıyor. THY, DG Pay isimli yeni kurulan bir şirket ile ortaklık için karar aldı.

Türk Hava Yolları, yıllardır ortaklık yürüttüğü Garanti BBVA ile miles&smiles programını sürpriz bir şekilde sona erdiriyor.
THY ile Garanti BBVA arasında yapılan anlaşma gereği, alışveriş yaptıkça uçuş mili ve çeşitli indirimler elde edilen yolcu sadakat programı miles&smiles’te beklenmedik bir karar alındı.

THY yönetim kurulu, Garanti BBVA ile adeta özdeşleşen program ortaklığını sona erdirmek için ilk adımı attı. Alınan karar çerçevesinde THY ile Garanti BBVA arasındaki mil ortaklığı sona ererken, yeni ortak da şimdiden belli oldu.

THY’nin, henüz iki yıl önce kurulan DG Pay isimli şirket ile miles&smiles programında yoluna devam edeceği öğrenildi.

Garanti BBVA’nın devredışı bırakılarak, bu alanda hiçbir tecrübesi olmayan yeni kurulan bir şirket ile programa devam etme kararı sürpriz olarak değerlendirildi. Yeni şirketin kime ait olduğuna ilişkin farklı iddialar ortaya atılırken, yüzbinlerce yolcunun özel bilgilerinin de DG Pay isimli şirkete aktarılacak olmasının üyeler arasında rahatsızlığa neden olacağı kaydedildi.

THY’nin önümüzdeki günlerde Garanti BBVA ile program ortaklığının sonlandırıldığına yönelik kararı KAP’a açıklaması beklenirken, DG Pay ile iş ortaklığının ise kısa sürede resmilik kazanacağı da belirtildi.

Öte yandan söz konusu şirketin yurtdışı merkezli bazı uluslararası ödeme kuruluşlarının uzantısı olup olmadığı ise şimdilik bilinmiyor.

Kaynak : Airporthaber.com

Makaleyi değerlendir
Gezebildiğin Kadar
Yorum ekle