THY’de uçak içi ikramda çok önemi değişiklikler yapıldı

COVİD-19 nedeniyle ara verdiği uçuşlarına geri dönmeye hazırlanan Türk Hava Yolları (THY) ikram konseptinde çok önemli değişiklilere gitti. COVİD-19 nedeniyle ara verdiği uçuşlarına geri dönmeye hazırlanan Türk Hava Yolları (THY) ikram konseptinde çok önemli değişiklilere gitti. Durdurduğu uçuşlarına Pazartesi itibariyle yeniden başlayacak olan THY, uçak ikramda yeni kurallar belirledi. Buna göre; – İkramlar tek kullanımlık kutular ile yapılacak – Çay/kahve servisi yapılmayacak – YC alkol servisi yapılmayacak – BC welcome drink servisi yapılmayacak – BC hot towel kaldırılacak – BC cam bardak, porselen bardak kullanılmayacak – Menü kartları kullanılmayacak – Soft içeceklerde ve alkol yüklemelerinde tekli paketli ürünlere geçilecek – ER BC kuver uygulaması kaldırılacak – ER BC movie bar uygulaması kaldırılacak – Kabin Amiri dışında farklı yolcu sınıflarında (BC-YC) görev alan kabin ekipleri servis esnasında diğer sınıflara geçiş yapmayacak ve servis hizmet sunumunda bulunmayacak. – KM3 hijyen uzmanı kabin ekibi olacak ve servisin hiçbir aşamasına dahil olmayacak – Kabin amiri dışında farklı […]

THY’de uçak içi ikramda çok önemi değişiklikler yapıldı

COVİD-19 nedeniyle ara verdiği uçuşlarına geri dönmeye hazırlanan Türk Hava Yolları (THY) ikram konseptinde çok önemli değişiklilere gitti.

COVİD-19 nedeniyle ara verdiği uçuşlarına geri dönmeye hazırlanan Türk Hava Yolları (THY) ikram konseptinde çok önemli değişiklilere gitti.

Durdurduğu uçuşlarına Pazartesi itibariyle yeniden başlayacak olan THY, uçak ikramda yeni kurallar belirledi.

Buna göre;

– İkramlar tek kullanımlık kutular ile yapılacak

– Çay/kahve servisi yapılmayacak

– YC alkol servisi yapılmayacak

– BC welcome drink servisi yapılmayacak

– BC hot towel kaldırılacak

– BC cam bardak, porselen bardak kullanılmayacak

– Menü kartları kullanılmayacak

– Soft içeceklerde ve alkol yüklemelerinde tekli paketli ürünlere geçilecek

– ER BC kuver uygulaması kaldırılacak

– ER BC movie bar uygulaması kaldırılacak

– Kabin Amiri dışında farklı yolcu sınıflarında (BC-YC) görev alan kabin ekipleri servis esnasında diğer sınıflara geçiş yapmayacak ve servis hizmet sunumunda bulunmayacak.

– KM3 hijyen uzmanı kabin ekibi olacak ve servisin hiçbir aşamasına dahil olmayacak

– Kabin amiri dışında farklı yolcu sınıflarında (BC-YC) görev alan kabin ekipleri servis esnasında diğer sınıflara geçiş yapmayacak ve servis hizmet sunumunda bulunmayacak.

– KM4 ve KM6 hijyen uzmanı kabin ekibi olacak, servisin hiçbir aşamasına dahil olmayacak. Tüm uçuş boyunca ve yerde tuvaletleri kontrol ederek temizlik ve hijyenini sağlayacak.

– Menü içerikleri yemek ve kahvaltı servisine göre farklılık gösterecekt. 5 -8 saat arası seferlerde ilave olarak kraker verilecek.

Kaynak

Benzer Yazılar

Pegasus’tan Erivan uçuşları için başvuru

Güncel Haberler 2 yıl önce

Ermenistan Bölgesel Gelişim ve Altyapı Bakanlığı Sözcüsü Sona Harutyunyan, Pegasus’un şubat ayı itibarıyla İstanbul-Erivan uçuşu gerçekleştirmek üzere başvuruda bulunduğunu bildirdi. Söz konusu başvurunun değerlendirmeye alındığını açıkladı Ermenistan Bölgesel Gelişim ve Altyapı Bakanlığı Sözcüsü Sona Harutyunyan, Pegasus’un İstanbul-Erivan uçuşu gerçekleştirebilmek üzere Ermenistan Sivil Havacılık Komitesi’ne başvuruda bulunduğunu açıkladı. Harutyunyan, Ermenistan Devlet Radyosu’na yaptığı açıklamada “Pegasus şubat ayından itibaren haftada 2 uçuş gerçekleştirmek üzere başvuruda bulundu” ifadelerini kullandı. Başvurunun değerlendirmeye alındığını söyleyen Harutyunyan makul bir süre içerisinde karar alınacağını belirtti.

1600’den fazla uçak seferi iptal edildi

Güncel Haberler 2 yıl önce

ABD’de Covid-19’un omicron varyantına bağlı artışa geçen vakalar nedeniyle Noel tatilinde 1600’den fazla uçak seferi uçuş programından kaldırıldı. Uçuş verilerini derleyen Flightawarensitesine göre, salgının havayolları çalışanlarını etkilemesi nedeniyle sefer iptalleri yapıldı. İptal edilen uçak seferleri, Noel tatiline gitmek için hava limanlarını dolduran Amerikalıları zor durumda bıraktı. Dünya genelinde ise yine Covid-19 salgınına bağlı olarak cumadan pazar gününe 5 bin 400’den fazla uçuş iptal edildi. Noel tatili zamanı, yıl içinde en fazla seyahat edilen, en yoğun dönemi oluşturuyor. Kaynak

İç hatlarda uygulanan tavan fiyata zam yapıldı

Güncel Haberler 2 yıl önce

İç hat bilet fiyatlarında uygulanan tavan fiyat uygulaması 100 Lira artışla 600 Türk Lirası’na çıkarıldı. Uygulamaya konulduğu andan itibaren gündemden düşmeyen tavan fiyat uygulamasında fiyat güncellemesi yapıldı. Yeni tarifeye göre; iç hatlarda en yüksek ücret 600 Lira olacak. TAVAN FİYAT UYGULAMASI Havayolu şirketlerinin fırsatçılık yapmasını önlemek amacıyla uygulanmaya başlanan tavan fiyat ilk kez 2013 yılında uygulanmaya başlamıştı. Dövizdeki artışla birlikte zaman zaman güncellenen fiyat uygulaması, birçok dönem havayolu şirketleri tarafından delinmiş ve tartışma konusu olmuştu. Geçtiğimiz yıl 500 Lira’ya çıkarılan tavan fiyat yeni zamla birlikte 600 Lira’ya yükseltildi. Kaynak

0 Yorum

Yorum Yaz

Rastgele

Web sitemiz, gezinme deneyiminizi ve ilgili bilgileri sağlamak için çerezleri kullanır. Web sitemizi kullanmaya devam etmeden önce, şunları kabul etmiş olursunuz.