THY’den ücretsiz bilet değişimi

Türk Hava Yolları, yolcularına ilk taleplerinde ücretsiz değişim hakkı tanınacağını açıkladı. THY’nin resmi internet sitesinden yapılan açıklamada; 6 Mart – 24 Mart tarihleri arasında satın alınacak biletlerde ilk değişiklik talebinin ücretsiz gerçekleştirileceğini açıkladı. THY açıklaması: 6 Mart – 24 Mart tarihleri arasında satın alınacak biletlerde (Türkiye iç hat uçuşları ve Ercan havalimanı uçuşları hariç) değişiklik ücretini kaldırıyoruz. Biletlenmiş uçuşlarınızı değiştirmek istediğinizde, ilk talebinizi değişiklik ücreti almadan gerçekleştiriyoruz. Ayrıca 5 Mart 2020 ve öncesinde alınan, 31 Aralık 2020’ye kadar uçuşu olan biletlerinizde de (Türkiye iç hat uçuşları ve Ercan havalimanı uçuşları hariç) 16 Mart 2020 tarihine kadar işlem yapılması şartıyla ilk değişiklikte değişiklik ücreti almıyoruz. Uygulama koşulları: 5 Mart 2020 ve öncesinde alınmış olan biletlerde 16 Mart 2020 tarihine kadar işlem yapılması şartıyla geçerlidir.5 Mart sonrası biletlemelerde 6 Mart – 24 Mart 2020 tarihleri arasında yapılacak olan rezervasyon ve biletlemelerde geçerlidir.2020 yılı sonuna kadar olan Türk Hava Yolları’nın icra ettiği uçuşlarda geçerlidir.Yolcularımız […]

THY’den ücretsiz bilet değişimi

Türk Hava Yolları, yolcularına ilk taleplerinde ücretsiz değişim hakkı tanınacağını açıkladı.

THY’nin resmi internet sitesinden yapılan açıklamada; 6 Mart – 24 Mart tarihleri arasında satın alınacak biletlerde ilk değişiklik talebinin ücretsiz gerçekleştirileceğini açıkladı.

THY açıklaması:

6 Mart – 24 Mart tarihleri arasında satın alınacak biletlerde (Türkiye iç hat uçuşları ve Ercan havalimanı uçuşları hariç) değişiklik ücretini kaldırıyoruz. Biletlenmiş uçuşlarınızı değiştirmek istediğinizde, ilk talebinizi değişiklik ücreti almadan gerçekleştiriyoruz.

Ayrıca 5 Mart 2020 ve öncesinde alınan, 31 Aralık 2020’ye kadar uçuşu olan biletlerinizde de (Türkiye iç hat uçuşları ve Ercan havalimanı uçuşları hariç) 16 Mart 2020 tarihine kadar işlem yapılması şartıyla ilk değişiklikte değişiklik ücreti almıyoruz.

Uygulama koşulları:

5 Mart 2020 ve öncesinde alınmış olan biletlerde 16 Mart 2020 tarihine kadar işlem yapılması şartıyla geçerlidir.
5 Mart sonrası biletlemelerde 6 Mart – 24 Mart 2020 tarihleri arasında yapılacak olan rezervasyon ve biletlemelerde geçerlidir.
2020 yılı sonuna kadar olan Türk Hava Yolları’nın icra ettiği uçuşlarda geçerlidir.
Yolcularımız uçuşlarından 5 gün öncesine kadar bu haktan faydalanabilirler.
Türkiye iç hat uçuşları ve Ercan havalimanı uçuşları kapsam dışındadır.
Değişiklik sonrası oluşabilecek ücret farkları yolcularımızdan tahsil edilir.
Ücretsiz değişiklik talepleri Türk Hava Yolları Satış Ofisleri ve biletin satın alındığı acenteler ile gerçekleştirilebilir.

Benzer Yazılar

Pegasus’tan Erivan uçuşları için başvuru

Güncel Haberler 2 yıl önce

Ermenistan Bölgesel Gelişim ve Altyapı Bakanlığı Sözcüsü Sona Harutyunyan, Pegasus’un şubat ayı itibarıyla İstanbul-Erivan uçuşu gerçekleştirmek üzere başvuruda bulunduğunu bildirdi. Söz konusu başvurunun değerlendirmeye alındığını açıkladı Ermenistan Bölgesel Gelişim ve Altyapı Bakanlığı Sözcüsü Sona Harutyunyan, Pegasus’un İstanbul-Erivan uçuşu gerçekleştirebilmek üzere Ermenistan Sivil Havacılık Komitesi’ne başvuruda bulunduğunu açıkladı. Harutyunyan, Ermenistan Devlet Radyosu’na yaptığı açıklamada “Pegasus şubat ayından itibaren haftada 2 uçuş gerçekleştirmek üzere başvuruda bulundu” ifadelerini kullandı. Başvurunun değerlendirmeye alındığını söyleyen Harutyunyan makul bir süre içerisinde karar alınacağını belirtti.

1600’den fazla uçak seferi iptal edildi

Güncel Haberler 2 yıl önce

ABD’de Covid-19’un omicron varyantına bağlı artışa geçen vakalar nedeniyle Noel tatilinde 1600’den fazla uçak seferi uçuş programından kaldırıldı. Uçuş verilerini derleyen Flightawarensitesine göre, salgının havayolları çalışanlarını etkilemesi nedeniyle sefer iptalleri yapıldı. İptal edilen uçak seferleri, Noel tatiline gitmek için hava limanlarını dolduran Amerikalıları zor durumda bıraktı. Dünya genelinde ise yine Covid-19 salgınına bağlı olarak cumadan pazar gününe 5 bin 400’den fazla uçuş iptal edildi. Noel tatili zamanı, yıl içinde en fazla seyahat edilen, en yoğun dönemi oluşturuyor. Kaynak

İç hatlarda uygulanan tavan fiyata zam yapıldı

Güncel Haberler 2 yıl önce

İç hat bilet fiyatlarında uygulanan tavan fiyat uygulaması 100 Lira artışla 600 Türk Lirası’na çıkarıldı. Uygulamaya konulduğu andan itibaren gündemden düşmeyen tavan fiyat uygulamasında fiyat güncellemesi yapıldı. Yeni tarifeye göre; iç hatlarda en yüksek ücret 600 Lira olacak. TAVAN FİYAT UYGULAMASI Havayolu şirketlerinin fırsatçılık yapmasını önlemek amacıyla uygulanmaya başlanan tavan fiyat ilk kez 2013 yılında uygulanmaya başlamıştı. Dövizdeki artışla birlikte zaman zaman güncellenen fiyat uygulaması, birçok dönem havayolu şirketleri tarafından delinmiş ve tartışma konusu olmuştu. Geçtiğimiz yıl 500 Lira’ya çıkarılan tavan fiyat yeni zamla birlikte 600 Lira’ya yükseltildi. Kaynak

0 Yorum

Yorum Yaz

Rastgele

Web sitemiz, gezinme deneyiminizi ve ilgili bilgileri sağlamak için çerezleri kullanır. Web sitemizi kullanmaya devam etmeden önce, şunları kabul etmiş olursunuz.