Trabzon'da Gidebileceğiniz En Güzel Yaylalar

Karadeniz'in en büyük şehirlerinden olan ve doğası ile dikkat çeken Trabzon yaz kış fark etmeden gezilecek yerler arasında yerini alır.

Trabzon'da Gidebileceğiniz En Güzel Yaylalar

Karadeniz'in en büyük şehirlerinden olan ve doğası ile dikkat çeken Trabzon yaz kış fark etmeden gezilecek yerler arasında yerini alır. Yayları ve doğal yapısı ile farklı bir hava ve farklı bir deneyim yaşamak isteyenlere en iyi çözümdür. Trabzon'un en güzel yaylarını sizler için araştırdık ve kaleme aldık. İşte Trabzon'da gidebileceğiniz en güzel yaylalar. Görmeniz gereken yerler arasında ilk sırada yer alacak olan bu yaylalarda bol bol oksijen alacak ve doğanın tadını çıkaracaksınız. Sakin tatillerin ilk adresidir.

Akçaabat Karadağ Yaylası

Bu yaylanın rakımı 1880 metredir. Yaylada fırın, bakkal, kasap ve pansiyon bulabilirsiniz. Kalacağınız pansiyonlar yeşilin ortasında olup ağaç evlerden yapılmıştır. Akçaabat Düzköy yolundan ulaşım sağlanır. Yaylaya gelmek için toprak yolu kullanmak zorundasınız. Kafa dinlemek isteyenlerin ilk adresidir. Doğanın içinde bol oksijen ile gününüzü renklendirin. Yayla kahvesi yaz mevsiminde zaman geçirmek isteyenler ile dolar. Yayla suyu ile yapılan çayın bile tadının farklı olduğunu göreceksiniz.

Şolma Yaylası

Bu yayla 1800 metre rakımdadır. Trabzon merkeze 50 km uzaklıktadır. Yeşilin ve sarının her tonunu görmek mümkündür. Rakım yüksek olduğundan serin olabileceği için giderken kalın giysiler almayı unutmayın. Yaylaya Maçka üzerinden ulaşım mevcuttur. Çevresinde bir çok yayla vardır. Yaylada ihtiyaçlarınızı karşılamak için bakkal, manav ve kasap bulabilirsiniz. Daha çok özel araç ile ulaşım olmaktadır.

Lapazan Yaylası

Lapazan yaylası Maçka'nın güneyinde bulunan bir yayladır. Maçka'ya 12 km uzaklıkta bulunur. 2200 metre yükseklikte bulunur. Konaklama imkânı bulabileceğiniz pansiyonlar mevcuttur. Trabzon'un Ünlü Hamsiköyü Lapazan yaylasına çok yakındır. Buraya kadar gelmişken dönüşte sütlacın tadına mutlaka bakmalısınız. Buz gibi doğal kaynak suları ile dikkat çeken yaylada yeşilin her tonunu görmek mümkündür.

Düşüncen Nedir ?

like
0
dislike
0
love
0
funny
0
angry
0
sad
0
wow
0