TREN YOLCULUĞU İÇİN 9 NEDEN

İçerisinde sinematografik görüntüler barındıran tren yolculukları seyahatseverler için her zaman nostaljik bir özlem olmuştur. Doğal tren yolculuğu bu özlemin ötesinde başlı başına keyifli bir tatil olabilir. Film yapımcıları için mükemmel görüntüler ve mesajlar sağlayan tren istasyonları keyifli bir seyahat için iyi bir başlangıç noktası olacaktır.Peki ama neden tren yolculuğu? TASARRUF Tren yolculukları uçak ve otobüs yolculuklarına göre daha uygun maliyetlerle yolculuk yapmaya imkan tanıyor. Bilet fiyatları genelde uzun müddet değişmiyor. Bu nedenle bir tren yolculuğu yapmak için aylarca indirim kovalamak zorunda değilsiniz! DAHA FAZLA BAGAJ Tren yolculuklarında bagaj sınırı olmadığı için yanınıza almanız gereken eşyalardan feragat etmek zorunda kalmazsınız. Bavullarınızı kantara koyup ücretsiz bagaj hakkı sınırını geçtiğini gördüğünüz anda bomba süsü verilmiş sahipsiz çanta paniği yaşamazsınız. ÖZGÜRLÜK Yolculuk sırasında trenin içerisinde istediğiniz gibi dolaşabilirsiniz. Daracık bir koltukta emniyet kemeri takılı vaziyette saatlerce oturmak zorunda değilsiniz. Kucağınıza yatırılmış bir koltukla yolculuk yapmanız gerekmeyecektir. Ne yapmanız, nasıl davranmanız gerektiği konusunda sizi sürekli […]

TREN YOLCULUĞU İÇİN 9 NEDEN

İçerisinde sinematografik görüntüler barındıran tren yolculukları seyahatseverler için her zaman nostaljik bir özlem olmuştur. Doğal tren yolculuğu bu özlemin ötesinde başlı başına keyifli bir tatil olabilir. Film yapımcıları için mükemmel görüntüler ve mesajlar sağlayan tren istasyonları keyifli bir seyahat için iyi bir başlangıç noktası olacaktır.
Peki ama neden tren yolculuğu?

TASARRUF

Tren yolculukları uçak ve otobüs yolculuklarına göre daha uygun maliyetlerle yolculuk yapmaya imkan tanıyor. Bilet fiyatları genelde uzun müddet değişmiyor. Bu nedenle bir tren yolculuğu yapmak için aylarca indirim kovalamak zorunda değilsiniz!

DAHA FAZLA BAGAJ

Tren yolculuklarında bagaj sınırı olmadığı için yanınıza almanız gereken eşyalardan feragat etmek zorunda kalmazsınız. Bavullarınızı kantara koyup ücretsiz bagaj hakkı sınırını geçtiğini gördüğünüz anda bomba süsü verilmiş sahipsiz çanta paniği yaşamazsınız.

ÖZGÜRLÜK

Yolculuk sırasında trenin içerisinde istediğiniz gibi dolaşabilirsiniz. Daracık bir koltukta emniyet kemeri takılı vaziyette saatlerce oturmak zorunda değilsiniz. Kucağınıza yatırılmış bir koltukla yolculuk yapmanız gerekmeyecektir. Ne yapmanız, nasıl davranmanız gerektiği konusunda sizi sürekli uyaran birileri olmayacaktır.

tren-yolculugu

MERKEZE YAKINLIK

Tren yolculuklarının en güzel yanlarından bir tanesi de tren istasyonlarının genellikle şehir merkezlerinde olması. Bu sayede trenden aşağıya adımınızı attığınız anda kendinizi şehir merkezinde bulursunuz. Yolculuğunuzun bitiminde servis peşinde koşturmanıza gerek kalmaz.

NOSTALJİ ÖZLEMİ

Uzaktan geçişini gördüğümüz zaman sanki şehre bir film gelmiş, bir güzel orman olmuş duygusuna kapıldığımız tren yolculukları sayesinde nostaljik bir yolculuğa çıkmış gibi hissederiz kendimizi. Bize eskiyi hatırlatır ve içimizi özlem duygularıyla doldururlar. Bu nedenle tren istasyonları dönem filmleri için vazgeçilmez noktalardan biri durumundadır. Eğer nostaljiden hoşlanan bir seyahatseverseniz bir tren yolculuğu yaparak eskiye karşı olan bu özleminizi giderebilirsiniz.

ESNEKLİK

Chek-in, güvenlik noktaları, uzun kuyruklar… Tren yolculukları için bunların hiç biri söz konusu değildir. Trenin düdüğü öttüğü zaman valizinizi kaptığınız gibi trene binersiniz.

KONFOR VE DİNLENME

Yolculukların en büyük nimetlerinden bir tanesi oturduğunuz koltukların konforlu olması ve ayaklarınızı dilediğiniz gibi uzatabilmenizdir. Trenle yapacağınız yolculuklarda daracık koltuklarda baston yutmuş gibi dimdik oturmak zorunda kalmaz, ferah ve konforlu koltuğunuza gömülerek pastoral bir manzara eşliğinde kahvenizi yudumlarsınız.

tren-yolculugu-konfor

TRAFİK

Siz hiç trafikte sıkışıp kalmış bir tren gördünüz mü? Ya da gar trafiği yoğunluğundan dolayı garın etrafında tur atan bir tren? Muhtemelen görmemişsinizdir. Karayolu trafiği olur havayolu trafiği olur ama demiryolu trafiği olmaz. Sizi karşılamak için garda bekleyecek bir yakınıza ‘’saat 12:00’de oradayım’’ derseniz 12.00’de orada olursunuz.

ÇEVRE DOSTU

Trenler çevre dostu özellikleriyle ön plana çıkan ulaşım araçlarıdır. Ayrıca trenle yapacağınız yolculuklarda yol kenarlarındaki elektrik direklerini veya sonsuz boşluğu değil doğanın size sunduğu olağanüstü manzaraları yakından görme, ırmak kenarlarında kıvrıla kıvrıla yolculuk yapma fırsatına sahipsiniz.

 

tren-yolculugu-deneyimi

Kaynak: blog.prontotour.com

Benzer Yazılar

Malta’nın Saklı Cennetleri: Eğlenceli ve Detaylı Bir Malta Gezi Rehberi

Gezi Rehberi 4 ay önce

Malta’nın saklı cennetlerini keşfetmeye hazır mısınız? Mavi Lagün’ün berrak sularında şnorkelle yüzme, Gozo’nun tarihi güzellikleri, renkli Marsaxlokk Pazarı ve hareketli St. Julian’s geceleri, Malta’da unutulmaz anlar yaşamanızı garantiliyor.

Keşfetmeniz Gereken Efsanevi Bakü Gezi Rehberi

Gezi Rehberi 5 ay önce

Bakü, eski ve yeni zamanın izlerini bir arada barındıran, keşfedilmeyi bekleyen bir hazine. Efsanevi bir gezi deneyimi yaşamak için ideal bir destinasyon olan bu şehir, göz kamaştırıcı mimarisi, zengin tarihi ve benzersiz kültürüyle sizi bekliyor. Azerbaycan’ın incisi olarak bilinen bu yer, lezzet tutkunlarını da unutmayarak damak zevkine hitap eden mutfak kültürüyle cezbediyor. Elinizdeki "Bakü Gezi Rehberi" ile şehrin gizli köşelerini keşfetmeye hazır olun. İster tarihî bir yolculuğa çıkın, ister mimari yapıları keşfedin; Azerbaycan’ın bu büyüleyici şehrini keşfederken her köşede yeni bir hikaye sizi bekliyor. Öyleyse gelin, hayranlık uyandıracak kadar güzel bu şehri birlikte keşfedelim. Bakü’nün Büyüleyici Tarihine Yolculuk Bakü, derin tarihini her köşesinde yaşatan, ziyaretçilerini zamanda bir yolculuğa çıkaran eşsiz bir kenttir. Deneyimleyeceğiniz bu muazzam şehirde, Bakü gezi rehberi olarak size tarihi dokunuşları özgün bir şekilde hissettirecek yerleri keşfetmeniz için ilham verici önerilerimiz var. Gelin, Bakü’nün tarihine birlikte dalalım: İçeri Şehir (İçerişehir): UNESCO Dünya Mirası Listesi’nde yer alan bu tarihi […]

İzmir Kuşadası’nın Büyüleyici Güzellikleri: Keşfetmeniz Gereken Cennet Köşeler

Gezi Rehberi 5 ay önce

İzmir Kuşadası, eşsiz güzellikleriyle her yıl binlerce ziyaretçiyi kendine çekiyor. Altın kumlu plajları, Efes gibi tarihi hazineleri, lezzetli yemekleri ve hareketli gece hayatı ile ünlü. Bu yazıda, Kuşadası’nın keşfetmeniz gereken cennet köşelerini detaylarıyla bulacaksınız.

0 Yorum

Yorum Yaz

Rastgele

Web sitemiz, gezinme deneyiminizi ve ilgili bilgileri sağlamak için çerezleri kullanır. Web sitemizi kullanmaya devam etmeden önce, şunları kabul etmiş olursunuz.