Türk yolcu uçaklarında Covid-19 aşısı satışı başlıyor

Sivil Havacılık Genel Müdürlüğü, ekonomik açıdan zor günler geçiren havayolu şirketlerinin, aşı üzerinden gelir elde edebilmesi için uçaklarda aşı odaları oluşturulmasına izin verdi. Sivil Havacılık Genel Müdürlüğü, ekonomik açıdan zor günler geçiren havayolu şirketlerinin, aşı üzerinden gelir elde edebilmesi için uçaklarda aşı odaları oluşturulmasına izin verdi. SHGM tarafından havayollarına gönderilen yazıda, uçakta aşılama için uçağın arka bölümündeki koltukların perde ile ayrılarak aşı odası olarak kullanılabileceği belirtildi. İç ve dış hatlardaki tüm uçuşlarda havayolu şirketleri istedikleri takdirde ücretli aşılama  yapabilecek. Uçakta aşı hizmeti için bir hemşire bulundurma zorunluluğu olduğu belirtilirken randevu beklemeden isteyen her yolcu ücret karşılığı aşı olabilecek. Türk şirketlerin uçaklarında sadece Sinovac ve Biontech aşılarının uygulanmasına müsade edilecek. Aşı ücretleri ise Çin aşısı  Sinovac için 250 TL, Biontech için ise 300 TL olarak belirlendi. Uçakta yapılan aşıdan dolayı aşılanan yolcuda yan etki oluşması halinde, uçak başka bir havalimanına inmek zorunda kalırsa acil iniş masrafları yolcu tarafından karşılanacak. Haberin sadece […]

Türk yolcu uçaklarında Covid-19 aşısı satışı başlıyor

Sivil Havacılık Genel Müdürlüğü, ekonomik açıdan zor günler geçiren havayolu şirketlerinin, aşı üzerinden gelir elde edebilmesi için uçaklarda aşı odaları oluşturulmasına izin verdi.

Sivil Havacılık Genel Müdürlüğü, ekonomik açıdan zor günler geçiren havayolu şirketlerinin, aşı üzerinden gelir elde edebilmesi için uçaklarda aşı odaları oluşturulmasına izin verdi.

SHGM tarafından havayollarına gönderilen yazıda, uçakta aşılama için uçağın arka bölümündeki koltukların perde ile ayrılarak aşı odası olarak kullanılabileceği belirtildi.

İç ve dış hatlardaki tüm uçuşlarda havayolu şirketleri istedikleri takdirde ücretli aşılama  yapabilecek.

Uçakta aşı hizmeti için bir hemşire bulundurma zorunluluğu olduğu belirtilirken randevu beklemeden isteyen her yolcu ücret karşılığı aşı olabilecek.

Türk şirketlerin uçaklarında sadece Sinovac ve Biontech aşılarının uygulanmasına müsade edilecek. Aşı ücretleri ise Çin aşısı  Sinovac için 250 TL, Biontech için ise 300 TL olarak belirlendi.

Uçakta yapılan aşıdan dolayı aşılanan yolcuda yan etki oluşması halinde, uçak başka bir havalimanına inmek zorunda kalırsa acil iniş masrafları yolcu tarafından karşılanacak.

Haberin sadece bu kısmı saçma gelmiş olabilir ama aslında tamamı şakadan ibaretti. Bir Nisan dolayısıyla şakalandınız.

Kaynak

Benzer Yazılar

Pegasus’tan Erivan uçuşları için başvuru

Güncel Haberler 2 yıl önce

Ermenistan Bölgesel Gelişim ve Altyapı Bakanlığı Sözcüsü Sona Harutyunyan, Pegasus’un şubat ayı itibarıyla İstanbul-Erivan uçuşu gerçekleştirmek üzere başvuruda bulunduğunu bildirdi. Söz konusu başvurunun değerlendirmeye alındığını açıkladı Ermenistan Bölgesel Gelişim ve Altyapı Bakanlığı Sözcüsü Sona Harutyunyan, Pegasus’un İstanbul-Erivan uçuşu gerçekleştirebilmek üzere Ermenistan Sivil Havacılık Komitesi’ne başvuruda bulunduğunu açıkladı. Harutyunyan, Ermenistan Devlet Radyosu’na yaptığı açıklamada “Pegasus şubat ayından itibaren haftada 2 uçuş gerçekleştirmek üzere başvuruda bulundu” ifadelerini kullandı. Başvurunun değerlendirmeye alındığını söyleyen Harutyunyan makul bir süre içerisinde karar alınacağını belirtti.

1600’den fazla uçak seferi iptal edildi

Güncel Haberler 2 yıl önce

ABD’de Covid-19’un omicron varyantına bağlı artışa geçen vakalar nedeniyle Noel tatilinde 1600’den fazla uçak seferi uçuş programından kaldırıldı. Uçuş verilerini derleyen Flightawarensitesine göre, salgının havayolları çalışanlarını etkilemesi nedeniyle sefer iptalleri yapıldı. İptal edilen uçak seferleri, Noel tatiline gitmek için hava limanlarını dolduran Amerikalıları zor durumda bıraktı. Dünya genelinde ise yine Covid-19 salgınına bağlı olarak cumadan pazar gününe 5 bin 400’den fazla uçuş iptal edildi. Noel tatili zamanı, yıl içinde en fazla seyahat edilen, en yoğun dönemi oluşturuyor. Kaynak

İç hatlarda uygulanan tavan fiyata zam yapıldı

Güncel Haberler 2 yıl önce

İç hat bilet fiyatlarında uygulanan tavan fiyat uygulaması 100 Lira artışla 600 Türk Lirası’na çıkarıldı. Uygulamaya konulduğu andan itibaren gündemden düşmeyen tavan fiyat uygulamasında fiyat güncellemesi yapıldı. Yeni tarifeye göre; iç hatlarda en yüksek ücret 600 Lira olacak. TAVAN FİYAT UYGULAMASI Havayolu şirketlerinin fırsatçılık yapmasını önlemek amacıyla uygulanmaya başlanan tavan fiyat ilk kez 2013 yılında uygulanmaya başlamıştı. Dövizdeki artışla birlikte zaman zaman güncellenen fiyat uygulaması, birçok dönem havayolu şirketleri tarafından delinmiş ve tartışma konusu olmuştu. Geçtiğimiz yıl 500 Lira’ya çıkarılan tavan fiyat yeni zamla birlikte 600 Lira’ya yükseltildi. Kaynak

0 Yorum

Yorum Yaz

Rastgele

Web sitemiz, gezinme deneyiminizi ve ilgili bilgileri sağlamak için çerezleri kullanır. Web sitemizi kullanmaya devam etmeden önce, şunları kabul etmiş olursunuz.