Türkiye’de Yılbaşı Kutlamak İçin En İyi Yerler

Türkiye’de Yılbaşı Kutlamak İçin En İyi Yerler

Türkiye’de Yılbaşı Kutlamak İçin En İyi Yerler
Türkiye’de Yılbaşı Kutlamak İçin En İyi Yerler

Bu sene yılbaşı tatilinizi evde geçirmek yerine bir yerlere gitmekten yana kullanmak, hatta yeni yılı yeni bir şehirde karşılamak mı istiyorsunuz? O halde sizin için hazırladığımız, Türkiye’de yılbaşı tatilini en güzel şekilde geçirebileceğiniz 7 tatil yerine göz atabilirsiniz.

 

1. Alaçatı, İzmir

 

Alaçatı deyince akla ilk olarak deniz, kum ve güneş tatili gelse de Ege’nin bu kendine has mimariye sahip beldesi, son birkaç yıldır yılbaşında düzenlenen sokak partisiyle de büyük ilgi görüyor. Alaçatı’nın dar sokaklarında ateşlerin yakıldığı, hep bir ağızdan şarkıların söylendiği bu eğlenceyle yılbaşı tatilinizi geçirebilirsiniz. İzmir’de kışın keşfedilecek yerler arasında olan Alaçatı’daki bu eğlenceye Türkiye’nin dört bir yanından katılım oluyor.

2. Uludağ, Bursa

Uludağ, Bursa

Yılbaşı deyince akla kar, yılbaşı tatili deyince de kayak yapmak geliyor. Türkiye’nin popüler kayak merkezleri arasında bulunan Uludağ da tabii ki bu amaç için akla ilk gelen yerlerden. Öyle ki, Bursa her yılbaşında Uludağ sayesinde yılbaşı tatili için en popüler yerlerden birisi olmaya devam ediyor. Kayak pistlerinin yanı sıra, eğlencesi ve gece hayatıyla da büyük ilki gören Uludağ’da hem kayak veya snowboard yapabilir hem de Beceren TerasGrand Yazıcı Arena ve Le Chalet Yazıcı Cafe gibi mekanlarda birbirinden ünlü sanatçıların sahne aldığı mekanlarda doyasıya dans ederek girebilirsiniz! Ayrıca Uludağ’daki oteller sayı bakımından yeterli olduğu için yılbaşı tatilinizi geçirmek için  bol miktarda seçenek sunuyor.

 

3. Nişantaşı, İstanbul

 

İstanbul’da gezilecek yerler arasında en gözde semtlerinden olan Nişantaşı, her sene yeni yıldan birkaç hafta önce farklı bir konseptle süsleniyor, ışıl ışıl aydınlatılıyor ve yılbaşı için hazır hale getiriliyor. Bu aydınlatmaların semte yönelttiği ilgi, ünlü DJ’ler ve sanatçıların katıldığı, havai fişek gösterilerinin yapıldığı yılbaşı partisiyle zirve yapıyor ve semtin caddelerinde neredeyse adım atacak yer bulunmuyor. Her bütçeye uygun İstanbul otelleriarasından seçiminizi yapıp, yılbaşı tatilinizi Nişantaşı’nda geçirebilirsiniz. Nişantaşı’nda sokak partisi sizin için yeterli değilse rotanızı Nişantaşı Bakkalı’na çevirebilirsiniz. Zira burada düzenlenen alternatif ve renkli bir partiye tanık olabilirsiniz.

 

4. Eskişehir

 

Yılbaşı tatili deyince ilk akla gelen şehirlerden biri olmasa da üniversite şehri Eskişehir, kesinlikle Türkiye’de yılbaşının en eğlenceli geçtiği şehirlerden. Üniversitelilerin şehri Eskişehir, binlerce öğrencinin akın ettiği barlar sokağında pek çok güzel mekana sahip ve siz de bunlardan birine gidebilir, 222 Park gibi mekanlarda canlı müzik eşliğinde yapılan, hatta oryantal şovların düzenlendiği yılbaşı yemeklerine katılabilirsiniz.

 

5. Antalya

Yılbaşını Noel Baba’nın memleketi Antalya’da kutlamak kulağa hoş geliyor olmalı. Hem yerli hem de yabancı turistlerin gözdesi Antalya, içinde bulundurduğu birçok otelde yılbaşı tatili için gerek ünlü sanatçıların, gerekse özel şov gruplarının sahne aldığı programlarıyla dikkat çekiyor.

 

6. Kartalkaya, Bolu

Yılbaşını kayak yaparak geçirmek isteyenler için bir diğer seçenek de Bolu’nun ünlü kayak merkezi Kartalkaya. Türkiye’deki doğa harikaları arasında olan Yedigöller’e de ev sahipliği yapan Bolu, yılbaşı tatili için Ankara ve İstanbul’un tam ortasında yer almasından dolayı her iki kentin sakinlerinden de büyük ilgi görüyor. 

 

7. Ankara

Ankara

Ankara’da kış başka bir güzel yaşanıyor. Ankara’da yılbaşını sokakta kutlamak isteyenlerin ilk adresi kentin en merkezi noktası olan Kızılay olsa da  yılbaşı tatilinizde karlarla kaplı Ankara’nın Tunalı Hilmi Caddesi‘nde yürüyüp kestane yiyerek ve Türkiye’de kar manzaraları arasına en tepeden girmeye aday Kuğulu Park‘ta anın tadını çıkararak başlayabilirsiniz. Bunun dışında bol alternatifli yemekli eğlenceler de bir seçenek olarak duruyor.

 

 

 

Kaynak : Skyscanner Blog

BU İÇERİĞE EMOJİYLE TEPKİ VER!

like
0
dislike
0
love
0
funny
0
angry
0
sad
0
wow
0