Türkiye’nin Az Bilinen El Değmemiş Koyları

türkiyede koylar Türkiye

Türkiye’de az bilinen koylar bakımından oldukça zengin olan bir cennet ülkedir. Tatil merkezleri bakımından da oldukça zengin olan bir ülkedir.

Türkiye’de az bilinen koylar bakımından sık sık tercih edilen ve de ziyaret edilen bir ülkedir. Yerli ve yabancı pek çok ziyaretçiyi çeken bu mekanlar arasında az bilinen mekanlar da yer almaktadır. Bu bakımdan da bu koylar görenleri adeta büyülemektedir. Pırıl pırıl olan tertemiz bir deniz ve eşsiz el değmemiş bir doğasıyla bu mekanlar az kimsenin keşfettiği mekanlar olmaktadır.

Türkiye’de Az Bilinen Koylar

Delikli Koy, Çeşme / İzmir

Çeşme kalabalığına bakarak sakin bir şekilde yüzmek ve beachlere fazla ücret ödememek isteyenleri kaçamak noktası bu koydur. Herhangi bir işletmenin de yer almadığı bu mekan oldukça hoş bir ortama sahiptir. Yüzmek için de oldukça iyi olan bu koy, tertemiz bir denizle de bu fırsatı sunarak turistlere ev sahipliği yapmakta ve oldukça beğenilmektedir.

Herence Akvaryum Koyu, Datça/Muğla

Bu koy, Datça Palamutbükü’ne son derece yakın olan bir koydur. Eşsiz bir denize sahip olan bu koy, aynı zamanda da az bilinen tatil merkezleri arasında ilk sıralarda yer almaktadır. Halk plajı da bulunan bu koy, oldukça sakin ve sessiz bir tatil için en ideal mekanlardandır.

Dolungaz Koyu, Karaburun/ İzmir

Ulaşım bakımında kolay olmayan bir koydur. Ancak ulaşım sağlandığı andan itibaren oldukça keyifli bir tatil merkezi haline de gelebilmektedir. Tertemiz denizi ve doğasıyla Türkiye’nin en güzel tatil merkezi olmaktadır. Kamp yapmak için de olanak tanıyan bu yerde, hafta içi bir zamanda gitmeniz halinde daha rahat bir tatil yapmış olursunuz.

Kabak Koyu, Faralya / Fethiye

Fethiye’de Faralya köyünde yer almaktadır. Kelebekler Vadisi’ne de yakın konumda olan bu koy aynı zamanda da doğa ve denizin birleştiği süper bir tatil merkezidir. Arabayla koya ulaşım mümkün değildir. Kolay bir ulaşımın olmadığı bu koy da en bilinmeyen koylar arasında yer almaktadır. Kamp yerlerinde bungalov evleri ve çadırlar yer almaktadır. Butik otellerin de yer aldığı bu koyda temiz deniz ve de güzel havasıyla tatilin keyfi başka güzel çıkmaktadır. Bu bakımdan da az bilinen ve sakin tatil merkezleri sevenler için son derece ideal olan bir tatil merkezidir. Yoga severler tarafından da bu tatil merkezi ziyaret edilmektedir. Eşsiz bir tatil keyfi için en ideal olan tatil merkezlerinden bir tanesi olan bir koydur.

Kargı Koyu, Datça / Muğla

Datça’ya doğru giderken bu koy, yol üzerinde bulunmaktadır. Bu bakımdan da Datça’yı tatil için tercih edenler yolda bu koyu mutlaka görmüşlerdir. Denizi akvaryum gibi görünmekte ve oldukça temiz ve pırıl pırıl olan bir tatil merkezidir. Sakinliği ve doğasıyla büyüleyen bu koy, aynı zamanda da sakin bir plajı olması dolayısıyla tercih edilebilir sakin tatil merkezi olmaktadır. En güzel koylardan biri olan bu koy üstelik Datça’ya da 3 km uzaklıkta bir mesafede yer almaktadır.

Gebekse Koyu, Marmaris / Muğla

Oldukça az bilinen bu koya küçük bir tekne yardımıyla ulaşılabilir. Marmaris’e 3 km uzaklıktadır. Çiftlik Koyu’na da oldukça yakın bir konumda bulunan bu koy en güzel koylar arasında yer almaktadır. Tarihi bir kilise de bulunan bu koyda doğa ve denizin tadını çıkarmak isteyenler için oldukça ideal bir tatil alanı olmaktadır.

Makaleyi değerlendir
Gezebildiğin Kadar
Yorum ekle