UÇAK BİLETİ SATIN ALMANIN PÜF NOKTALARI

Seyahat İpuçları

Uçak yolculuğu üstün güvenliği ve zaman tasarrufu ile en çok tercih edilen seyahat çeşitlerinden biri. Hayatı kolaylaştıran birçok avantajı olan havayolu seyahatinin gördüğü yüksek talebin getirisi olarak, çeşitli firmalar havayolunu tercih eden yolculara daha iyi hizmet vermek için yarışıyor.

Yolcularına farklı fiyat seçenekleri, farklı uçak filoları ile hizmet veren havayolu firmaları arasından tercihinizi yaptınız ve uçak biletinizi almak üzeresiniz…

Peki uçak biletinizi alırken dikkat etmeniz gereken püf noktalar neler?

Ekonomik uçak bileti almak için havayolu firmalarının kampanyalarını takip edebilirsiniz.

Farklı havayolu şirketlerine ait biletleri bir arada görebileceğiniz online bilet satış acentelerini kullanmanız uygun fiyatlı biletlere ulaşmanızı kolaylaştıracaktır. Uçak biletinizi gidiş ve dönüş olarak bir arada aldığınız takdirde daha ekonomik biletler bulabilirsiniz.

Seyahat edebileceğiniz zaman dilimi esnekse bunu göz önüne de alarak bilet aramanız farklı fiyatlardaki uçak bileti alternatifleri görmenize olanak sağlayacaktır.

Seyahat tarihinizi belirledikten sonra mümkün olan en erken şekilde biletinizi satın alırsanız düşük ücretli uçak biletlerine daha kolay ulaşırsınız. Uçağın hareket tarihi yaklaştıkça uygun fiyatlı koltuklar azalabilir.

İade hakkınızın olduğu uçak biletlerinde hizmet bedeli düşülerek size geri ödeme yapılacağını unutmayın. Promosyon biletleri özel kampanya biletleri olduğu için büyük kısmında değişiklik yapma hakkınız yoktur.

Business ve First Class kategorisindeki biletlerin iade ve değişiklik işlemlerinde havayolu firmaları yolcularına daha esnek kurallar sunabilir. Seyahat tarihinizde değişiklik yapma ihtimaliniz var ise esnek tarihli uçak bileti almanız durumunda fark ödemeden tarih değişikliği yapabilirsiniz.

Online uçak bileti alırken dikkat edilmesi gereken önemli noktalardan biri diğeri de yolcu ad soyadı bilgilerinin sisteme nüfus cüzdanı ve pasaporttaki şekli ile hata yapılmadan girilmesidir. Havayolu şirketlerinin kuralları gereği satın alınan bir bilet başka bir isme devredilmeyecektir. Biletinizi satın alırken işleminizi bitirmeden seyahat tarihlerini, kalkış ve iniş havalimanlarını kontrol etmeniz olası karışıklıkların önüne geçmede size yardımcı olacaktır.

Unutmayın ayrıca nitelikli bilet tercih ettiğinizde satın alırken ödeyeceğiniz fark sayesinde gecikme, uçağı kaçırma, seyahat tarihini değiştirme ya da iptal etme ve havayolu firmasından kaynaklanan aksaklıklarda ücret iadesi gibi haklar kazanabilirsiniz.

Kaynak: blog.prontotour.com

Makaleyi değerlendir
Gezebildiğin Kadar
Yorum ekle