Uçak Yolculuklarında Dikkat Edilmesi Gereken Kurallar

Uçak bileti fiyatlarının düşmesi, farklı hava yolu şirketlerinin düzenlediği kampanyalar ve sektördeki rekabetten dolayı bir yerden bir yere gitmek için uçak yolculuğunu eskisinden çok daha fazla kullanır olduk. Uçak bileti fiyatlarının düşmesi, farklı hava yolu şirketlerinin düzenlediği kampanyalar ve sektördeki rekabetten dolayı bir yerden bir yere gitmek için uçak yolculuğunu eskisinden çok daha fazla kullanır olduk. Kısa mesafelerde bile birçok kişi otobüs ve özel araçla seyahat yerine uçakla yolculuğu tercih ediyor. Hayatımızda eskisinden çok daha fazla yere sahip olan uçak yolculuklarında uyulması gereken sıkı kurallar bulunuyor. Bu kurallara uyulmaması halinde yolcunun uçağa alınmaması, gidilecek havalimanında polis eşliğinde gözaltına alınma ya da ilgili hava yolu firmasının o yolcuya bir daha uçak bileti satmaması gibi engelleyici yaptırımlar uygulanabiliyor. Uçak Yolculuklarında Dikkat Edilmesi Gereken Kurallar 1. Uçuştan önceki kural dışı davranışlar Yolcuların seyahat sırasında olduğu gibi daha uçuş başlamadan da uyması gereken bazı kurallar var. İlgili hava yolu şirketinin çalışanları yolcunun uçuştan önce […]

Uçak Yolculuklarında Dikkat Edilmesi Gereken Kurallar

Uçak bileti fiyatlarının düşmesi, farklı hava yolu şirketlerinin düzenlediği kampanyalar ve sektördeki rekabetten dolayı bir yerden bir yere gitmek için uçak yolculuğunu eskisinden çok daha fazla kullanır olduk.

Uçak bileti fiyatlarının düşmesi, farklı hava yolu şirketlerinin düzenlediği kampanyalar ve sektördeki rekabetten dolayı bir yerden bir yere gitmek için uçak yolculuğunu eskisinden çok daha fazla kullanır olduk.

Kısa mesafelerde bile birçok kişi otobüs ve özel araçla seyahat yerine uçakla yolculuğu tercih ediyor. Hayatımızda eskisinden çok daha fazla yere sahip olan uçak yolculuklarında uyulması gereken sıkı kurallar bulunuyor. Bu kurallara uyulmaması halinde yolcunun uçağa alınmaması, gidilecek havalimanında polis eşliğinde gözaltına alınma ya da ilgili hava yolu firmasının o yolcuya bir daha uçak bileti satmaması gibi engelleyici yaptırımlar uygulanabiliyor.

Uçak Yolculuklarında Dikkat Edilmesi Gereken Kurallar

1. Uçuştan önceki kural dışı davranışlar

Yolcuların seyahat sırasında olduğu gibi daha uçuş başlamadan da uyması gereken bazı kurallar var. İlgili hava yolu şirketinin çalışanları yolcunun uçuştan önce uyması gereken kurallara aykırı bir durum görmeleri halinde uçağa biniş hakkını reddetme hakkı bulunuyor.

2. Uçuş sırasında kural dışı davranışlar

Uçuş sırasında uyulması gereken kurallar sivil havacılık dünyasında en ciddi yaptırımlara sahip kurallara olarak biliniyor.

Kabin ekibinin talimatlarına uymak, kabin ekibi ve diğer yolculara saygı göstermek, güvenli ve makul davranışlarda bulunmak, uçuş emniyeti ve güvenliğini tehlikeye atmamak uçuş sırasında uyulması gereken kurallar arasında.

Uçuş sırasında uyulması gereken kurallara aykırı bir davranış gösteren yolcular bu durum fark edildiğinde ciddi yaptırımlarla karşılaşabiliyor. Böyle bir durumda uçak rota değiştirip planlanmayan bir iniş yapabilir, iniş noktasında güvenlik güçleri uçağı karşılayabilir, kural dışı davranışlarda bulunan yolcu gözaltına alınabilir, para cezasına çarptırılabilir ya da mahkemeye sevk edilebilir.

Uçuş sırasında cep telefonunu kullanmak, emniyet kemerini bağlamayı reddetmek, sigara içmek, tuvalette seks yapmak, uçuş ekibi ya da yolcuları taciz etmek, alkollü bir şekilde uçağa binmek, korkutucu davranışlarda bulunmak, genel düzeni bozan davranışlarda bulunmak, uçağa ya da içindeki eşyalara zarar vermek telafisi olmayan sonuçlara sebep olabilir.

Başkası tarafından verilen ve size ait olmayan bagajı kabul edip bu bagajla uçağa binmek de bu eşyayla ilgili yaşanabilecek olumsuz durumlarda sorumluluğu üzerinize aldığınız anlamına geleceğinden başkalarının bagaj konusundaki taleplerini kibarca reddetmeniz en doğru davranış biçimi olacaktır.

3. Sivil havacılıkta suç olarak kabul edilen davranışlar

  • Hakaret ve sövme
  • Fiziksel saldırı
  • Cinsel taciz ve genel ahlaka aykırı davranışlar
  • Tehdit
  • Talimatlara uymama
  • Uçak içinde sigara içme
  • Yasak olduğu sırada elektronik cihaz kullanma
  • Hırsızlık
  • Uçağa ya da ekipmanlara zarar verme
  • Duman algılıyıcılarını kurcalamak

Konforlu ve huzurlu bir uçak yolculuğu için kurallara uymak, kabin ekibinin talimatlarını dinlemek büyük önem taşıyor.

Kaynak

Benzer Yazılar

Adrasan’da Tatil Keyfi!

Adrasan, Akdeniz kıyısında yer alan bir cennet köşesi olarak, yerli ve yabancı turistlerin tatil için tercih ettiği popüler destinasyonlardan biri haline geldi. Doğal güzellikleri ve sakin atmosferi ile bilinen bu küçük sahil kasabası, ziyaretçilere huzurlu bir kaçış imkanı sunuyor. Adrasan’da tatil yapmak, bir yandan denizin ve kumun tadını çıkarırken, diğer yandan bölgenin zengin kültürel ve doğal mirasını keşfetmek anlamına geliyor. Sabah saatlerinde başlayan gün, misafirlerin sahilde yürüyüş yaparak veya kumsalda yoga yaparak güne enerjik bir başlangıç yapmalarını sağlıyor. Güneş yükseldikçe, plajlar canlanmaya ve güneşlenmek isteyenlerle doldurulmaya başlıyor. Denizin berrak suları ise serinlemek isteyenleri kucaklıyor. Çocuklar su kenarında oynarken, yetişkinler deniz sporlarına, özellikle de kano ve sörf gibi aktivitelere yöneliyorlar. Öğle saatlerinde, sahil şeridindeki restoranlar ve kafeler, ziyaretçilere Ege ve Akdeniz mutfağının en lezzetli örneklerini sunuyor. Taze deniz ürünleri, ızgara et çeşitleri ve ev yapımı meze tabakları, Adrasan’ın gastronomik zenginliklerini tatmak isteyenler için ideal seçenekler arasında yer alıyor. Yemeklerini yiyen misafirler, […]

Muhafazakâr Otellerin Özellikleri Nelerdir?

Muhafazakâr otelleri tercih ederek geleneksel değerleriniz ve inançlarınızla uyumlu bir konaklama deneyimi yaşayın. Kendi ilkeleriyle örtüşen bir ortamı tercih eden ve sayıları giderek artan misafirlere siz de katılın. Bu istisnai tesislerde tevazu, mahremiyet ve aile dostu atmosferin en üst noktasını deneyimleyin. Konaklama kararınızı vermeden önce muhafazakâr otellerin sunduğu ayırt edici özellikleri ve olanakları keşfedin. Kapsamlı rehberimiz ile muhafazakâr otellerin temel unsurlarını keşfedin. Serinletici havuzlardan katı alkol politikalarına ve nefis yemek seçeneklerine kadar her şey elimizin altında. Havuz Cinsiyete göre ayrılmış yüzme havuzu ile muhafazakâr otellerde konaklamanız sırasında en üst düzeyde mahremiyet ve konforu yaşayın. Bu havuzlar genellikle kadınlar ve erkekler için ayrı yüzme alanları sağlar. Özel aile havuzu alanlarımızla en iyi aile kaçamağını yaşayın. Muhafazakâr değerlerinize sadık kalırken birlikte rahatlayın ve eğlenin. Muhafazakâr otellerimizin havuz tesislerinde her yaştan misafir için güvenli ve keyifli bir su vahasını deneyimleyin. Alkol Politikası Katı alkol politikalarıyla geleneksel değerleri koruyan muhafazakâr otellerin cazibesini yaşayın. Alkol tüketiminin hiç […]

En Ucuz Uçuş Rotalarını Bulmanın Yolları

Bu ipuçlarını kullanarak en ucuz uçuş rotalarını bulabilirsiniz. Ancak, bilet fiyatlarının değişkenliği nedeniyle, rotanızı ne kadar erken belirleyip ne kadar erken rezervasyon yaptığınızın yanı sıra, seyahat tarihlerinizde esnek olmanız da önemlidir.

0 Yorum

Yorum Yaz

Rastgele

Web sitemiz, gezinme deneyiminizi ve ilgili bilgileri sağlamak için çerezleri kullanır. Web sitemizi kullanmaya devam etmeden önce, şunları kabul etmiş olursunuz.