Ukrayna'da Eğitim

Detaylı Bilgi için aşağıdaki sayfalardan inceleyebilirsiniz !

 

UKRAYNA'DA EĞİTİMİN AVANTAJLARI

Ukrayna, misafirperver ve güzel bir ülkedir. Dünyanın 152 ülkesinden gelen 63 binden fazla yabancı öğrenci bugün Ukrayna üniversitelerinde okumaktadır.

Ukrayna'da eğitimi seçmeniz için 10 neden:

  1. Ukrayna'da esnek giriş koşulları ve üniversiteye giriş için basit bir prosedüre sahiptir. Ukrayna’daki üniversiteye girmek için sınavları geçmeniz ve test edilmeniz gerekmez.
  2. Hoşgörülü toplum. Ukrayna'da dini baskı, ırklararası ve etnik gruplararası çatışma yok. Ukraynalılar yabancı vatandaşlara hoşgörülü ve tüm dünyaya misafirperverliği ile ünlüdür.
  3. Ukrayna'da uygun eğitim maliyeti. Ukrayna'da öğrenim, Avrupa, BDT ve Kuzey Amerika'dakilerden önemli ölçüde düşüktür.
  4. Yurt olanakalrı. Ukrayna üniversitelerinin nerdese hepsi yabancı öğrencilere yurtlarda yer sağlar. Yaşam maliyeti çok uyğundur.
  5. Eğitim biçimini seçme becerisi. Ukrayna'da, yabancı vatandaşlar için çeşitli eğitim seçenekleri mevcuttur: lisans, yüksek lisans, doktora eğitimi. Uzaktan eğitim ve açık öğretim bölümlerine de başvuru mümkündür. Eğitim dili gelenelde ingilizce ve rusçadır.
  6. Hazırlık kursları. Çoğu üniversite yabancı başvuru sahipleri için rusça, ingilizce ve ukraynaca hazırlık kursları düzenlemektedir. Bir yükseköğretim kurumunda eğitim için hazırlık 6 ila 10 ay sürer.
  7. Ukrayna diploması dünyanın tüm ülkelerinde tanınmaktadır.
  8. Avrupa yaşam standardı olan Ukrayna güzel bir ülkedir. Dağlar, nehirler, göller, denizler - sağlıklı ve aktif bir yaşam için ilkel doğa. Tarihi yerler, müzeler, tiyatrolar, sporlar, farklı hobiler, aktif dinlenme - Ukrayna'da bulacağınız her şey !

VİZE

Ukrayna'da üniversite eğitimi almak istiyorsanız, o zaman Ukrayna vizesine ihtiyacınız var. Ukrayna vizesi almak için ilk ihtiyacınız olan şey bir üniversite davet (kabul) mektubudur. Bundan sonra, kendiniz de bir Ukrayna konsolosluğundan vize için başvura bilirsiniz.

D tipi vize (eğitim) almak için, Büyükelçiliğin web sitesinde listelenen listeye göre belgelerinizi ülkenizdeki Ukrayna Büyükelçiliği'ne sunmanız gerekir. Bu belge listesi mutlaka orijinal "davet (kabul) mektubu"nu içerir ve vize desteği alır.

 

YAŞAM MALİYETİ

Kharkiv, Ukrayna'nın ilk başkenti ve en büyük şehirlerinden biridir. Her yıl çok sayıda öğrenci ve turist Kharkov'a yalnızca eğitim almak için değil, aynı zamanda birçok yeni bir şeyler görmek ve öğrenmek için gelir.

Ayrıca Kharkov'da fiyat seviyesi en uygun fiyatlardan biri olarak kabul ediliyor. Aylık en az 200 dolar bir öğrenci için 1 aylık masraflar için yeterli olamaktadır.

 

YURT OLANAKLARI

Öğrenci üniversiteye karar verdikten sonra, konut hakkında düşünmenin zamanı geldi. Ukrayna'da, kayıt olduktan sonra her yabancı öğrenciye öğrenci yurtlarında bir yer verilir.

Eğitim kurumları, çok uygun altyapıya sahip alanlarda bulunan konutlar sunmaktadır. Odaların kalitesi ve büyüklüğü değişebilir. Genellikle, çok sayıda insan için tasarlanmış ortak bir oda seçebilirsiniz. Pansiyonların çoğu mobilyalı odalar sunmaktadır. Çevreden genellikle yazılı masalar, sandalyeler, dolaplar, raflar, yataklar ve bordür taşları vardır. Yurtlarda ortak bir mutfak, spor salonları, salonlar, kantinler, çamaşırhaneler ve güvenlik hizmeti düzenlenmektedir.

Bir yatakhane odasının ortalama maliyeti eğitim kurumuna bağlı olarak aylık 30 - 60 dolar arası değişmektedir. Yurt ödemeleri esasen yıllık, en az ise 1 dönümlik ypılmaktadır. Yurtlarda, öğrenciler belirli kurallara uymak zorundadır.

Bizimle iletişime Geçmek için 

Whatsapp ve İletişim Hattımız :   +90 545 745 96 05

 

E-mail Adresimiz : [email protected]