Ukrayna’nın “Aşıklar Tüneli”nde yaz, kış ve sonbahar başkadır”(Foto)

Aşkın adresi Ukrayna Aşk Tüneli.Aşıklar Tüneli ya da Aşk Tüneli olarak bilinen tünel Ukrayna’nın Rovno Bölgesi’nde bulunuyor. Aşk Tüneli, Kvelan ve Orjev köyleri arasındaki demir yolu hattında doğal bitkilerin oluşturturduğu bir tünel, Ukrayna’nın turizm tanıtım broşürlerinde ve dergilerinde sıklıkla karşımıza çıkıyor. Aşkın adresi Ukrayna Aşk Tüneli.Aşıklar Tüneli ya da Aşk Tüneli olarak bilinen tünel Ukrayna’nın Rovno Bölgesi’nde bulunuyor.Aşk Tüneli, Kvelan ve Orjev köyleri arasındaki demir yolu hattında doğal bitkilerin oluşturturduğu bir tünel, Ukrayna’nın turizm tanıtım broşürlerinde ve dergilerinde sıklıkla karşımıza çıkıyor. Ukrayna’da gezilecek yerler arasında bulunan Aşk Tüneli’ni görmeye geldiğinizde Orjev köylerini de gezebilirsiniz. Bu tünel yemyeşil bir tren yolu olarak biliniyor. Tren çok sık çalışmadığı için rahat rahat gezebilirsiniz. Hatta bu tren yolu için neredeyse kapalı diyebiliriz. Sadece kereste fabrikasına yük ve işçi taşımak amacı ile günde sadece birkaç kez kullanılıyor. Rivne şehrinde bulunan ve tren yolunun 6 kilometresini kaplayan Ukrayna aşk tüneli yılın dört mevsimi yerli yabancı turistleri […]

Ukrayna’nın “Aşıklar Tüneli”nde yaz, kış ve sonbahar başkadır”(Foto)

Aşkın adresi Ukrayna Aşk Tüneli.
Aşıklar Tüneli ya da Aşk Tüneli olarak bilinen tünel Ukrayna’nın Rovno Bölgesi’nde bulunuyor. Aşk Tüneli, Kvelan ve Orjev köyleri arasındaki demir yolu hattında doğal bitkilerin oluşturturduğu bir tünel, Ukrayna’nın turizm tanıtım broşürlerinde ve dergilerinde sıklıkla karşımıza çıkıyor.

Aşkın adresi Ukrayna Aşk Tüneli.
Aşıklar Tüneli ya da Aşk Tüneli olarak bilinen tünel Ukrayna’nın Rovno Bölgesi’nde bulunuyor.
Aşk Tüneli, Kvelan ve Orjev köyleri arasındaki demir yolu hattında doğal bitkilerin oluşturturduğu bir tünel, Ukrayna’nın turizm tanıtım broşürlerinde ve dergilerinde sıklıkla karşımıza çıkıyor.

Ukrayna’da gezilecek yerler arasında bulunan Aşk Tüneli’ni görmeye geldiğinizde Orjev köylerini de gezebilirsiniz. Bu tünel yemyeşil bir tren yolu olarak biliniyor. Tren çok sık çalışmadığı için rahat rahat gezebilirsiniz. Hatta bu tren yolu için neredeyse kapalı diyebiliriz. Sadece kereste fabrikasına yük ve işçi taşımak amacı ile günde sadece birkaç kez kullanılıyor.

Rivne şehrinde bulunan ve tren yolunun 6 kilometresini kaplayan Ukrayna aşk tüneli yılın dört mevsimi yerli yabancı turistleri cezbediyor. Yüzyıllardır doğal bitkilerin, doğal bir şekilde birleşmesi ve gökyüzünü kapatması ile ilgi çeken yer, tam bir doğa harikası. Öyle ki ülkenin en uç noktalarından birisi olmasına rağmen sadece düğün fotoğraflarını çektirmek için giden bile var. Fotoğraf makineleri ile gelip günün her saati burada romantik fotoğraflar çektirenlerin sayısı bir hayli fazla. Hatta şehirde birçok fotoğrafçı burada fotoğraf çektirmek isteyenlere araçları ile götürüp hizmet veriyorlar. Sırrı halen çözülemeyen, ağaçların ve bitkilerin bu kadar sarmaşık bir şekilde olmasına adanan birçok söylenti var. Buraya ilk defa gelen kişilerin gözlerini kapatıp aynı dileği dilemeleri durumunda gerçekleşeceği söylenir. Bunun dışında bölgede yaşayan ve buluşamayan iki aşığın mezarlarından tohumlanan ağaç ve bitkilerin kavuştuğu söylentisidir.

Ziyaret etmeniz için ilkbahar ve yaz aylarını sizler için öneririz. Bu aylarda hem havalar sıcak oluyor. Hem de ağaçların rengi daha bir canlı oluyor. Gerçi kışın karlar altında da muhteşem bir görüntüye sahne oluyor.

Çiftlerin vazgeçilmez yeri!

Aşk Tüneli dünyanın her yerinden seyahatsever çiftleri buraya çekiyor. Aslında bu tüneli tek başına ya da grup olarak seyahat ediyorsanız bile görmeniz gerekiyor. Ki Aşk Tüneli’ne geldiğiniz zaman çiftlerin dışında tek başına güzelce vakit geçiren insanları da görebilirsiniz. Burayı görmeye gelen çiftler yanlarında çiçek getiriyorlar. Dilek dileyip bu yemyeşil alana bir çiçekte onlar dikiyorlar. Söylenenlere göre bu yere dilek dileyip çiçek ekince o dilek gerçek oluyormuş.

Ayrıca çiftlerin vazgeçilmez mekanı olmasından dolayı Aşk Tüneli turu yaparken çok sayıda fotoğrafçıyı burada görebilirsiniz.  Tek seyahat ediyorsanız üzülmeyin. Burada sizde harika fotoğraflar çekilebilirsiniz. Yeşil ağaçların olduğu hangi fotoğraf kötü çıkabilir ki?

Masal kitaplarından çıkmış bir yer!

Bir tren yolu ne kadar güzel olabilir? Tren yolu denilince akıllarda hemen paslanmış raylardan oluşan çorak arazideki bir yer belirir. Ama Aşk Tüneli bu düşünceyi yerle bir eden bir yer. Masalsı güzelliği ile buraya gelen tüm insanları büyülüyor. Rayların iki yanında yetişen ağaçlar uzadıkça yukarıdaki dalları birbirlerin kavuşmuş. Böylece yeşil bir tünel şeklini almış.

Kiev’den Aşk Tüneli Kvelan’a nasıl gidilir?

Lviv’den Aşk Tüneli Kvelan’a nasıl gidilir.

Kaynak

Benzer Yazılar

Malta’nın Saklı Cennetleri: Eğlenceli ve Detaylı Bir Malta Gezi Rehberi

Gezi Rehberi 4 ay önce

Malta’nın saklı cennetlerini keşfetmeye hazır mısınız? Mavi Lagün’ün berrak sularında şnorkelle yüzme, Gozo’nun tarihi güzellikleri, renkli Marsaxlokk Pazarı ve hareketli St. Julian’s geceleri, Malta’da unutulmaz anlar yaşamanızı garantiliyor.

Keşfetmeniz Gereken Efsanevi Bakü Gezi Rehberi

Gezi Rehberi 4 ay önce

Bakü, eski ve yeni zamanın izlerini bir arada barındıran, keşfedilmeyi bekleyen bir hazine. Efsanevi bir gezi deneyimi yaşamak için ideal bir destinasyon olan bu şehir, göz kamaştırıcı mimarisi, zengin tarihi ve benzersiz kültürüyle sizi bekliyor. Azerbaycan’ın incisi olarak bilinen bu yer, lezzet tutkunlarını da unutmayarak damak zevkine hitap eden mutfak kültürüyle cezbediyor. Elinizdeki "Bakü Gezi Rehberi" ile şehrin gizli köşelerini keşfetmeye hazır olun. İster tarihî bir yolculuğa çıkın, ister mimari yapıları keşfedin; Azerbaycan’ın bu büyüleyici şehrini keşfederken her köşede yeni bir hikaye sizi bekliyor. Öyleyse gelin, hayranlık uyandıracak kadar güzel bu şehri birlikte keşfedelim. Bakü’nün Büyüleyici Tarihine Yolculuk Bakü, derin tarihini her köşesinde yaşatan, ziyaretçilerini zamanda bir yolculuğa çıkaran eşsiz bir kenttir. Deneyimleyeceğiniz bu muazzam şehirde, Bakü gezi rehberi olarak size tarihi dokunuşları özgün bir şekilde hissettirecek yerleri keşfetmeniz için ilham verici önerilerimiz var. Gelin, Bakü’nün tarihine birlikte dalalım: İçeri Şehir (İçerişehir): UNESCO Dünya Mirası Listesi’nde yer alan bu tarihi […]

İzmir Kuşadası’nın Büyüleyici Güzellikleri: Keşfetmeniz Gereken Cennet Köşeler

Gezi Rehberi 5 ay önce

İzmir Kuşadası, eşsiz güzellikleriyle her yıl binlerce ziyaretçiyi kendine çekiyor. Altın kumlu plajları, Efes gibi tarihi hazineleri, lezzetli yemekleri ve hareketli gece hayatı ile ünlü. Bu yazıda, Kuşadası’nın keşfetmeniz gereken cennet köşelerini detaylarıyla bulacaksınız.

0 Yorum

Yorum Yaz

Rastgele

Web sitemiz, gezinme deneyiminizi ve ilgili bilgileri sağlamak için çerezleri kullanır. Web sitemizi kullanmaya devam etmeden önce, şunları kabul etmiş olursunuz.