Ukrayna’ya girişlerde zorunlu COVID-19 sigortası hakkında HERŞEY

1 Temmuz itibariyle düzenli seferlerin başlaması ile birlikte, Ukrayna’nın ülkeye gelen yabancılar ve turistler için COVID-19 tedavisi ve gözlemini kapsayan seyahat sağlık sigortasını zorunlu tutması daha çok gündeme gelmeye başladı. Türkiye Ukrayna’nın yayınladığı yeşil bölgedeki ülkeler arasında. Bu nedenle Türkiye’den gelerek Ukrayna’yı ziyaret edecek kişiler 14 günlük izolasyon ve gözlem altına girmeyeceklerdir. Her gün yeşil ve kırmızı ülke listesi yenilenmektedir. Ancak Ukrayna’da süresiz oturumu olmayan yabancılar ile turistler artık COVID-19 kapsamlı seyahat sağlık sigortası ile ülkeye girmek zorunda olacaklar. Henüz çok yeni bir uygulama olduğu için bazı sorular ve sorunları da beraberinde barındırıyor. O nedenle farklı deneyimlerle karşılaşmak mümkün. Yaşanan örnekler arasında 5 günlük sigortayla girenler, kimisine sigortanın sorulup kimisine sorulmaması gibi durumlar olmuştur. Ancak her durumda, ülkeye girişi garantiye almak için kurallara göre hareket etmek en doğrusudur. Belirtilene göre sigorta poliçesi, Ukrayna’da kayıtlı bir şirket veya Ukrayna’da bir temsilcilik bürosu veya Ukrayna’daki bir sigorta şirketi ortağı ile sözleşmeli ilişkisi […]

Ukrayna’ya girişlerde zorunlu COVID-19 sigortası hakkında HERŞEY

1 Temmuz itibariyle düzenli seferlerin başlaması ile birlikte, Ukrayna’nın ülkeye gelen yabancılar ve turistler için COVID-19 tedavisi ve gözlemini kapsayan seyahat sağlık sigortasını zorunlu tutması daha çok gündeme gelmeye başladı.

Türkiye Ukrayna’nın yayınladığı yeşil bölgedeki ülkeler arasında. Bu nedenle Türkiye’den gelerek Ukrayna’yı ziyaret edecek kişiler 14 günlük izolasyon ve gözlem altına girmeyeceklerdir. Her gün yeşil ve kırmızı ülke listesi yenilenmektedir.

Ancak Ukrayna’da süresiz oturumu olmayan yabancılar ile turistler artık COVID-19 kapsamlı seyahat sağlık sigortası ile ülkeye girmek zorunda olacaklar. Henüz çok yeni bir uygulama olduğu için bazı sorular ve sorunları da beraberinde barındırıyor. O nedenle farklı deneyimlerle karşılaşmak mümkün. Yaşanan örnekler arasında 5 günlük sigortayla girenler, kimisine sigortanın sorulup kimisine sorulmaması gibi durumlar olmuştur. Ancak her durumda, ülkeye girişi garantiye almak için kurallara göre hareket etmek en doğrusudur.

Belirtilene göre sigorta poliçesi, Ukrayna’da kayıtlı bir şirket veya Ukrayna’da bir temsilcilik bürosu veya Ukrayna’daki bir sigorta şirketi ortağı ile sözleşmeli ilişkisi bulunan bir yabancı sigorta şirketi tarafından verilmelidir.

Poliçede COVID-19 tedavisi, gözlem ve Ukrayna’da kalış süresi ile ilgili maliyetleri kapsadığı açıkca belirtilmelidir.

Covid-19 sigortasında aslında bilmeniz gereken en önemli kısmı şu: Ülkeye giriş yaptıktan sonraki ilk 14 gün içerisindeki tedavilerde geçerli değildir. O nedenle eğer uzun süre kalmayacaksanız yüksek sigorta bedelleri ödememeniz tavsiye edilir. Sigorta firmalarının kısa süreli seyahatlerde de geçerli olacak şekilde özel poliçe çıkartmaları da beklenmektedir.

Sigortayı ne zaman yaptırmalısınız?

Uçağa biniş için check-in aşamasında bu sigortayı sunmanız sizden istenebilir; eğer sunamazsanız uçağa binişinize müsaade etmeyebilirler. Son 2 günde buna dair yaşanan örneklerin haberi geldi. Kişi Ukrayna’ya gelse bile pasaport kontrolünde size sigortanızı sorabilirler. Yani bu kapsamdaki sigortayı uçuş başlamadan evvel yaptırmalısınız. Aksi durumda, sigortayı hazırlattırıp uçağa binebilmek için yeterli vakti bulamayabilir ya da bunun için çok koşturmanız gerekebilir.

COVID-19 kapsamlı seyahat sağlık sigortasını nerede yaptırabilirsiniz?

COVID-19 kapsamlı seyahat sağlık sigortasını Ukrayna’daki sigorta firmaların temsilciğini yapan Türkiye’deki acentelerde yaptırabileceğiniz gibi uzaktan erişimle Ukrayna’da bulunan acentelere de yaptırabilirsiniz. Bazı internet sitelerinden istediğiniz süreli sigortayı online olarak da satın alabilirsiniz. Ukrayna’daki firmalar adınıza düzenlenen poliçeyi email adresinize PDF dökümanı olarak göndermektedir. Sorulduğunda adınıza düzenlenen poliçeyi göstermeniz yeterlidir. Türkiye’de bulunan sigorta firmaları da talep oluştukça Ukrayna’daki firmalarla anlaşma yaparak bu kapsamdaki sigortayı yapmaya başlayacaklardır. Şu aşamada acenteler Ukrayna’da bulunan sigorta firmaları üzerinden poliçeler kesmektedir.

COVID-19 kapsamlı seyahat sağlık sigortasının fiyatı nedir?

Henüz çok yeni olduğu için COVID-19 kapsamlı seyahat sağlık sigortası yaptırmak istediğinizde bir fiyat stabilitesinin olmadığını farkedeceksiniz. Piyasada aynı kapsamdaki sigorta için farklı fiyatlar görebilirsiniz. Her firma/acente kendi fiyat politikasını uygulamakta olup, uygun fiyatlı olanı bulmak için biraz uğraşmanız gerekebilir.

Şu anda piyasada 30 bin euro teminatlı yıllık poliçeyi 20 ila 80 dolar arasında değişen fiyatlarda yaptırabilirsiniz.

Şunu unutmayın: Aksi açıklanana kadar bu sigortayı yaptırmak zorundasınız.

COVID-19 kapsamlı seyahat sağlık sigortasının süresi ne olmalıdır?

Eğer birden fazla kez Ukrayna’ya gidecekseniz daha uzun süreli sigorta yaptırmanız yararınıza olacaktır.

Süreli oturumu olanların ise yıllık yaptırmasında fayda bulunmaktadır.

Covid-19 Sigorta Fiyatlarımız ;

-1 Hafta (7 Gün) Geçerli – 100 TL

-1 ay (30 Gün) Geçerli – 125 TL

-3 ay (90 Gün) Geçerli – 150 TL

-6 ay(180 Gün) geçerli – 200 TL

-Poliçenizi PDF dosyası olarak gönderiyoruz (elektronik ortamda göstermeniz istenmektedir pandemiden dolayı)

-Poliçe teslim aldıktan sonra Türk (TL) hesabımıza havale yapabilirsiniz

-Poliçe için Gerekli Evraklar – Pasaport veya Yeni Tip Kimlik ve Mail adresi ve Uçak Biletiniz

Not: Acil durumlarda 0 800 305 800 çağrı merkezimizi arayarak hizmet alabilirsiniz

Whatsapp veya Aramak için : +49 15175308262

Benzer Yazılar

Adrasan’da Tatil Keyfi!

Adrasan, Akdeniz kıyısında yer alan bir cennet köşesi olarak, yerli ve yabancı turistlerin tatil için tercih ettiği popüler destinasyonlardan biri haline geldi. Doğal güzellikleri ve sakin atmosferi ile bilinen bu küçük sahil kasabası, ziyaretçilere huzurlu bir kaçış imkanı sunuyor. Adrasan’da tatil yapmak, bir yandan denizin ve kumun tadını çıkarırken, diğer yandan bölgenin zengin kültürel ve doğal mirasını keşfetmek anlamına geliyor. Sabah saatlerinde başlayan gün, misafirlerin sahilde yürüyüş yaparak veya kumsalda yoga yaparak güne enerjik bir başlangıç yapmalarını sağlıyor. Güneş yükseldikçe, plajlar canlanmaya ve güneşlenmek isteyenlerle doldurulmaya başlıyor. Denizin berrak suları ise serinlemek isteyenleri kucaklıyor. Çocuklar su kenarında oynarken, yetişkinler deniz sporlarına, özellikle de kano ve sörf gibi aktivitelere yöneliyorlar. Öğle saatlerinde, sahil şeridindeki restoranlar ve kafeler, ziyaretçilere Ege ve Akdeniz mutfağının en lezzetli örneklerini sunuyor. Taze deniz ürünleri, ızgara et çeşitleri ve ev yapımı meze tabakları, Adrasan’ın gastronomik zenginliklerini tatmak isteyenler için ideal seçenekler arasında yer alıyor. Yemeklerini yiyen misafirler, […]

Muhafazakâr Otellerin Özellikleri Nelerdir?

Muhafazakâr otelleri tercih ederek geleneksel değerleriniz ve inançlarınızla uyumlu bir konaklama deneyimi yaşayın. Kendi ilkeleriyle örtüşen bir ortamı tercih eden ve sayıları giderek artan misafirlere siz de katılın. Bu istisnai tesislerde tevazu, mahremiyet ve aile dostu atmosferin en üst noktasını deneyimleyin. Konaklama kararınızı vermeden önce muhafazakâr otellerin sunduğu ayırt edici özellikleri ve olanakları keşfedin. Kapsamlı rehberimiz ile muhafazakâr otellerin temel unsurlarını keşfedin. Serinletici havuzlardan katı alkol politikalarına ve nefis yemek seçeneklerine kadar her şey elimizin altında. Havuz Cinsiyete göre ayrılmış yüzme havuzu ile muhafazakâr otellerde konaklamanız sırasında en üst düzeyde mahremiyet ve konforu yaşayın. Bu havuzlar genellikle kadınlar ve erkekler için ayrı yüzme alanları sağlar. Özel aile havuzu alanlarımızla en iyi aile kaçamağını yaşayın. Muhafazakâr değerlerinize sadık kalırken birlikte rahatlayın ve eğlenin. Muhafazakâr otellerimizin havuz tesislerinde her yaştan misafir için güvenli ve keyifli bir su vahasını deneyimleyin. Alkol Politikası Katı alkol politikalarıyla geleneksel değerleri koruyan muhafazakâr otellerin cazibesini yaşayın. Alkol tüketiminin hiç […]

En Ucuz Uçuş Rotalarını Bulmanın Yolları

Bu ipuçlarını kullanarak en ucuz uçuş rotalarını bulabilirsiniz. Ancak, bilet fiyatlarının değişkenliği nedeniyle, rotanızı ne kadar erken belirleyip ne kadar erken rezervasyon yaptığınızın yanı sıra, seyahat tarihlerinizde esnek olmanız da önemlidir.

0 Yorum

Yorum Yaz

Rastgele

Web sitemiz, gezinme deneyiminizi ve ilgili bilgileri sağlamak için çerezleri kullanır. Web sitemizi kullanmaya devam etmeden önce, şunları kabul etmiş olursunuz.