Ülkelerini Ünlü Eden 8 Hayvan

Kanguru – Avustralya 1908’de uluslararası üne kavuşan kangurular bu şöhretlerini ters yürüyememelerine borçlu! Günümüzde Avustralya kültürü ile bu kadar özdeşleşmesinin sebebi ise 1960larda yayınlanmış olan Skippy the Bush Kangaroo programı! Kivi Kuşu – Yeni Zelanda Yeni Zelanda’nın yerlileri tarafından kutsal sayılan kivi kuşu ise ününü Yeni Zelanda askeri birliklerin armalarında bulunmasına borçlu. Günümüzde Yeni Zelanda ile o kadar özdeşleşmiş ki YeniZelandalılara kivi dendiği bile oluyor. Boğa – İspanya Boğalar çok uzun süredir İspanya kültürünün bir parçası ancak boğa güreşleri ve boğalarla koşu etkinlikleri bu canlıyı ülkenin simgesi haline getirmiş. Sadece boğaları görmeye her sene binlerce turist bu ülkeye akın ediyor! Lemur – Madagaskar Lemurlar Madagaskar ekosisteminde büyük öneme sahip. Ne kadar önemli derseniz, 1927’de kabul edilen bir yasa ile lemurların yasalar tarafından korunduğunu söylememiz yeterli olur belki. Panda – Çin Pandalar yüzyıllardır Çin kültürünün bir parçasıdır ve barışın simgesi olarak bilinir. Çin tarihinde pandalardan bahsedilen en eski zaman Milattan Önce […]

Ülkelerini Ünlü Eden 8 Hayvan

Kanguru – Avustralya

1908’de uluslararası üne kavuşan kangurular bu şöhretlerini ters yürüyememelerine borçlu! Günümüzde Avustralya kültürü ile bu kadar özdeşleşmesinin sebebi ise 1960larda yayınlanmış olan Skippy the Bush Kangaroo programı!

Kivi Kuşu – Yeni Zelanda

Yeni Zelanda’nın yerlileri tarafından kutsal sayılan kivi kuşu ise ününü Yeni Zelanda askeri birliklerin armalarında bulunmasına borçlu. Günümüzde Yeni Zelanda ile o kadar özdeşleşmiş ki Yeni
Zelandalılara kivi dendiği bile oluyor.

Boğa – İspanya

Boğalar çok uzun süredir İspanya kültürünün bir parçası ancak boğa güreşleri ve boğalarla koşu etkinlikleri bu canlıyı ülkenin simgesi haline getirmiş. Sadece boğaları görmeye her sene binlerce turist bu ülkeye akın ediyor!

Lemur – Madagaskar

Lemurlar Madagaskar ekosisteminde büyük öneme sahip. Ne kadar önemli derseniz, 1927’de kabul edilen bir yasa ile lemurların yasalar tarafından korunduğunu söylememiz yeterli olur belki.

Panda – Çin

Pandalar yüzyıllardır Çin kültürünün bir parçasıdır ve barışın simgesi olarak bilinir. Çin tarihinde pandalardan bahsedilen en eski zaman Milattan Önce binli yıllardır ve bu zamanlarda üzerinde panda olan bayraklar savaşta ateşkes simgesi olarak kullanılırmış.

Kel Kartal – Amerika

Eğer aklınıza kel kartal geliyorsa tek bir yerde olabilirsiniz: Amerika! Özgürlük ve gücün simgesi sayılan kel kartal, 1782’den beri Amerika’nın simgesidir.

İnek – Hindistan

Hinduizm ile olan yakınlığı dolayısıyla birçok Hindistanlı tarafından kutsal sayılan inekler, milattan önce binli yıllarda bile Hint tarihinde
geçen bir canlı! Hatta bu zamanın eserlerinde, ineklerin varlığın sembolü olduğu ve bir kişi annesine nasıl davranıyorsa ineklere de öyle davranması gerekliliği anlatılıyor!

Kuzgun – Kanada

1678’de Kanadalı askerlerin üniformalarında desen olarak kullanılan kuzgunlar, 1975’de Kanada’nın milli hayvanı seçilmiştir, hatta 1976 Montreal Olimpiyatlarında etkinliğin maskotudur!

Kaynak

Benzer Yazılar

Muhafazakâr Otellerin Özellikleri Nelerdir?

Muhafazakâr otelleri tercih ederek geleneksel değerleriniz ve inançlarınızla uyumlu bir konaklama deneyimi yaşayın. Kendi ilkeleriyle örtüşen bir ortamı tercih eden ve sayıları giderek artan misafirlere siz de katılın. Bu istisnai tesislerde tevazu, mahremiyet ve aile dostu atmosferin en üst noktasını deneyimleyin. Konaklama kararınızı vermeden önce muhafazakâr otellerin sunduğu ayırt edici özellikleri ve olanakları keşfedin. Kapsamlı rehberimiz ile muhafazakâr otellerin temel unsurlarını keşfedin. Serinletici havuzlardan katı alkol politikalarına ve nefis yemek seçeneklerine kadar her şey elimizin altında. Havuz Cinsiyete göre ayrılmış yüzme havuzu ile muhafazakâr otellerde konaklamanız sırasında en üst düzeyde mahremiyet ve konforu yaşayın. Bu havuzlar genellikle kadınlar ve erkekler için ayrı yüzme alanları sağlar. Özel aile havuzu alanlarımızla en iyi aile kaçamağını yaşayın. Muhafazakâr değerlerinize sadık kalırken birlikte rahatlayın ve eğlenin. Muhafazakâr otellerimizin havuz tesislerinde her yaştan misafir için güvenli ve keyifli bir su vahasını deneyimleyin. Alkol Politikası Katı alkol politikalarıyla geleneksel değerleri koruyan muhafazakâr otellerin cazibesini yaşayın. Alkol tüketiminin hiç […]

En Ucuz Uçuş Rotalarını Bulmanın Yolları

Bu ipuçlarını kullanarak en ucuz uçuş rotalarını bulabilirsiniz. Ancak, bilet fiyatlarının değişkenliği nedeniyle, rotanızı ne kadar erken belirleyip ne kadar erken rezervasyon yaptığınızın yanı sıra, seyahat tarihlerinizde esnek olmanız da önemlidir.

0 Yorum Yapıldı

Yorum Yaz

Rastgele

Web sitemiz, gezinme deneyiminizi ve ilgili bilgileri sağlamak için çerezleri kullanır. Web sitemizi kullanmaya devam etmeden önce, şunları kabul etmiş olursunuz.