Uzak Doğu’nun Yükselen Yıldızı Seul

Türk gençlerinin en fazla merak ettiği ve ilgi duydukları dünya şehirlerinin başında gelen Uzak Doğu’nun yükselen yıldızı Seul hakkında çok fazla araştırmalar yapılmaktadır. Uzak Doğu’nun yükselen yıldızı Seul son zamanların en çok araştırma yapılan konuların başında gelirken pek çok kişi şehri ziyaret etmek için farklı çabaların içinde olmaktadır. Her zaman Türklere verdikleri değerler ile bilinen Güney Kore’nin en güzel şehri olan Seul hakkında detaylı bilgilere ulaşmak için küçük bir araştırma yapalım. Seul Hakkında Önemli Bilgiler Uzak doğunun incisi olarak bilinen Seul şehri Güney Kore ülkesinin en güzel şehri olmasının dışında başkenti olmaktadır. Şehir Asya da yer alan tüm şehirler arasından en güzel mega şehirleri başında yer almaktadır. Geleneksel havanın modern yapılar ile buluştuğu yerlerden bir tanesi olmakta ve muhteşem bir egzotik havası bulunmaktadır. Uzak doğunun Amerika’sı olarak bilinen Seul tarihsel kökeni ve farklı mutfak kültürünün yanı sıra son derece etkili kütüphaneleriyle mutlaka görülmesi gereken bir yerdir. Özellikle teknoloji alanında kendini […]

Uzak Doğu’nun Yükselen Yıldızı Seul

Türk gençlerinin en fazla merak ettiği ve ilgi duydukları dünya şehirlerinin başında gelen Uzak Doğu’nun yükselen yıldızı Seul hakkında çok fazla araştırmalar yapılmaktadır.

Uzak Doğu’nun yükselen yıldızı Seul son zamanların en çok araştırma yapılan konuların başında gelirken pek çok kişi şehri ziyaret etmek için farklı çabaların içinde olmaktadır. Her zaman Türklere verdikleri değerler ile bilinen Güney Kore’nin en güzel şehri olan Seul hakkında detaylı bilgilere ulaşmak için küçük bir araştırma yapalım.

Seul Hakkında Önemli Bilgiler

Uzak doğunun incisi olarak bilinen Seul şehri Güney Kore ülkesinin en güzel şehri olmasının dışında başkenti olmaktadır. Şehir Asya da yer alan tüm şehirler arasından en güzel mega şehirleri başında yer almaktadır. Geleneksel havanın modern yapılar ile buluştuğu yerlerden bir tanesi olmakta ve muhteşem bir egzotik havası bulunmaktadır. Uzak doğunun Amerika’sı olarak bilinen Seul tarihsel kökeni ve farklı mutfak kültürünün yanı sıra son derece etkili kütüphaneleriyle mutlaka görülmesi gereken bir yerdir. Özellikle teknoloji alanında kendini son derece geliştirmiş ve bu alanda meraklı olan kişileri kendine çekmeyi başarmıştır.

Güney Kore Türkiye Cumhuriyeti vatandaşları için vize istememekte ve bu şekilde tam olarak 90 gün boyunca ülkede kalıp doyasıya Seul’u gezmek mümkün olmaktadır.  şehrin her yerine ulaşmak için metro kullanılmaktadır. Metro ulaşımı şehrin her noktasına olduğu için havalimanından indikten sonra tüm seyahatler hızlı ve keyif içinde olacaktır. Herkesin gözdesi olan Seul da otel fiyatları biraz pahalı olup dikkat edilmesi gereken en önemli konu kesinlikle otelin şehir merkezine yakın olmasıdır.

Gezilecek En Güzel Yerler

Türkiye dostu olan Güney Kore ülkesinde gençlerin en fazla merak ettiği şehirlerin başında Seul gelmektedir. Bundan dolayı Seul’da gezilecek yerler hakkında araştırmalar yapılmaktadır. İşte Seul’da gezilecek ve görülmesi gereken en güzle yerlerden bazıları;

Gyeongbokgung

Seul şehrinin en önemli gezilecek yerlerinin başında Gyeongbokgung beş ana sarayın en önemlisi ve en büyüğü olmaktadır. Genel olarak Pekin’de yer alan Yasak Şehir ile karşılaştırıldığında saray Kore Ulusal Halk Müzesi’ne ev sahipliği yapmaktadır.

Gwanghwamun Meydanı

Gwanghwamun meydanı şehrin en büyük sarayının ana kapısı olan Gwanghwamun Kapısının ön tarafında bulunmakta ve ülkenin Hangul alfabesinin bulan Kral Sejong’un bir heykeli yer almaktadır. Kralın kendi heykelinin dışında diğer icatlarından bazılarını da burada görmek mümkündür.

Changdeokgung

Şehirde yer alan ikinci büyük saray Changdeokgung sarayı ülkede son derece popüler olmaktadır. Sarayın popüler olmasının sebebi egzotik flora, fauna ve çok daha fazla tapınağa sahip olan büyük bir bahçeye sahiptir. Ancak sarayın en güzel özelliği geleneksek ve renkli tasarımıdır. Etrafında yer alan çok sayıdaki kiraz çiçeğiyle ilk ve son baharda çok daha renkli bir atmosfer oluşmaktadır.

Bukcheon Hanok Köyü

İki sarayın arasında yaklaşık 400 civarında geleneksel Kore evinin yer aldığı son derece göz alıcı hanok köyü bulunmaktadır. Geleneksel olan köy el sanatları ürünler ve hediyelik eşyaların olduğu küçük kafeler, restoranlar ile dükkanlar vardır. Bunların yanı sıra birkaç geleneksel Kore çay evi bulunduğundan kesinlikle Kore çayları denenmektedir.

N Seul Kulesi

Namsan Dağı içinde bulunan N Seul Kulesi şehrin en yüksek ikinci noktasıdır. N Seul kulesinin yüksekliği 236 metre olup kulede geceleri nefes kesen manzaraları izleme şansını yakalayabilirsiniz. Kulede çiftler tarafından ilişkilerinin çok daha uzun süreli olması için aşk kilitleri bırakılmaktadır. Daha pek çok gezilecek yerlere sahip olan şehre büyük ilgi duyulmaktadır.

Benzer Yazılar

Japonya’nın Gezilecek Ünlü Yerleri 

Asya 1 yıl önce

Muhtemelen bir ömür boyu ülkenin lezzetlerini tadarak geçirebilirsiniz, ancak bazı kasabalar ve turistik yerler, herhangi bir harika Japonya gezisinin temel malzemeleridir. Japonya, dağ yamacındaki onsen (kaplıca) köyleri, sakin sahillerle çevrili adalar ve uğultulu mega şehirlerle gezginler için gerçek bir ziyafet sunuyor. Tokyo Tokyo, sürekli olarak geleceğe uzanan, yoğun nüfuslu, deprem eğilimli arazide mümkün olanın sınırlarını zorlayan, her zamankinden daha uzun, daha zarif yapılar ekleyen bir şehir. Çağdaş sanat ve mimari, popüler kültür, alışveriş, içki ve eğlence (ve yemek için Kyoto ile bir bağ) için Japonya’nın en iyi noktasıdır. Ancak ziyaretçileri büyüleyen, herhangi bir manzaradan çok şehrin kendisidir. Kyoto Japonya’nın imparatorluk başkenti Kyoto, binden fazla tapınağa ev sahipliği yapıyor. Bunların arasında Kinkaku-ji (tamamen altın varakla kaplı zarif bir köşk) gibi anıtsal ve sade Zen kaya bahçesiyle Ryōan-ji gibi meditatif yer alır. Ve tapınaklar bunun sadece başlangıcı: Şehrin çok sayıdaki zarif çayevlerinden birinde takdir edebileceğiniz çay kültürü var; geleneksel müzik ve dansın […]

Çin’de Yenilen Garip Yemekler

Asya 2 yıl önce

Çin’deki en tuhaf yemekler listesi son derece uzundur. Dünyada en tuhaf yemeklerin yendiği Çin’de ne ararsanız yemek olarak yenmektedir. Çin’deki en tuhaf yemekler listesinde Türk yemek kültürünün aksine daha fazla çiğ olan yiyecekler tüketilmekte ve genel olarak son derece tuhaf yemekler bu kültürde yenmektedir. Çin’in kendine has olan bir yemek kültürü vardır. Çin mutfağında Pekin ördeği, karidesli mantı ve Çin usulü tuzsuz pirinç pilavı en sık tüketilmekte olan yemekler arasında yer almaktadır. Türk mutfağındaki İskender, lahmacun, yaprak sarma gibi yemeklerden ziyade daha farklı olan Çin kültürüne ait özel yemeklerin olduğu Çin mutfağı da sıklıkla tercih edilmektedir. İşte Çin’de yenen en garip yemekler listesi… Kavrulmuş Çekirge Çin’de her türlü böcek çeşidi yenmekte ve genel olarak sokak lezzetleri arasında da bu türden böcekler yer almaktadır. Çin’deki sokak lezzetleri bakımından da Kavrulmuş çekirge ilk sıralarda yer almakta olan bir lezzettir. Kavrulmuş çekirge Çin’de yaşayanlar için genel olarak bir yemek öğününden ziyade bir atıştırmalık […]

Sadece Malezya’da Görebileceğimiz 10 İlginç Yer

Asya 2 yıl önce

Güney Asya’nın macera yaşamak ve farklı yerleri görmek isteyenlere sunduğu, kendine has gizemleriyle ilgi çeken ülkesi, Malezya’da görülecek 10 ilginç yer sizler için listelendi. Dünyanın En Yüksek İkiz Kuleleri: Petronas Towers Başkent Kuala Lumpur’un anıtsal simgesi durumunda olan, özel bir mühendislik ve modern bir tasarım harikası olan bu dev kuleler Malezya gezilerinin değişilmez ziyaret alanlarından biridir. Aynı zamanda Petronas Kuleleri, dünya üzerindeki en yüksek ikiz kuleler olma özelliğine de sahiptir. Dalış Noktası: Pulau Sipadan Adası Malezya’nın en iyi dalış bölgesi olarak ün kazanan Pulau Sipadan Adası, küçük bir mercan adasıdır. Mavinin kristal halini görebileceğiniz denizi, rengarenk deniz altı hayatı ve kusursuz doğa özellikleri ile harika zaman geçirebileceğiniz bir yer. Dünyanın En Eski Yağmur Ormanı: Taman Negara Ormanları Geçmişi 130 milyon yıla dayanan, dünyanın en eski yağmur ormanı olarak ün salan Taman Negara, dünyanın en yaşlı bitkilerine, kaplanlara ve asya fillerine sahip olmasının yanı sıra, 1937’den beri koruma altına alınmış alanıyla […]

0 Yorum Yapıldı

Yorum Yaz

Rastgele

Web sitemiz, gezinme deneyiminizi ve ilgili bilgileri sağlamak için çerezleri kullanır. Web sitemizi kullanmaya devam etmeden önce, şunları kabul etmiş olursunuz.