Uzak Doğu’nun Yükselen Yıldızı Seul

seul gezisi Asya

Türk gençlerinin en fazla merak ettiği ve ilgi duydukları dünya şehirlerinin başında gelen Uzak Doğu’nun yükselen yıldızı Seul hakkında çok fazla araştırmalar yapılmaktadır.

Uzak Doğu’nun yükselen yıldızı Seul son zamanların en çok araştırma yapılan konuların başında gelirken pek çok kişi şehri ziyaret etmek için farklı çabaların içinde olmaktadır. Her zaman Türklere verdikleri değerler ile bilinen Güney Kore’nin en güzel şehri olan Seul hakkında detaylı bilgilere ulaşmak için küçük bir araştırma yapalım.

Seul Hakkında Önemli Bilgiler

Uzak doğunun incisi olarak bilinen Seul şehri Güney Kore ülkesinin en güzel şehri olmasının dışında başkenti olmaktadır. Şehir Asya da yer alan tüm şehirler arasından en güzel mega şehirleri başında yer almaktadır. Geleneksel havanın modern yapılar ile buluştuğu yerlerden bir tanesi olmakta ve muhteşem bir egzotik havası bulunmaktadır. Uzak doğunun Amerika’sı olarak bilinen Seul tarihsel kökeni ve farklı mutfak kültürünün yanı sıra son derece etkili kütüphaneleriyle mutlaka görülmesi gereken bir yerdir. Özellikle teknoloji alanında kendini son derece geliştirmiş ve bu alanda meraklı olan kişileri kendine çekmeyi başarmıştır.

Güney Kore Türkiye Cumhuriyeti vatandaşları için vize istememekte ve bu şekilde tam olarak 90 gün boyunca ülkede kalıp doyasıya Seul’u gezmek mümkün olmaktadır.  şehrin her yerine ulaşmak için metro kullanılmaktadır. Metro ulaşımı şehrin her noktasına olduğu için havalimanından indikten sonra tüm seyahatler hızlı ve keyif içinde olacaktır. Herkesin gözdesi olan Seul da otel fiyatları biraz pahalı olup dikkat edilmesi gereken en önemli konu kesinlikle otelin şehir merkezine yakın olmasıdır.

Gezilecek En Güzel Yerler

Türkiye dostu olan Güney Kore ülkesinde gençlerin en fazla merak ettiği şehirlerin başında Seul gelmektedir. Bundan dolayı Seul’da gezilecek yerler hakkında araştırmalar yapılmaktadır. İşte Seul’da gezilecek ve görülmesi gereken en güzle yerlerden bazıları;

Gyeongbokgung

Seul şehrinin en önemli gezilecek yerlerinin başında Gyeongbokgung beş ana sarayın en önemlisi ve en büyüğü olmaktadır. Genel olarak Pekin’de yer alan Yasak Şehir ile karşılaştırıldığında saray Kore Ulusal Halk Müzesi’ne ev sahipliği yapmaktadır.

Gwanghwamun Meydanı

Gwanghwamun meydanı şehrin en büyük sarayının ana kapısı olan Gwanghwamun Kapısının ön tarafında bulunmakta ve ülkenin Hangul alfabesinin bulan Kral Sejong’un bir heykeli yer almaktadır. Kralın kendi heykelinin dışında diğer icatlarından bazılarını da burada görmek mümkündür.

Changdeokgung

Şehirde yer alan ikinci büyük saray Changdeokgung sarayı ülkede son derece popüler olmaktadır. Sarayın popüler olmasının sebebi egzotik flora, fauna ve çok daha fazla tapınağa sahip olan büyük bir bahçeye sahiptir. Ancak sarayın en güzel özelliği geleneksek ve renkli tasarımıdır. Etrafında yer alan çok sayıdaki kiraz çiçeğiyle ilk ve son baharda çok daha renkli bir atmosfer oluşmaktadır.

Bukcheon Hanok Köyü

İki sarayın arasında yaklaşık 400 civarında geleneksel Kore evinin yer aldığı son derece göz alıcı hanok köyü bulunmaktadır. Geleneksel olan köy el sanatları ürünler ve hediyelik eşyaların olduğu küçük kafeler, restoranlar ile dükkanlar vardır. Bunların yanı sıra birkaç geleneksel Kore çay evi bulunduğundan kesinlikle Kore çayları denenmektedir.

N Seul Kulesi

Namsan Dağı içinde bulunan N Seul Kulesi şehrin en yüksek ikinci noktasıdır. N Seul kulesinin yüksekliği 236 metre olup kulede geceleri nefes kesen manzaraları izleme şansını yakalayabilirsiniz. Kulede çiftler tarafından ilişkilerinin çok daha uzun süreli olması için aşk kilitleri bırakılmaktadır. Daha pek çok gezilecek yerlere sahip olan şehre büyük ilgi duyulmaktadır.

Makaleyi değerlendir
Gezebildiğin Kadar
Yorum ekle