Uzun Saatler Otobüs Yolculuğu Yapacaklara Tavsiyeler

Genelde uçak korkusu olanların ya da ekonomik olarak uçaktan daha avantajlı görenlerin tercihi otobüs yolculukları zaman zaman gidilen yere göre 20 saati geçebiliyor. Neredeyse bir gününü otobüste geçireceklerin konforlu bir seyahat için yapması gereken küçük ipuçlarını sizlerle paylaşıyoruz. Yazımızı okumadan yolculuğa çıkmayın! İlk olarak, koltuk seçimi çok önemli bir husus. Son dönemde otobüs firmalarının kullandığı otobüsler her ne kadar konforlu olsa da, siz yine de en geniş koltuk aralığına sahip en ön koltukta seyahat etmeye çalışın. Bacaklarınızdaki hareketsizlikten kaynaklı uyuşma vb. durumları bir nebze olsun önlemiş olursunuz. Ayrıca önünüzdeki kocaman camdan yolu seyretmek, yolculuğunuzu daha keyifli bir hale getirecektir.  Eğer ‘’Ben koltuğa oturur oturmaz uyurum, muavin dürtmeden de uyanmam’’ diyenlerdenseniz yanınızda mutlaka seyahat yastığı bulundurun. Böylece boynunuz tutulmadan gideceğiniz yere varmış olursunuz. Bunun için arka koltuklar daha uygun. Mutlaka ama mutlaka rahat kıyafetler giyin. Lastikli bol pantolonlar, eşofmanlar ve rahat hareket etmenizi sağlayacak kıyafetler tercih etmelisiniz. Gece molalarındaki ani soğuklar için yanınızda ceket, hırka […]

Uzun Saatler Otobüs Yolculuğu Yapacaklara Tavsiyeler

Genelde uçak korkusu olanların ya da ekonomik olarak uçaktan daha avantajlı görenlerin tercihi otobüs yolculukları zaman zaman gidilen yere göre 20 saati geçebiliyor. Neredeyse bir gününü otobüste geçireceklerin konforlu bir seyahat için yapması gereken küçük ipuçlarını sizlerle paylaşıyoruz. Yazımızı okumadan yolculuğa çıkmayın!

İlk olarak, koltuk seçimi çok önemli bir husus. Son dönemde otobüs firmalarının kullandığı otobüsler her ne kadar konforlu olsa da, siz yine de en geniş koltuk aralığına sahip en ön koltukta seyahat etmeye çalışın. Bacaklarınızdaki hareketsizlikten kaynaklı uyuşma vb. durumları bir nebze olsun önlemiş olursunuz. Ayrıca önünüzdeki kocaman camdan yolu seyretmek, yolculuğunuzu daha keyifli bir hale getirecektir. 

Eğer ‘’Ben koltuğa oturur oturmaz uyurum, muavin dürtmeden de uyanmam’’ diyenlerdenseniz yanınızda mutlaka seyahat yastığı bulundurun. Böylece boynunuz tutulmadan gideceğiniz yere varmış olursunuz. Bunun için arka koltuklar daha uygun.

Mutlaka ama mutlaka rahat kıyafetler giyin. Lastikli bol pantolonlar, eşofmanlar ve rahat hareket etmenizi sağlayacak kıyafetler tercih etmelisiniz. Gece molalarındaki ani soğuklar için yanınızda ceket, hırka vb. uzun kollu giysiler bulundurun. Eminiz, uzun seyahat yorgunluğunun üzerine hasta olmak istemezsiniz.

Kitap, dergi, müzik çalar ve şarjı uzun giden bir akıllı telefon bir yolculuğun olmazsa olmazı. Zamanın daha hızlı ve verimli geçmesi adına özellikle akıcı bir kitap çantanızda mutlaka bulunmalı.

Ayakkabılarınızı çıkartmamaya özen gösterin. Çünkü mola zamanı geldiğinde şişen ayaklarınızı yeniden ayakkabıya sokmak mümkün olmayabilir. Hem diğer yolculara da rahatsızlık vermemiş olursunuz. Her molada mutlaka inip yürüyün, ayaklarınızı ve bacaklarınızı açın. Hatta yürürken beliniz ve boynunuzu da rahatlatacak bazı küçük egzersizler yapın. 

Kaynak: valiz.com

Benzer Yazılar

Muhafazakâr Otellerin Özellikleri Nelerdir?

Muhafazakâr otelleri tercih ederek geleneksel değerleriniz ve inançlarınızla uyumlu bir konaklama deneyimi yaşayın. Kendi ilkeleriyle örtüşen bir ortamı tercih eden ve sayıları giderek artan misafirlere siz de katılın. Bu istisnai tesislerde tevazu, mahremiyet ve aile dostu atmosferin en üst noktasını deneyimleyin. Konaklama kararınızı vermeden önce muhafazakâr otellerin sunduğu ayırt edici özellikleri ve olanakları keşfedin. Kapsamlı rehberimiz ile muhafazakâr otellerin temel unsurlarını keşfedin. Serinletici havuzlardan katı alkol politikalarına ve nefis yemek seçeneklerine kadar her şey elimizin altında. Havuz Cinsiyete göre ayrılmış yüzme havuzu ile muhafazakâr otellerde konaklamanız sırasında en üst düzeyde mahremiyet ve konforu yaşayın. Bu havuzlar genellikle kadınlar ve erkekler için ayrı yüzme alanları sağlar. Özel aile havuzu alanlarımızla en iyi aile kaçamağını yaşayın. Muhafazakâr değerlerinize sadık kalırken birlikte rahatlayın ve eğlenin. Muhafazakâr otellerimizin havuz tesislerinde her yaştan misafir için güvenli ve keyifli bir su vahasını deneyimleyin. Alkol Politikası Katı alkol politikalarıyla geleneksel değerleri koruyan muhafazakâr otellerin cazibesini yaşayın. Alkol tüketiminin hiç […]

En Ucuz Uçuş Rotalarını Bulmanın Yolları

Bu ipuçlarını kullanarak en ucuz uçuş rotalarını bulabilirsiniz. Ancak, bilet fiyatlarının değişkenliği nedeniyle, rotanızı ne kadar erken belirleyip ne kadar erken rezervasyon yaptığınızın yanı sıra, seyahat tarihlerinizde esnek olmanız da önemlidir.

0 Yorum Yapıldı

Yorum Yaz

Rastgele

Web sitemiz, gezinme deneyiminizi ve ilgili bilgileri sağlamak için çerezleri kullanır. Web sitemizi kullanmaya devam etmeden önce, şunları kabul etmiş olursunuz.