Venedik’e Gitmeniz için 6 Neden

venedik’e gitmeniz için nedenler Gezi Rehberi

Venedik’e gitmeniz için 6 neden arasında ön plana çıkan birçok neden sizler için yazımızda sıralanır.

Venedik’e gitmeniz için 6 neden ve daha fazlası vardır. Bu nedenler Venedik’i daha cazip bir hale getirir. Venedik her açıdan ön plana çıkan cazip bir şehirdir. Bu da şehri daha ilgi çekici kılar. Yani birçok kişi tarafından merak edilmesi açısından ayırt edilir.

1) Gondol Turu Yapmak

Venedik denilince akla gelen yerlerden biri gondol turudur. Gondol turu ile şimdi şehrin ortasında çok güzel bir seyahat yapabilirsiniz. Burası adeta masalsı bir yapıyı size sunar. Gondol ile şehrin sokaklarında küçük bir gezintiye çıkabilirsiniz. Üstelik bu gezintiden en ufak bir rahatsızlık ve sıkılma durumu yaşanması da söz konusu olmaz. Gondol turu ile daha önce görmediğiniz şeyleri görme şansını elde edersiniz.

2) Venedik Karnavalı

Venedik karnavalına bugün dünyanın birçok yerinden çok sayıda kişi gelir. Venedik karnavalı yapısı gereği birçok farklı insanı ve turisti ağırlayan bir karnavaldır. Üstelik çok da renkli geçen bir yapısı vardır. Bu karnaval dünyaca ünlü olan bir karnavaldır. Bu yüzden renklilik açısından da anında ön plana çıkar. Burası çok şenlikli ve hareketli bir alanı size sunar.

3) San Marco Meydanı

Venedik denilince akıllara gelen yerlerden biri de San Marco meydanıdır. San marco meydanı genel olarak çok muntazam ve modern bir yapıyı teşkil eder. Bu meydanın tarihi 9 yüz yıla dayanır. Ancak dokusu gereği modern bir alt yapıya da sahiptir. Venedik’e gitmeniz için 6 neden arasında mutlaka burası da vardır. Özellikle ferahlatıcı bir yapısı mevcuttur. Bugün birçok turisti çekmesi açısından da ön plana çıkar. Şehrin buluşma noktası olarak da işlev görür. Yani ana nokta gibidir.

4) San Marco Bazilikası

Turistik açıdan çok şık ve ön plana çıkan bir yerdir. Yapısı ve doğası gereği anında birçok yerden ayırt edilir. San marco bazilikası şehir ve deniz ile bütünleşmiş olan bir yapıya yer verir. Bu yüzden farklı bir dokusu vardır. Görkemli ve ihtişamlı bir görünüm sunar. İnsanın bu yere karşı gezme isteği doğar. Üstelik burada can sıkıntısı yaşanması durumu da söz konusu olmaz. bu alan 9 yüz yılda inşa edilmiştir. Hala da modern yapılar içinde varlığını sürdürmeye devam eder.

5) Dükler Sarayı

Bu saray yapısı gereği anında birçok yapıdan ayrılır. Çok ihtişamlı olan bir yapısı vardır. Hem sanatsal hem de kültürel açıdan anında ayırt edilir. Venedik düklerinin sarayı olduğu için de bu isim ile anılır. Oldukça şık bir inşası da vardır. Saray 12 yüz yılda inşa edildiği varsayılır. Ancak daha sonradan restore edilmiştir. Bu yüzden varlığını en iyi şekilde korumaya devam eder. Gotik ve barok stilleri bir arada kullanılır. Rönesans dönemine ait bir saraydır.

6) Rialto Köprüsü Bu köprü yapısı ve ihtişamı ile anında ön plana çıkar. Çok temiz ve muntazam bir yapıya yer verir. Büyük bir kanal üzerine inşa edilmiş olan bir köprüdür. Köprü birçok kemer ile yapılmıştır. Bu yüzden çok sağlam ve dayanıklı olan bir yapısı vardır. Kolaylıkla dış zelzelelerden etkilenmez. Köprü taş ve ahşap tasarımı ile ön plana çıkar. Ancak dış kısmı egzotik bir görünüme de yer verir. Venedik’e gitmeniz için 6 neden arasında bu köprü de var olan bir yapıyı teşkil eder.

Makaleyi değerlendir
Gezebildiğin Kadar
Yorum ekle