Vietnam Mutlaka Gezilmesi Gereken 10 Yer

Viatnam mutlaka gezilmesi gereken 10 yer arasında hangi yerler var? Sizin için 10 favori yeri listeledik. Vietnam mutlaka gezilmesi gereken 10 yer için hemen siz de bilgilere göre hareket ederek gezebilirsiniz. Seçim sizin. Hanoi İlk olarak gitmeniz gereken yerler arasında Hanoi yer alıyor. Burası başkent. Ülkenin ikini büyük kenti olarak her yıl binlerce turist ağırlıyor. Uzun yıllar Fransız sömürgesinde olan Hanoi,2.dünya savaşında da Japonya tarafından işgal edilmiştir. Konaklama açısından çok lüks ve çok uygun olan otellerin bir arada bulunduğu şehirdir. Ho Chi Minh City 1975 yılına kadar Vietnam’ın başkenti olmuştur. Şu an ise resmi olarak başkent olmamasına rağmen ülkenin politik ve ekonomik olarak Hanoi’den sonra kabul edilen ikinci merkezidir. Fransız işgalinden kalan binalar, kozmopolit yapı ve içinden geçen Saigon nehri ile Ho Chi Minh City merkez olarak gösterilen bir nokta. Mekong Deltası Viatnam’da görmeniz gereken yerler arasında Melong deltası var. Burası aynı zamanda yiyecek ambarı olarak tanımlanıyor. My Tho’dan kalkan […]

Vietnam Mutlaka Gezilmesi Gereken 10 Yer

Viatnam mutlaka gezilmesi gereken 10 yer arasında hangi yerler var? Sizin için 10 favori yeri listeledik.

Vietnam mutlaka gezilmesi gereken 10 yer için hemen siz de bilgilere göre hareket ederek gezebilirsiniz. Seçim sizin.

Hanoi

İlk olarak gitmeniz gereken yerler arasında Hanoi yer alıyor. Burası başkent. Ülkenin ikini büyük kenti olarak her yıl binlerce turist ağırlıyor. Uzun yıllar Fransız sömürgesinde olan Hanoi,2.dünya savaşında da Japonya tarafından işgal edilmiştir. Konaklama açısından çok lüks ve çok uygun olan otellerin bir arada bulunduğu şehirdir.

Ho Chi Minh City

1975 yılına kadar Vietnam’ın başkenti olmuştur. Şu an ise resmi olarak başkent olmamasına rağmen ülkenin politik ve ekonomik olarak Hanoi’den sonra kabul edilen ikinci merkezidir. Fransız işgalinden kalan binalar, kozmopolit yapı ve içinden geçen Saigon nehri ile Ho Chi Minh City merkez olarak gösterilen bir nokta.

Mekong Deltası

Viatnam’da görmeniz gereken yerler arasında Melong deltası var. Burası aynı zamanda yiyecek ambarı olarak tanımlanıyor. My Tho’dan kalkan tekneler ile Mekong Nehri üzerinde tur yapılarak daha keyifli hale getirilebilir. Mutlaka gitmeniz gereken ve halkı ile de tanışmanız gereken bir yer.

Halong Bay

Doğal güzellik olarak nitelendirildiğinden Vietnam Halong Bay en çok tanınan yerlerden biri. NESCO Dünya Mirası listesinde yer almaktadır. Hanoi’den buraya çok kolay ulaşım yöntemleri var. Büyük – küçük birçok adaya da ev sahipliği yapan bu körfez sayesinde, tatil planınızı bu yöne çevirebilirsiniz.

Hue

1945 yılına kadar Vietnam’a başkentlik etmiştir. 150 yıllık başkentlik geçmişi ile ülkenin genel kültürünü oldukça etkileyen bir şehir. Masalsı binaara sahip olan Hue’de güzel zaman geçirmek mümkün.

Chu Chi Tünelleri

Tüneller de mutlaka görmeniz gereken yerler arasında bulunuyor. Chu Chu Tünelleri mutlaka görmeniz gerekenler arasında yer alıyor. Vietnam savaşı sırasında Vietnamlı savaşçılar tarafından yapılan bu tünel toplam 250 km uzunluğunda. Son derece etkileyici ve heybetli bir görüntüsü olduğundan, mutlaka görmeniz gereken yerler arasında bulunuyor.

Nha Trang

Doğası ve denizi ile en sevilen Nha Trang şehrinde bulunuyor. Vietnam’ın her yıl tatil amaçlı en çok yerli ve yabancı turist ağırladığı bir bölge. Doğası ve denizi ile tatil yapmak isteyenlerin mutlaka gitmesi gereken yerlerden biri. Siz de tatil tercihinizi bu yönde kullanabilirsiniz.

Hoi An

UNESCO dünya mirası listesinde yer alan Hoi An, Güneydoğu Asya’daki en korunmuş bölgelerinden biridir. Vietnam’ın Quang Nam ilinde bulunan bir şehirdir. Thu Bon nehrinin yanında yer almaktadır. Otel imkanlarının çok fazla olduğu bir yer olduğundan, rahatlıkla gezebileceğiniz bir yerdir. Aynı zamanda son derece uygun fiyatlı konaklama imkanları da bulabilirsiniz.

Son Doong Mağarası

Laos – Vietnam sınırındaki Phong – Nha – Ke Bang ulusal parkında soon Doong mağarası yer alıyor. 2009 yılında bulunmasından itibaren eşsiz güzelliği ie dikkat çekmektedir. Bunun dışında direkt olarak mağaranın görselinden de etkileneceğinizden gitmeniz gereken yerler arasında. Daha önce böyle bir deneyim yaşamayanlar mutlaka tercih etmelidir.

Phu Quoc

Viatnam’ın sahip olduğu en büyük adadır. Ülkenin ekonomik ve turizm açısından merkezlerinden biri olarak geçer. Bu adada yapabileceğiniz pek çok şey var. Gezebileceğiniz bir cadde, hediyelik alabileceğini dükkanlar yer alıyor. Aynı zamanda Vietnam adası gezmek istiyorum diyenler için mutlaka görmeniz gereken yerdir. Adada dilediğiniz gibi tatil yapma imkanı da bulacaksınız.

Benzer Yazılar

Japonya’nın Gezilecek Ünlü Yerleri 

Asya 1 yıl önce

Muhtemelen bir ömür boyu ülkenin lezzetlerini tadarak geçirebilirsiniz, ancak bazı kasabalar ve turistik yerler, herhangi bir harika Japonya gezisinin temel malzemeleridir. Japonya, dağ yamacındaki onsen (kaplıca) köyleri, sakin sahillerle çevrili adalar ve uğultulu mega şehirlerle gezginler için gerçek bir ziyafet sunuyor. Tokyo Tokyo, sürekli olarak geleceğe uzanan, yoğun nüfuslu, deprem eğilimli arazide mümkün olanın sınırlarını zorlayan, her zamankinden daha uzun, daha zarif yapılar ekleyen bir şehir. Çağdaş sanat ve mimari, popüler kültür, alışveriş, içki ve eğlence (ve yemek için Kyoto ile bir bağ) için Japonya’nın en iyi noktasıdır. Ancak ziyaretçileri büyüleyen, herhangi bir manzaradan çok şehrin kendisidir. Kyoto Japonya’nın imparatorluk başkenti Kyoto, binden fazla tapınağa ev sahipliği yapıyor. Bunların arasında Kinkaku-ji (tamamen altın varakla kaplı zarif bir köşk) gibi anıtsal ve sade Zen kaya bahçesiyle Ryōan-ji gibi meditatif yer alır. Ve tapınaklar bunun sadece başlangıcı: Şehrin çok sayıdaki zarif çayevlerinden birinde takdir edebileceğiniz çay kültürü var; geleneksel müzik ve dansın […]

Çin’de Yenilen Garip Yemekler

Asya 2 yıl önce

Çin’deki en tuhaf yemekler listesi son derece uzundur. Dünyada en tuhaf yemeklerin yendiği Çin’de ne ararsanız yemek olarak yenmektedir. Çin’deki en tuhaf yemekler listesinde Türk yemek kültürünün aksine daha fazla çiğ olan yiyecekler tüketilmekte ve genel olarak son derece tuhaf yemekler bu kültürde yenmektedir. Çin’in kendine has olan bir yemek kültürü vardır. Çin mutfağında Pekin ördeği, karidesli mantı ve Çin usulü tuzsuz pirinç pilavı en sık tüketilmekte olan yemekler arasında yer almaktadır. Türk mutfağındaki İskender, lahmacun, yaprak sarma gibi yemeklerden ziyade daha farklı olan Çin kültürüne ait özel yemeklerin olduğu Çin mutfağı da sıklıkla tercih edilmektedir. İşte Çin’de yenen en garip yemekler listesi… Kavrulmuş Çekirge Çin’de her türlü böcek çeşidi yenmekte ve genel olarak sokak lezzetleri arasında da bu türden böcekler yer almaktadır. Çin’deki sokak lezzetleri bakımından da Kavrulmuş çekirge ilk sıralarda yer almakta olan bir lezzettir. Kavrulmuş çekirge Çin’de yaşayanlar için genel olarak bir yemek öğününden ziyade bir atıştırmalık […]

Sadece Malezya’da Görebileceğimiz 10 İlginç Yer

Asya 2 yıl önce

Güney Asya’nın macera yaşamak ve farklı yerleri görmek isteyenlere sunduğu, kendine has gizemleriyle ilgi çeken ülkesi, Malezya’da görülecek 10 ilginç yer sizler için listelendi. Dünyanın En Yüksek İkiz Kuleleri: Petronas Towers Başkent Kuala Lumpur’un anıtsal simgesi durumunda olan, özel bir mühendislik ve modern bir tasarım harikası olan bu dev kuleler Malezya gezilerinin değişilmez ziyaret alanlarından biridir. Aynı zamanda Petronas Kuleleri, dünya üzerindeki en yüksek ikiz kuleler olma özelliğine de sahiptir. Dalış Noktası: Pulau Sipadan Adası Malezya’nın en iyi dalış bölgesi olarak ün kazanan Pulau Sipadan Adası, küçük bir mercan adasıdır. Mavinin kristal halini görebileceğiniz denizi, rengarenk deniz altı hayatı ve kusursuz doğa özellikleri ile harika zaman geçirebileceğiniz bir yer. Dünyanın En Eski Yağmur Ormanı: Taman Negara Ormanları Geçmişi 130 milyon yıla dayanan, dünyanın en eski yağmur ormanı olarak ün salan Taman Negara, dünyanın en yaşlı bitkilerine, kaplanlara ve asya fillerine sahip olmasının yanı sıra, 1937’den beri koruma altına alınmış alanıyla […]

0 Yorum

Yorum Yaz

Rastgele

Web sitemiz, gezinme deneyiminizi ve ilgili bilgileri sağlamak için çerezleri kullanır. Web sitemizi kullanmaya devam etmeden önce, şunları kabul etmiş olursunuz.