Vietnam Mutlaka Gezilmesi Gereken 10 Yer

vietnam gezilecek yerler Asya

Viatnam mutlaka gezilmesi gereken 10 yer arasında hangi yerler var? Sizin için 10 favori yeri listeledik.

Vietnam mutlaka gezilmesi gereken 10 yer için hemen siz de bilgilere göre hareket ederek gezebilirsiniz. Seçim sizin.

Hanoi

İlk olarak gitmeniz gereken yerler arasında Hanoi yer alıyor. Burası başkent. Ülkenin ikini büyük kenti olarak her yıl binlerce turist ağırlıyor. Uzun yıllar Fransız sömürgesinde olan Hanoi,2.dünya savaşında da Japonya tarafından işgal edilmiştir. Konaklama açısından çok lüks ve çok uygun olan otellerin bir arada bulunduğu şehirdir.

Ho Chi Minh City

1975 yılına kadar Vietnam’ın başkenti olmuştur. Şu an ise resmi olarak başkent olmamasına rağmen ülkenin politik ve ekonomik olarak Hanoi’den sonra kabul edilen ikinci merkezidir. Fransız işgalinden kalan binalar, kozmopolit yapı ve içinden geçen Saigon nehri ile Ho Chi Minh City merkez olarak gösterilen bir nokta.

Mekong Deltası

Viatnam’da görmeniz gereken yerler arasında Melong deltası var. Burası aynı zamanda yiyecek ambarı olarak tanımlanıyor. My Tho’dan kalkan tekneler ile Mekong Nehri üzerinde tur yapılarak daha keyifli hale getirilebilir. Mutlaka gitmeniz gereken ve halkı ile de tanışmanız gereken bir yer.

Halong Bay

Doğal güzellik olarak nitelendirildiğinden Vietnam Halong Bay en çok tanınan yerlerden biri. NESCO Dünya Mirası listesinde yer almaktadır. Hanoi’den buraya çok kolay ulaşım yöntemleri var. Büyük – küçük birçok adaya da ev sahipliği yapan bu körfez sayesinde, tatil planınızı bu yöne çevirebilirsiniz.

Hue

1945 yılına kadar Vietnam’a başkentlik etmiştir. 150 yıllık başkentlik geçmişi ile ülkenin genel kültürünü oldukça etkileyen bir şehir. Masalsı binaara sahip olan Hue’de güzel zaman geçirmek mümkün.

Chu Chi Tünelleri

Tüneller de mutlaka görmeniz gereken yerler arasında bulunuyor. Chu Chu Tünelleri mutlaka görmeniz gerekenler arasında yer alıyor. Vietnam savaşı sırasında Vietnamlı savaşçılar tarafından yapılan bu tünel toplam 250 km uzunluğunda. Son derece etkileyici ve heybetli bir görüntüsü olduğundan, mutlaka görmeniz gereken yerler arasında bulunuyor.

Nha Trang

Doğası ve denizi ile en sevilen Nha Trang şehrinde bulunuyor. Vietnam’ın her yıl tatil amaçlı en çok yerli ve yabancı turist ağırladığı bir bölge. Doğası ve denizi ile tatil yapmak isteyenlerin mutlaka gitmesi gereken yerlerden biri. Siz de tatil tercihinizi bu yönde kullanabilirsiniz.

Hoi An

UNESCO dünya mirası listesinde yer alan Hoi An, Güneydoğu Asya’daki en korunmuş bölgelerinden biridir. Vietnam’ın Quang Nam ilinde bulunan bir şehirdir. Thu Bon nehrinin yanında yer almaktadır. Otel imkanlarının çok fazla olduğu bir yer olduğundan, rahatlıkla gezebileceğiniz bir yerdir. Aynı zamanda son derece uygun fiyatlı konaklama imkanları da bulabilirsiniz.

Son Doong Mağarası

Laos – Vietnam sınırındaki Phong – Nha – Ke Bang ulusal parkında soon Doong mağarası yer alıyor. 2009 yılında bulunmasından itibaren eşsiz güzelliği ie dikkat çekmektedir. Bunun dışında direkt olarak mağaranın görselinden de etkileneceğinizden gitmeniz gereken yerler arasında. Daha önce böyle bir deneyim yaşamayanlar mutlaka tercih etmelidir.

Phu Quoc

Viatnam’ın sahip olduğu en büyük adadır. Ülkenin ekonomik ve turizm açısından merkezlerinden biri olarak geçer. Bu adada yapabileceğiniz pek çok şey var. Gezebileceğiniz bir cadde, hediyelik alabileceğini dükkanlar yer alıyor. Aynı zamanda Vietnam adası gezmek istiyorum diyenler için mutlaka görmeniz gereken yerdir. Adada dilediğiniz gibi tatil yapma imkanı da bulacaksınız.

Makaleyi değerlendir
Gezebildiğin Kadar
Yorum ekle