V.N. Karazin Harkiv Ulusal Üniversitesi

V.N. Karazin Kharkiv Ulusal Üniversitesi, 1804 yılında kurulan ve Ukrayna’nın en köklü üniversiteleri arasında olan bir eğitim kurumudur. Kurulduğu günden bugüne ülkeye çok ciddi katkıları olan önemli bilim insanlarını yetiştiren ve ülke genelinde faydalı bilimsel çalışmaları yürüten Karazin Kharkiv Ulusal Üniversitesi, 1999 yılında ‘ulusal’ üniversite statüsü kazanmıştır. Üniversite kendi içerisindeki akademik başarıların yanı sıra, ülkedeki eğitim kültürünün gelişmesine de büyük katkılar sağlamıştır. Üniversite içerisindeki Türk öğrenciler için Türk Kültür Merkezi adında özel bir kurul oluşturulmuştur. Üniversitede ukraynca ve rusca ile beraber ingilisce de eğitim vermektedir. Örgün eğitimle beraber açık öğretim eğitimide bulunmaktadır, ancaq açık öğretim bölümleri yalnız rucsa eğitim vermektedir.

Eğitim ücretleri açık öğretimde 1600-2500 USD, örgün eğitimde ise 2000-4500 USD arası bölümden asılı olarak değişmektedir.

Fakülteler: Tıp (Rusça/İngilizce), Hukuk, Ekonomi, Uluslararası Ekonomi (İngilizce), Psikoloji, Kimya, Yabancı Diller, Filoloji.

2019-2020 Rusça Hazırlık Programı Fiyatı: 3000 USD

Ücrete dahildir:

  • 1 senelik hazırlık proqramı (Rusça/İngilizce) eğitim ücreti
  • 1 senelik yurt konaklaması (devlet yurtları)
  • 1 senelik oturum izni ve sağlık sığortası
  • Sağlık raporu ücreti
  • Belgelerin çevrilmesi ve üniversitede tescili

Yurtlar devlet yurtları olup, Türkiye yurtlarının çok altındadır.