Yaz Tatiline Giderken Bavula Doldurulması Gerekenler

Faydalı bilgiler

Seyahat ederken bavula koymanız gerekenler listesinde bu ürünler güneş kremi ve ıslak mendillerden güneş şapkalarına ve kısa kollu gömleklerine kadar değişebilir. Aşağıdaki eşyalar bavulunuza koymanız gereken temel eşyalardır.

Güneş kremi

Güneş kremi, önemli bir yaz seyahat öğesidir. Ağrılı güneş yanıklarını, hoş olmayan soyulmayı ve erken yaşlanmayı önleyebilir. Ayrıca cilt kanseri ve güneş lekelerine karşı da koruma sağlayabilir. Bununla birlikte, biri yüzünüz için diğeri vücudunuz için olmak üzere iki tür güneş kremi getirmeniz en iyisidir.

İyi bir güneş koruyucu SPF 50 içermelidir. Cildinizde birkaç saat kalır. Bir plaj tatiline gidiyorsanız, mümkün olan en yüksek SPF’ye sahip bir güneş kremi aldığınızdan emin olun. Çok görevli bir ürün olan bir CC kremi bile satın alabilirsiniz. Cildinizi güneşten koruyabilir ve renk düzeltmesi sunabilir. Uygulaması da kolaydır.

Islak mendil

İster tropikal bir destinasyona, ister soğuk, yağmurlu bir şehre gidiyor olun, bavulunuza ıslak mendil koymanız seyahatleriniz sırasında taze ve hijyenik kalmanıza yardımcı olacaktır. Küçük paketlerde bulunan ve sırt çantanıza veya kayıtlı bagajınıza kolayca yerleştirilebilen deodorant mendilleri de kullanabilirsiniz. Bu mendiller ayrıca hava ne kadar sıcak olursa olsun ellerinizi temiz ve taze tutmak için idealdir.

Bir başka kullanışlı eşya da seyahat çantasıdır. Bu öğeler, uçaklardan umumi tuvaletlere kadar seyahat ederken kullanışlı olabilir. Kapı kollarını ve klozet oturaklarını dezenfekte etmek için de faydalı olabilirler. Bazı mendiller, yüzeyleri temizlemede ve mikropların yayılmasını önlemede etkili olabilen alkol içerir.

Güneş şapkaları

Özellikle zamanınızın çoğunu dışarıda geçirmeyi planlıyorsanız, bir yaz tatili için şapka şarttır. Hafif ve şıktırlar ve cildinizi güneşin UV ışınlarından korurlar. Ancak, şapkaları paketlemek bir güçlük olabilir. Şekillerini kaybedebilir ve çok fazla yer kaplayabilirler. Ayrıca seyahat ederken giymek her zaman rahat değildir. Neyse ki, bir bavula sığdırmak için hafif ve kullanışlı olan birkaç şapka stili var.

Yaz tatilleri için bavula koyabileceğiniz iyi bir şapka, en sıcak şehirde bile serin kalmanıza yardımcı olabilir. Yoğun güneşli bir bölgeye gidecekseniz, yüzünüzü, saç derinizi ve göğsünüzü serin tutacak bir hasır şapka getirdiğinizden emin olun. Hasır şapka gibi küçük bir şapkayı paketlemek kolaydır. Seyahat ederken olmazsa olmazınız olan güneş gözlüklerinizi de yanınızda getirmek isteyebilirsiniz.

Kısa kollu gömlekler

Yaz tatiliniz için kısa kollu gömlekleri paketlemek için birçok iyi neden var. Bu gömlekler sadece nefes alabilir olmakla kalmaz, aynı zamanda çoğu renkle de uyumludur. Ayrıca sıcak ve nemli yerler için onları mükemmel kılan rahat bir görünüme sahiptirler.

Kısa kollu gömlekleri de son derece çok yönlüdür ve gün içinde bir örtü olarak veya akşamları ekstra bir katman olarak giyilebilir. Çok yönlü kumaş, sıcaklık düştüğünde katman oluşturmayı kolaylaştırır ve hacim oluşturmaz.

Islak mayolar için yeniden kullanılabilir çantalar

Islak mayolar ağır olabilir ve bavulda değerli yer kaplayabilir. Islak mayolar için yeniden kullanılabilir çantaları paketlemek, diğer eşyalarınızı paketlerken ıslak mayolarınızı kuru ve yoldan uzak tutacaktır. Ayrıca güneş kremi ve bronzlaşma yağı depolamak için de kullanılabilirler. Bazı çantalar bir debriyaj olarak bile ikiye katlanabilir.

Güneş gözlüğü

Güneşin yoğun olduğu seyahat noktalarında özellikle göz sağlığınıza dikkat etmeniz birçok doktor ve seyahat rehberinde önemle vurgulanmaktadır. Bunun sebebi ise yoğun güneş ışınlarından bedenimizi ve cildimizi kolayca koruyabilecek kıyafet ve diğer birçok ekipmana sahip olmamıza rağmen gözlerimizi ise koruyabilecek sadece gözlüğümüzün olmasıdır.

Önemli bir detay ama küçük bir aparat olan güneş gözlüğünüzü ise seyahat valizi içerisine koymayı kesinlikle unutmayınız. Özellikle gözlük kullanan birisiyseniz numaralı gözlüklerin güneş ışığında siyaha dönen modellerinden alabilir ve bu sayede rahatlıkla fazladan gözlük taşıma ya da değiştirme gibi ek zahmetlerle uğraşmayabilirsiniz.

Makaleyi değerlendir
Gezebildiğin Kadar
Yorum ekle