Yazın Gidilebilecek Doğa Otelleri

doğa otelleri antalya Türkiye

Yazın gidilebilecek doğa otelleri, doğa ile baş başa kalmayı seven tatil severler için çok keyifli seçenekler sunmaktadır.

Yazın gidilebilecek doğa otelleri, pandemi nedeniyle kapalı alanları tercih etmeyen, doğada vakit geçirmeyi seven, temiz havanın ve bol yeşillikli bir tatilin hayalini kuran tatilcilerin en çok tercih ettiği tatil seçeneğidir.

Yazın gidilebilecek doğa otelleri ile ilgili yazımızda, sizlere, otellerin bulundukları tatil destinasyonuna göre incelemelerini yaptık ve en çok tercih edilen doğal tatil otellerini sizler için derledik.

Fethiye Doğa Otelleri

Doğa ile baş başa tatil geçirmek isteyen tatilcilerin ilk tercih ettiği yerlerden biri Fethiye doğa otelleri olabilir. Doğal güzellikleri, yemyeşil ormanları, çok soğuk olmayan denizi ile sevdiklerinizle birlikte Fethiye’ de güzel bir tatil geçirebilirsiniz.

Doğa ile iç içe yapacağınız tatil tercihinizde isterseniz bungalov tarzı konaklama tesislerini, isterseniz de lüks doğa otellerini tercih edebilirsiniz. Ya da yeşilin içinde yer alan tatil köylerini de doğa seven biri iseniz tercih edebilirsiniz.

Fethiye’ de konaklayabileceğiniz doğa otellerinden; Hillside Beach Club, Sentido Lykia Resort & SPA, The Bay Beach Club, The Shambala, Yel Değirmeni Bungalow Otel, Turan Hill Lounge, Lissiya Hotel, Kabak Naturel Life… gibi tatil konaklama tesislerini tercih edebilirsiniz.

Abant Doğa Otelleri

Abant Gölü çevresinde yeşilliklerin içinde, doğa ile iç içe bir tatil yapmayı planlıyorsanız Abant doğa otelleri ile ilgili verdiğimiz bilgileri incelemenizi öneririz.

Abant’ ta yapacağınız doğa tatiliniz esnasında çevredeki gölleri gezebilir, Abant Milli Parkı’ nı ziyaret edebilir, termal otelde kalıyorsanız şifalı suların keyfini çıkarabilir, isterseniz de masaj yaptırıp kendinizi mutlu edebilirsiniz. Abant otellerinde dört mevsim tatilin tadını çıkarabilirsiniz.

Abant’da konaklayabileceğiniz doğa otellerinden; Büyük Abant Oteli, NG Sapanca, Elite World Sapanca Convention&Welness Resort, Abant Yeşil Ev Masal Evleri, Taksim International Abant Palace… gibi tatil konaklama tesislerini tercih edebilirsiniz.

Datça Doğa Otelleri

Datça doğa otelleri, doğada tatil yapmak isteyen tatil severlerin ziyaret ettiği diğer bir doğa tatili lokasyonudur.

Temiz ve kuru havası, doğal güzellikleri, uzun sahil şeridi, birbirinden güzel koyları ile aileniz ve sevdiklerinizle geçireceğiniz doğa tatilinizi Datça’da gerçekleştirebilirsiniz. Tekne kiralayıp istediğiniz koyda yüzüp, bakir doğa gezileri yapmayı tercih edebileceğiniz gibi, tatil köyü ve lüks konaklama imkanlarına da sahip olabilirsiniz. Ayrıca rüzgarlı bir havası olması nedeniyle, her türlü su sporunu bu bölgede yapabilirsiniz.

Datça’da konaklayabileceğiniz doğa otellerinden; Hayıtbükü Ahşap Evleri, Datça Masal Gibi, Kızılbük Ahşap Evleri… gibi tatil konaklama tesislerini tercih edebilirsiniz.

Antalya Doğa Otelleri

Ülkemizde turizmin başkenti olarak bilinen Antalya’da doğa tatili yapmak istiyorsanız sizlere birkaç önerimiz olacak.

Antalya, Akdeniz ikliminin hakim olduğu bir tatil destinasyonudur ve doğal güzellikleri ile de öne çıkmaktadır. Akdeniz kıyılarına paralel uzanan Toros Dağları’nın yeşilliği ve Akdeniz’in maviliğinin uyumu, bu bölgeyi bir tatil cenneti durumuna getirmektedir. Antalya’da öne çıkan doğal güzellikler; Düden Şelalesi, Kurşunlu Şelalesi, Saklıkent Kanyonu, Karain Mağarası, Konyaaltı Sahili, Dim Çayı, Uçansu Şelalesi, Manavgat Şelalesi ve Köprülü Kanyon vb daha birçok isim sayılabilir. Antalya, yazın gidilebilecek doğa otelleri arayanların mutlaka uğraması gereken bir tatil lokasyonudur.

Bu bölgede konaklayabileceğiniz birçok doğa oteli ve tatil köyü bulunmaktadır. Bu seçeneklerden istediğinizi tercih edebilir, sakinliğin, huzurun, doğanın, denizin keyfini doyasıya çıkarabilirsiniz. Antalya’da konaklayabileceğiniz doğa otellerinden; Turquoise Hotel, Kimera Lounge Hotel, Club Sun Village, Lukkies Lodge Çıralı, IC Hotels Residence, Seven Seasons Hotel… gibi tatil konaklama tesislerini tercih edebilirsiniz.

Makaleyi değerlendir
Gezebildiğin Kadar
Yorum ekle