Yunanistan Çalışma Vizesi Nasıl Alınır ?

Yunanistan’da bir iş mi buldunuz? Hayırlısı olsun. İşin en zor kısmını halletmişsiniz. Şimdi ise sadece gerekli evrakları toplayarak Yunanistan çalışma vizesi almak kaldı. Yunanistan çalışma vizesi için hangi evraklar gerekir, başvuru nereye yapılır gibi sorularınızın yanıtını bu yazıda bulabilirsiniz. Yunanistan çalışma vizesi başvurusu nereye yapılır? Çalışma vizesi alacak kişiler bunu şahsi başvuru ile yapmalıdır. Turistik vizeleri VFS’ye paslamış olan konsolosluk, çalışma vizesi için şahsi başvuru kabul etmektedir. Çalışma vizesi için başvurular her hafta çarşamba günü yapılır ve pasaportlar cuma günü iade edilir. Çarşamba günü başvuru yapabilmek için mutlaka Yunanistan başkonsolosluğu’ndan randevu almak gerekiyor. Yunanistan çalışma vizesi ücreti ne kadar? Yunanistan çalışma vizesi ücreti 180 avrodur. Yunanistan çalışma vizesi için gerekli evraklar nelerdir? Başvuru formu – (Googleda national visa application form diye arattığınızda ilk çıkan form) Geçerli pasaport – (Schengen vize reddi ya da Kıbrıs giriş damgası bulunmayan en az 6 ay geçerliği olan bir pasaport) Kimlik fotokopisi Geçerli ve eski pasaportların damga ve […]

Yunanistan Çalışma Vizesi Nasıl Alınır ?

Yunanistan’da bir iş mi buldunuz? Hayırlısı olsun. İşin en zor kısmını halletmişsiniz. Şimdi ise sadece gerekli evrakları toplayarak Yunanistan çalışma vizesi almak kaldı. Yunanistan çalışma vizesi için hangi evraklar gerekir, başvuru nereye yapılır gibi sorularınızın yanıtını bu yazıda bulabilirsiniz.

Yunanistan çalışma vizesi başvurusu nereye yapılır?

Çalışma vizesi alacak kişiler bunu şahsi başvuru ile yapmalıdır. Turistik vizeleri VFS’ye paslamış olan konsolosluk, çalışma vizesi için şahsi başvuru kabul etmektedir. Çalışma vizesi için başvurular her hafta çarşamba günü yapılır ve pasaportlar cuma günü iade edilir. Çarşamba günü başvuru yapabilmek için mutlaka Yunanistan başkonsolosluğu’ndan randevu almak gerekiyor.

Yunanistan çalışma vizesi ücreti ne kadar?

Yunanistan çalışma vizesi ücreti 180 avrodur.

Yunanistan çalışma vizesi için gerekli evraklar nelerdir?

 • Başvuru formu – (Googleda national visa application form diye arattığınızda ilk çıkan form)
 • Geçerli pasaport – (Schengen vize reddi ya da Kıbrıs giriş damgası bulunmayan en az 6 ay geçerliği olan bir pasaport)
 • Kimlik fotokopisi
 • Geçerli ve eski pasaportların damga ve vize olan tüm sayfalarının fotokopileri
 • 2 adet biyometrik fotoğraf
 • Adli sicil kaydı (e-devletten alınabilir)
 • Tam tekmil vukuatlı nüfus kayıt örneği (nüfus müdürlüğünden alınacak)
 • Geçmişe dönük adres bilgi formu (Nüfus müdürlüğünden – Eğer son 6 ay içerisinde adres değişikliği varsa)
 • Şirket ile yaptığınız çalışma sözleşmesi
 • Avrupa ülkeleri için en az 6 ay geçerli seyahat sağlık sigortası
 • Sağlık raporu (“AB üye ülkelerinde çalışmasına engel yoktur” ibaresi yer alması gerekiyor / herhangi bir doktorun imzası yeterli)
 • Uçak bileti rezervasyonu

 

Yunanistan çalışma vizesi randevusunda neler oluyor?

Randevunuzu aldınız, konsolosluğa gittiniz, ne oluyor. Sizi içeri aldıktan sonra bir koltuğa oturuyorlar. Camlı bölmenin ardındaki konsolosluk görevlisi sizden belgelerinizi isteyecek. Belgeleri aldıktan sonra fazla varsa iade, eksik varsa talep edecek. Daha sonra kamera ile bir fotoğrafınızı çekecek. En sonunda da elinize bir hesap numarası tutuşturup, vize ücreti olan 180 avronun TL karşılığı olan ücreti yatırmanızı isteyecek. Bankaya ücreti yatırdıktan sonra dekontu getirip konsolosluğa bırakacaksınız ve pasaportunuzu teslim almak için cuma gününü bekleyeceksiniz. Vize ücretini yatırdığınızı belgeleyen dekontun üzerinde isminizin ve pasaport numaranızın mutlaka yazması gerekiyor.

Yunanistan çalışma vizesi ile AB ülkelerine seyahat edilebilir mi?

Çalışma vizesi aldığınızda vizenizin geçerli olduğu süre boyunca AB üye ülkelerinde vizesiz olarak seyahat edebilirsiniz.

 

Kaynak : Bilinmeyenrota.com

Benzer Yazılar

Almanya için vize şartları değişti

Vize rehberi 3 yıl önce

Alman Dışişleri Bakanlığı ve Almanya’nın Ankara Büyükelçiliği tarafından Ekim ayının sonlarında güncellenen “vize şartları”na göre yeni kurallar getirildi. Sözcü’den Ali Gülen’in haberine göre, vize almak isteyenler, yasal vize işlemlerini yapan sekiz ayrı iDATA merkezine parmak izini verecek. Vizeye şahsen başvuru bir şart haline geldi. Son 59 ay içinde vize için başvurmuş ve parmak izi vermiş olanların şahsen başvurması gerekmeyecek. Aciliyet şartı Türk vatandaşlarına verilecek vizede, koronavirüs döneminde başlatılan “aciliyet” şartı kalıcı oldu. Buna göre, acil durumlar nedeniyle (doğum, ölüm, zorunlu iş seyahati, evlilik), AB’nin tanıdığı aşıdan olanlar vize alabilecek. Aşısı tam olmayanlar, PCR testi ve karantina koşuluyla, aciliyeti ispatlayarak vize alabilecek. Acil işi olmayanlar sadece aşılı ise gidebilecek. Vizesi olup da, istenilen aşısı olmayanlar Türkiye’den uçağa alınmayacak. Geçerli aşılar İki Çin aşısı ya da iki Rus aşısı olan, aciliyet yoksa Alman vizesi alamayacak. Aciliyet varsa, sadece bu aşıdan yaptırmış olanlar, “test- karantina- test” yükümlülüğü ile gidebilecek. İki Sinovac, bir BioNTech […]

Ukrayna Vize ücretleri azaltıldı !

Vize rehberi 4 yıl önce

Ukrayna’ya Türk vatandaşları pasaportsuz ve vize gerekmeden turist olarak seyahat edebilmektedirler. Turist olarak seyahat etmek isteyen vatandaşlarımız 180 gün içerisinde 90 gün kalma hakkına sahiptirler. 90 günden fazla kalmak istediğiniz zaman eğer geçerli sebepleriniz var ise (çalışmak, evlilik, öğrencilik, gönüllü projeleri vb.) 90 günlük D tipi vizeye başvurabilirsiniz. Vize çeşitleri hakkında daha fazla bilgi edinmek için tıklayınız.  Ukrayna’ya d tipi vize alacak vatandaşlarımız 2018-2019 yılları arasında 85$ vize ücreti ödemekteydiler. 29 Kasım 2019 tarihi itibari ile Ukrayna’ya alınacak D tipi çalışma vizesi, D tipi aile birleşimi vizesi ve D tipi öğrenci vize ücretleri 65$ olarak belirlendi. Hızlı vize işlemleri için daha önceden 170$ olarak belirlenen vize ücreti ise 130$’a düşürüldü. Ukrayna’da D tipi vize almak isteyenlerin öncelikle hangi D tipi vize çeşidini almak istiyor ise o vize çeşidinin temel gerekliliğini yerine getirmesi gerekir. Bu temel gereklilij ise D tipi çalışma vizesi almak isteyenler için çalışma izni, D tipi evlilik dolayısı ile aile birleşimi vizesi almak isteyenler için evlilik […]

Avusturya Vizesi İçin Gerekli Evraklar

Vize rehberi 4 yıl önce

Avrupa’nın en güzel ülkelerinden olan Avusturya‘ya bir seyahat planınız varsa öncelikli olarak zorlu bir süreçten geçerek vize almanız gerekmektedir. Seyahat planı olanların en çok aradıkları konuların başında ise “Avusturya vizesi için gerekli evraklar nelerdir?” sorusu gelmektedir. Bu yazımızda sorunsuz bir şekilde vize almanız için vize başvurusunda yanınızda bulundurmanız gereken evrakları sizler için listeledik. Öncelikle şunu da belirtmek isteriz ki bir ülkeye yapacağınız vize başvurusunun çeşitli şekilleri vardır. Örneğin okumak için, çalışmak için, aile ve arkadaşlarınızı ziyaret etmek ya da tamamen gezi amaçlı olmak üzere başvuruda bulunabilirsiniz. Tabii her başvuru şeklinin ayrıca ilave belgeleri olacaktır. Bu nedenle Avusturya vizesi başvuru evraklarını; ortak evraklar, aile ve arkadaş ziyareti vizesi ve çalışma durumuna göre evraklar olarak üç kategoride listeleyeceğiz. Ortak Evraklar 1. Pasaport Başvurular için ilk şart tahmin edebileceğiniz gibi halihazırda elinizde bir pasaportun olmasıdır. Burada dikkat etmeniz gereken hususlar ise pasaportunuzda en az iki sayfanızın boş olması ve seyahat bitiminden sonra pasaportunuzun en az üç […]

0 Yorum

Yorum Yaz

Rastgele

Web sitemiz, gezinme deneyiminizi ve ilgili bilgileri sağlamak için çerezleri kullanır. Web sitemizi kullanmaya devam etmeden önce, şunları kabul etmiş olursunuz.