Yurt dışı çıkış harcı zamlandı

Yurt dışına çıkış için alınan harç tutarı yapılan zamla 150 lira oldu. Resmi Gazete’de yayımlanan Cumhurbaşkanı kararıyla, yurt dışı çıkış harcı 50 liradan 150 liraya yükseltildi. Resmi Gazete’nin bugünkü sayısında Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’ın imzasıyla yayımlanan ‘Yurt Dışına Çıkış Harç Tutarının Yeniden Belirlenmesine Dair Karar’ ile yurt dışına çıkış için alınan harç tutarın 50 liradan 150 liraya çıkarıldı.

Yurt dışı çıkış harcı zamlandı

Yurt dışına çıkış için alınan harç tutarı yapılan zamla 150 lira oldu.

Resmi Gazete’de yayımlanan Cumhurbaşkanı kararıyla, yurt dışı çıkış harcı 50 liradan 150 liraya yükseltildi.

Resmi Gazete’nin bugünkü sayısında Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’ın imzasıyla yayımlanan ‘Yurt Dışına Çıkış Harç Tutarının Yeniden Belirlenmesine Dair Karar’ ile yurt dışına çıkış için alınan harç tutarın 50 liradan 150 liraya çıkarıldı.

Benzer Yazılar

DHMİ’den 2022 fiyat tarifesine zam

Güncel Haberler 2 yıl önce

Devlet Hava Meydanları İşletmesi, havalimanlarına yönelik uyguladığı ücretlendirme tarifesini duyurdu. Buna göre; ücretlere yüzde 15-20 oranlarında zam yapıldı. Yıl sonları tarifeleri yenileyen DHMİ, 2022 yılı için uygulayacağı ücretleri belirledi. 2021 yılında 1.9 Lira olan konma bedeli 2.22 Lira’ya, 1.35 Lira olan konaklama 1.58 Lira’ya, 79.58 Lira olan aydınlatma bedeli 93.18 Lira’ya ve 16.5 Lira olan yaklaşma bedeli de 19.32 Lira’ya çıkarıdı. Kaynak

Alplerin Gölgesinde 5 Ülke

Uncategorized 54 yıl önce

Strazburg: Avrupa Birliği’nin yönetim birimlerine ev sahipliği yapan Strazburg,sınır kenti olması nedeniyle konuklarına tipik bir Fransız kentinden çok daha fazlasını sunuyor.Alman kültüründen de izler taşıyan kent şarapçılık ile gastronomide, Noel kutlamaları ile sosyal yaşamda farklılıklarını ortaya koyuyir.Bu özelliklerinin dışında şehir müzeler,özgün mimariye sahip tarihi yapılar ve parklar açısından zengin içeriğe sahip. Küçük Fransa ( La Petite France) : Seyahat ettikleri şehirlerin her şeyden önce tarihini merak eden gezginler için Küçük Fransa ( La Petite France) ,Strazburg gezilecek yerler listelerinde mutlaka bulunması gereken bir yer.Çünki ilk yerleşimcilerini kentte yaşayan tabakacıların. değirmencilerin ve balıkçıların oluşturduğu bu tarihi bölge , 16. yüzyıldan kalma ahşap evleriyle Strazburg’un geçmişini yansıtıyor. Cenevre: Küresel şehir kavramıyla özdeşleşmiş olan Cenevre, ilgi çekici tarihi ve doğal güzellikleri sayesinde turistler tarafından her dönem rağbet görüyor.İsviçre Federal Devleti’ ne bağlı 26 eyaletten birisini oluşturan şehir, uluslararası pek çok kuruluşun merkezi binasına ev sahipliği yapıyor. Cenevre Gölü: İsviçre ile Fransa arasında konuşlanmış olan Cenevre […]

0 Yorum

Yorum Yaz

Rastgele

Web sitemiz, gezinme deneyiminizi ve ilgili bilgileri sağlamak için çerezleri kullanır. Web sitemizi kullanmaya devam etmeden önce, şunları kabul etmiş olursunuz.