Qatar Airways “5 yıldızlı küresel havayolu” seçildi

Qatar Airways, APEX/IFSA Ödülleri’nde “World Class” derecelendirmesiyle ödüllendirildi ve “2022 Yılının Beş Yıldızlı Küresel Havayolu” seçildi. Qatar Airways, APEX/IFSA Ödülleri’nde “World Class” havayolu ve ‘2022 Beş Yıldızlı Küresel Havayolu’ unvanını kazanmanın yanı sıra, APEX Yolcu Seçimi Ödülleri’nde En İyi Yiyecek ve İçecek ve En İyi Koltuk Konforu dahil olmak üzere iki ek ödül daha aldı. Pandemi boyunca uçmaya devam eden havayolu, inovasyona verdiği önem ve sektördeki en kaliteli yolcu deneyimini yaratma konusundaki benzersiz bağlılığıyla öne çıktı. Bir dizi farklı kriterde sunulan mükemmelliği denetlemek için havacılık yolcu deneyimi danışmanlığı Yates and Partners ile işbirliği içinde oluşturulan “World Class” derecelendirmesi, 2021 APEX/IFSA EXPO’da havayolu şirketleri için yeni bir “Kuzey Yıldızı” olarak ilan edildi. Bu kriterler, Güvenlik, Refah ve Sürdürülebilirlikten Üstün Hizmet, Marka Bütünlüğü, Kabin, Konfor, Müşteri Tanınması ve Mutfağın Uygunluğuna kadar yirmi birinci yüzyıl gezginlerinin en çok önem verdiği konulara odaklandı. “World Class” derecesi almak için havayolu şirketleri, her sınıfta, birçok uçuşta […]

Qatar Airways “5 yıldızlı küresel havayolu” seçildi

Qatar Airways, APEX/IFSA Ödülleri’nde “World Class” derecelendirmesiyle ödüllendirildi ve “2022 Yılının Beş Yıldızlı Küresel Havayolu” seçildi.

Qatar Airways, APEX/IFSA Ödülleri’nde “World Class” havayolu ve ‘2022 Beş Yıldızlı Küresel Havayolu’ unvanını kazanmanın yanı sıra, APEX Yolcu Seçimi Ödülleri’nde En İyi Yiyecek ve İçecek ve En İyi Koltuk Konforu dahil olmak üzere iki ek ödül daha aldı. Pandemi boyunca uçmaya devam eden havayolu, inovasyona verdiği önem ve sektördeki en kaliteli yolcu deneyimini yaratma konusundaki benzersiz bağlılığıyla öne çıktı.

Bir dizi farklı kriterde sunulan mükemmelliği denetlemek için havacılık yolcu deneyimi danışmanlığı Yates and Partners ile işbirliği içinde oluşturulan “World Class” derecelendirmesi, 2021 APEX/IFSA EXPO’da havayolu şirketleri için yeni bir “Kuzey Yıldızı” olarak ilan edildi. Bu kriterler, Güvenlik, Refah ve Sürdürülebilirlikten Üstün Hizmet, Marka Bütünlüğü, Kabin, Konfor, Müşteri Tanınması ve Mutfağın Uygunluğuna kadar yirmi birinci yüzyıl gezginlerinin en çok önem verdiği konulara odaklandı.

“World Class” derecesi almak için havayolu şirketleri, her sınıfta, birçok uçuşta yolcu deneyiminin her yönünü değerlendiren sektör profesyonelleri tarafından kapsamlı denetimlerden geçiyor. Qatar Airways, “nihai kalite ve detay yönetimi, cömert alan ve koltuk konseptleri ve yolcu deneyimi yenilikçiliği”, “olağanüstü hizmet, kusursuz yemek sunumları ve özgün tasarımı” ile öne çıktı.

Yalnızca sertifikalı yolcu geri bildirimlerine dayanan ilk havayolu derecelendirme programı olan APEX Resmi Havayolu Derecelendirmeleri’nin bir parçası olarak, APEX, beş yıldızlı bir ölçek kullanarak dünyanın dört bir yanından yaklaşık 600 havayolunda yolcular tarafından derecelendirilen yaklaşık bir milyon uçuşa sertifika verdi. Bu yolculara ayrıca APEX Yolcu Seçimi Ödülleri’nin kazananlarını belirlemek için Koltuk Konforu, Yiyecek ve İçecek de dahil olmak üzere birden fazla alt kategoride isimsiz puanlar verme fırsatı verildi.

Birden fazla ödül kazanmış bir havayolu olan Qatar Airways, uluslararası hava taşımacılığı derecelendirme kuruluşu Skytrax tarafından düzenlenen en son Dünya Havayolu Ödülleri’nde ‘Dünyanın En İyi Havayolu’ seçildi. Havayolunun merkezi olan Hamad Uluslararası Havalimanı, yakın zamanda “Dünyanın En İyi Havalimanı ” olarak kabul edildi ve Skytrax 2021 Dünya Havalimanı Ödülleri’nde bir numaraya yerleşti.

Kaynak

Benzer Yazılar

Pegasus’tan Erivan uçuşları için başvuru

Güncel Haberler 2 yıl önce

Ermenistan Bölgesel Gelişim ve Altyapı Bakanlığı Sözcüsü Sona Harutyunyan, Pegasus’un şubat ayı itibarıyla İstanbul-Erivan uçuşu gerçekleştirmek üzere başvuruda bulunduğunu bildirdi. Söz konusu başvurunun değerlendirmeye alındığını açıkladı Ermenistan Bölgesel Gelişim ve Altyapı Bakanlığı Sözcüsü Sona Harutyunyan, Pegasus’un İstanbul-Erivan uçuşu gerçekleştirebilmek üzere Ermenistan Sivil Havacılık Komitesi’ne başvuruda bulunduğunu açıkladı. Harutyunyan, Ermenistan Devlet Radyosu’na yaptığı açıklamada “Pegasus şubat ayından itibaren haftada 2 uçuş gerçekleştirmek üzere başvuruda bulundu” ifadelerini kullandı. Başvurunun değerlendirmeye alındığını söyleyen Harutyunyan makul bir süre içerisinde karar alınacağını belirtti.

1600’den fazla uçak seferi iptal edildi

Güncel Haberler 2 yıl önce

ABD’de Covid-19’un omicron varyantına bağlı artışa geçen vakalar nedeniyle Noel tatilinde 1600’den fazla uçak seferi uçuş programından kaldırıldı. Uçuş verilerini derleyen Flightawarensitesine göre, salgının havayolları çalışanlarını etkilemesi nedeniyle sefer iptalleri yapıldı. İptal edilen uçak seferleri, Noel tatiline gitmek için hava limanlarını dolduran Amerikalıları zor durumda bıraktı. Dünya genelinde ise yine Covid-19 salgınına bağlı olarak cumadan pazar gününe 5 bin 400’den fazla uçuş iptal edildi. Noel tatili zamanı, yıl içinde en fazla seyahat edilen, en yoğun dönemi oluşturuyor. Kaynak

İç hatlarda uygulanan tavan fiyata zam yapıldı

Güncel Haberler 2 yıl önce

İç hat bilet fiyatlarında uygulanan tavan fiyat uygulaması 100 Lira artışla 600 Türk Lirası’na çıkarıldı. Uygulamaya konulduğu andan itibaren gündemden düşmeyen tavan fiyat uygulamasında fiyat güncellemesi yapıldı. Yeni tarifeye göre; iç hatlarda en yüksek ücret 600 Lira olacak. TAVAN FİYAT UYGULAMASI Havayolu şirketlerinin fırsatçılık yapmasını önlemek amacıyla uygulanmaya başlanan tavan fiyat ilk kez 2013 yılında uygulanmaya başlamıştı. Dövizdeki artışla birlikte zaman zaman güncellenen fiyat uygulaması, birçok dönem havayolu şirketleri tarafından delinmiş ve tartışma konusu olmuştu. Geçtiğimiz yıl 500 Lira’ya çıkarılan tavan fiyat yeni zamla birlikte 600 Lira’ya yükseltildi. Kaynak

0 Yorum

Yorum Yaz

Rastgele

Web sitemiz, gezinme deneyiminizi ve ilgili bilgileri sağlamak için çerezleri kullanır. Web sitemizi kullanmaya devam etmeden önce, şunları kabul etmiş olursunuz.