BİR BELÇİKA RÜYASI: BRUGGE

Burayı hala görmediyseniz, tüm okuduklarınızı duyduklarınızı unutun. Çünkü burayı gördükten sonra daha farklı bir hissiyat taşıyayacaksınız. Böyle bir güzelliği görünce 2.Dünya Savaşında iyi ki hasar görmemiş, bugünlere kadar gelebilmiş diye düşüneceksiniz. Brugge “köprüler” anlamına geliyor ve kanalları birbirine bağlayan sayısız köprü ve dar sokaklar var bu şehirde.  Bu dar sokaklar içinde Belfry, TownHall, Pieter de Connick Heykellerinin de bulunduğu Brugge’nin kalbi Markt Meydanı’na götürüyor seni. Markt Meydanına gelince 360 derece tam bir orta çağ cümbüşü. Markt Meydanı’na yaklaştığınızı zaten mis kokulu çikolata ve bisküvi kokusundan anlayabilirsiniz . Yani demem o ki, çikolatanın sadece dükkanlarda olduğunu düşünmeyin. Brugge gerçek bir çikolata şehri. Bu kadar fazla çikolata dükkanı göreceğimi ve içlerinde  bu kadar çok çeşit ve farklı türlerde yapılmış çikolata olacağını hayal edemezdim açıkçası. Bu arada çikolata kadar danteliyle de meşhur Brugge. Eski televizyon üzerinde veya sehpalık dantelleri buralarda yeniden gördüm. Dantel dükkanlarına olan ilgi de hayli dikkat çekici. Markt Meydanı nasıl […]

BİR BELÇİKA RÜYASI: BRUGGE

Burayı hala görmediyseniz, tüm okuduklarınızı duyduklarınızı unutun. Çünkü burayı gördükten sonra daha farklı bir hissiyat taşıyayacaksınız. Böyle bir güzelliği görünce 2.Dünya Savaşında iyi ki hasar görmemiş, bugünlere kadar gelebilmiş diye düşüneceksiniz. Brugge “köprüler” anlamına geliyor ve kanalları birbirine bağlayan sayısız köprü ve dar sokaklar var bu şehirde.  Bu dar sokaklar içinde Belfry, TownHall, Pieter de Connick Heykellerinin de bulunduğu Brugge’nin kalbi Markt Meydanı’na götürüyor seni. Markt Meydanına gelince 360 derece tam bir orta çağ cümbüşü. Markt Meydanı’na yaklaştığınızı zaten mis kokulu çikolata ve bisküvi kokusundan anlayabilirsiniz .

brugge3

Yani demem o ki, çikolatanın sadece dükkanlarda olduğunu düşünmeyin. Brugge gerçek bir çikolata şehri. Bu kadar fazla çikolata dükkanı göreceğimi ve içlerinde  bu kadar çok çeşit ve farklı türlerde yapılmış çikolata olacağını hayal edemezdim açıkçası. Bu arada çikolata kadar danteliyle de meşhur Brugge. Eski televizyon üzerinde veya sehpalık dantelleri buralarda yeniden gördüm. Dantel dükkanlarına olan ilgi de hayli dikkat çekici.

brugge4

Markt Meydanı nasıl Brugge’nin kalbi ise, kanalları da bir o kadar ana damarları diyebilirim. Pek çok şehirde olduğu gibi 5 farklı noktadan yaklaşık 30 dakika süren Brugge kanal turu da yapılıyor. Kanal turu yürürken gördüğünüz yerleri farklı bir açıdan gözlemlemeniz için ideal.

brugge1

Nerelere Uğramalı ?

Pro Deo: Sevimli dekor ve orijinal yemeklerle farklı bir konsept diyebilirim.

Books&Brunch : Mükemmel sıcak ve samimi bir atmosferde güzel bir yemek molası için ideal.

ChezAlbert : Brugge’de kime sorsanız göstereceği bir yer. Waffle ve gözleme için üzerine yok derler.

Porta : Hızlı, iyi ve ucuz bir öğle yemeği arıyorsan burayı tavsiye ederim kesinlikle. Küçük bir dükkan ama çok güzel çorba, gözleme ve krep sunumu var.

Oliviers Chocolate Shop &Bar : Sıcak çikolata için ideal bir nokta. Güzel ve kaliteli çikolatalar var. Hayal kırıklığına uğratmaz. Portakallı çikolataları meşhur.

Kaynak:blog.prontotour.com

Benzer Yazılar

Malta’nın Saklı Cennetleri: Eğlenceli ve Detaylı Bir Malta Gezi Rehberi

Gezi Rehberi 1 hafta önce

Malta’nın saklı cennetlerini keşfetmeye hazır mısınız? Mavi Lagün’ün berrak sularında şnorkelle yüzme, Gozo’nun tarihi güzellikleri, renkli Marsaxlokk Pazarı ve hareketli St. Julian’s geceleri, Malta’da unutulmaz anlar yaşamanızı garantiliyor.

Keşfetmeniz Gereken Efsanevi Bakü Gezi Rehberi

Gezi Rehberi 2 hafta önce

Bakü, eski ve yeni zamanın izlerini bir arada barındıran, keşfedilmeyi bekleyen bir hazine. Efsanevi bir gezi deneyimi yaşamak için ideal bir destinasyon olan bu şehir, göz kamaştırıcı mimarisi, zengin tarihi ve benzersiz kültürüyle sizi bekliyor. Azerbaycan’ın incisi olarak bilinen bu yer, lezzet tutkunlarını da unutmayarak damak zevkine hitap eden mutfak kültürüyle cezbediyor. Elinizdeki "Bakü Gezi Rehberi" ile şehrin gizli köşelerini keşfetmeye hazır olun. İster tarihî bir yolculuğa çıkın, ister mimari yapıları keşfedin; Azerbaycan’ın bu büyüleyici şehrini keşfederken her köşede yeni bir hikaye sizi bekliyor. Öyleyse gelin, hayranlık uyandıracak kadar güzel bu şehri birlikte keşfedelim. Bakü’nün Büyüleyici Tarihine Yolculuk Bakü, derin tarihini her köşesinde yaşatan, ziyaretçilerini zamanda bir yolculuğa çıkaran eşsiz bir kenttir. Deneyimleyeceğiniz bu muazzam şehirde, Bakü gezi rehberi olarak size tarihi dokunuşları özgün bir şekilde hissettirecek yerleri keşfetmeniz için ilham verici önerilerimiz var. Gelin, Bakü’nün tarihine birlikte dalalım: İçeri Şehir (İçerişehir): UNESCO Dünya Mirası Listesi’nde yer alan bu tarihi […]

İzmir Kuşadası’nın Büyüleyici Güzellikleri: Keşfetmeniz Gereken Cennet Köşeler

Gezi Rehberi 3 hafta önce

İzmir Kuşadası, eşsiz güzellikleriyle her yıl binlerce ziyaretçiyi kendine çekiyor. Altın kumlu plajları, Efes gibi tarihi hazineleri, lezzetli yemekleri ve hareketli gece hayatı ile ünlü. Bu yazıda, Kuşadası’nın keşfetmeniz gereken cennet köşelerini detaylarıyla bulacaksınız.

0 Yorum Yapıldı

Yorum Yaz

Rastgele

Web sitemiz, gezinme deneyiminizi ve ilgili bilgileri sağlamak için çerezleri kullanır. Web sitemizi kullanmaya devam etmeden önce, şunları kabul etmiş olursunuz.