Doğayı Özleyenlere: Evinizden Gezebileceğiniz 5 Milli Park

Karantina altına alındığımız şu günlerde dünyanın en ilginç noktalarını online olarak gezebilirsiniz. Milli park nedir derseniz, doğayı koruma amaçlı olarak koruma altına alınan bölgeler ülkelerce milli park olarak adlandırılmaktadır. Günümüzde okullar, restoranlar, barlar, sinema salonları ve insanların toplanacağı diğer yerler geçici olarak kapılarını kapattı. Buna karşılık, birçok okul çevrimiçi eğitime geçti ve birçok turistik yer insanların evlerinden de farklı kültürlerle tanışmaya devam edebilmeleri için sanal turlar sunuyor. Eğer sanat tur olarak sizin tercihiniz doğadan yana olacaksa, sayacağımız milli parkları online olarak gezerek giderebilirsiniz. Misafirlerine online olarak hizmet götüren milli parkları sizlere şu şekilde listeleyebiliriz. Bryce Canyon National Park, Utah Dünyanın en ilginç oluşumlarından birisi olarak kabul edilen Bryce Canyon National Park, su ve buzun rüzgar ile erozyona uğraması sonucu oluşmuştur. Evinizden gezebileceğiniz 5 milli park içerisinde yer alan bu doğa güzelliği, uzaktan dahi olsa tüm ihtişamını gözler önüne sermektedir. Bu sanal tur, milli parkın yıldızlarla dolu gece gökyüzünün tadını çıkarmanıza, […]

Doğayı Özleyenlere: Evinizden Gezebileceğiniz 5 Milli Park

Karantina altına alındığımız şu günlerde dünyanın en ilginç noktalarını online olarak gezebilirsiniz. Milli park nedir derseniz, doğayı koruma amaçlı olarak koruma altına alınan bölgeler ülkelerce milli park olarak adlandırılmaktadır.

Günümüzde okullar, restoranlar, barlar, sinema salonları ve insanların toplanacağı diğer yerler geçici olarak kapılarını kapattı. Buna karşılık, birçok okul çevrimiçi eğitime geçti ve birçok turistik yer insanların evlerinden de farklı kültürlerle tanışmaya devam edebilmeleri için sanal turlar sunuyor.

Eğer sanat tur olarak sizin tercihiniz doğadan yana olacaksa, sayacağımız milli parkları online olarak gezerek giderebilirsiniz. Misafirlerine online olarak hizmet götüren milli parkları sizlere şu şekilde listeleyebiliriz.

Bryce Canyon National Park, Utah

svg%3E

Dünyanın en ilginç oluşumlarından birisi olarak kabul edilen Bryce Canyon National Park, su ve buzun rüzgar ile erozyona uğraması sonucu oluşmuştur. Evinizden gezebileceğiniz 5 milli park içerisinde yer alan bu doğa güzelliği, uzaktan dahi olsa tüm ihtişamını gözler önüne sermektedir. Bu sanal tur, milli parkın yıldızlarla dolu gece gökyüzünün tadını çıkarmanıza, parkın eşsiz kaya oluşumlarıyla yakından ilgilenmenize ve hatta kanyonunuzda rahat bir şekilde ata binmenize imkan sağlıyor.

Dry Tortugas National Park, Florida

svg%3E

11 kumsaldan oluşan Dry Tortugas National Park adaları Florida’da görülmesi gereken yerler arasında yer alıyor. 261,83 kilomerekare yüzölçümü bulunan bu milli park daha çok yaz aylarında ziyaret edilmektedir. Milli parklar konusunda başarılı olan Florida, online ziyaret imkanı da sunuyor.

Hawai’i Volcanoes National Park, Hawaii

svg%3E

Canlı magma çıkışını görmek istiyor musunuz? Hawaii’de bulunan Hawai Volcanoes National Park içerisinde akan sıcak sıcak volkan magmalarını görebilirsiniz. Birebir ziyaret etme fırsatınız yok diye üzülmeyin, bu milli parkı online olarak ziyaret etme şansına sahipsiniz. Turda ayrıca volkanik kıyı kayalıklarından çarpıcı manzaranın tadını çıkarabilir, aktif bir volkanın üzerinden uçabilir ve 1959’dan kalma bir patlamanın etkilerini görebilirsiniz.

Kenai Fjords National Park, Alaska

svg%3E

Ziyaretçilere online olarak da hizmet veren Kenai Fjords National Park, Alaska’nın en güzel yanını bizlere göstermektedir. 2,833 kilometrekare yüzölçümü bulunan milli park, ilk görüşte sizi masallarda hissetmenize olanak sağlayacaktır. Neden burayı ziyaret etmeliyim diye soracak olursanız bu sanal turun, Alaska vahşi doğasında bulunan buzulları, fiyortları ve buzdağlarını keşfetmenizi sağladığını söyleyebiliriz. Milli Park’ın web sitesine göre Kenai Fiyordları, 40’tan fazla buzul içeriyor. Buzlu bir yarığın içine inebildiğiniz, görkemli buzdağları arasında kayık yapabildiğiniz ve hatta bir buzulun nasıl eridiğini ve iklim değişikliğinin bu donmuş arazideki etkilerini görebileceğiniz bu turu kaçırmayın.

Carlsbad Caverns National Park, New Mexico

svg%3E

Milli parklar konusundaki son önerimiz ise Carlsbad Caverns National Park olacaktır. Carlsbad mağaraları New Mexico eyaletinin en çok ziyaret edilen yerleri arasında yer alıyor. 3,734 kilometrekare yüzölçümü bulunan milli park online olarak ziyaret edilebilmektedir.

Kaynak

Benzer Yazılar

Muhafazakâr Otellerin Özellikleri Nelerdir?

Muhafazakâr otelleri tercih ederek geleneksel değerleriniz ve inançlarınızla uyumlu bir konaklama deneyimi yaşayın. Kendi ilkeleriyle örtüşen bir ortamı tercih eden ve sayıları giderek artan misafirlere siz de katılın. Bu istisnai tesislerde tevazu, mahremiyet ve aile dostu atmosferin en üst noktasını deneyimleyin. Konaklama kararınızı vermeden önce muhafazakâr otellerin sunduğu ayırt edici özellikleri ve olanakları keşfedin. Kapsamlı rehberimiz ile muhafazakâr otellerin temel unsurlarını keşfedin. Serinletici havuzlardan katı alkol politikalarına ve nefis yemek seçeneklerine kadar her şey elimizin altında. Havuz Cinsiyete göre ayrılmış yüzme havuzu ile muhafazakâr otellerde konaklamanız sırasında en üst düzeyde mahremiyet ve konforu yaşayın. Bu havuzlar genellikle kadınlar ve erkekler için ayrı yüzme alanları sağlar. Özel aile havuzu alanlarımızla en iyi aile kaçamağını yaşayın. Muhafazakâr değerlerinize sadık kalırken birlikte rahatlayın ve eğlenin. Muhafazakâr otellerimizin havuz tesislerinde her yaştan misafir için güvenli ve keyifli bir su vahasını deneyimleyin. Alkol Politikası Katı alkol politikalarıyla geleneksel değerleri koruyan muhafazakâr otellerin cazibesini yaşayın. Alkol tüketiminin hiç […]

En Ucuz Uçuş Rotalarını Bulmanın Yolları

Bu ipuçlarını kullanarak en ucuz uçuş rotalarını bulabilirsiniz. Ancak, bilet fiyatlarının değişkenliği nedeniyle, rotanızı ne kadar erken belirleyip ne kadar erken rezervasyon yaptığınızın yanı sıra, seyahat tarihlerinizde esnek olmanız da önemlidir.

0 Yorum Yapıldı

Yorum Yaz

Rastgele

Web sitemiz, gezinme deneyiminizi ve ilgili bilgileri sağlamak için çerezleri kullanır. Web sitemizi kullanmaya devam etmeden önce, şunları kabul etmiş olursunuz.