DOĞU EKSPRESİ İLE NOSTALJİYE YOLCULUK! KARS VE ERZURUM TURU…

  Yurt dışı turlarda olduğu kadar yurtiçi kültür turlarında da fark yaratan Prontotour, sizi Doğu’nun muhteşem şehirleri Kars ve Erzurum’un büyüsüne kapılmaya çağırıyor. Kültür turlarında bir ilk olan uçaklı özel paketimiz ile hem gurme lezzetler keşfedecek hem de tarih ve kültür kokan bu kadim şehirlerin tadına Doğu Ekspresi deneyimini yaşayarak varacaksınız. Kars-Erzurum turumuza; Rus işgali sırasında kesme taşlardan kilise olarak inşa edilen, Kars’ın geri alınması ile camiye çevrilen Fethiye Camii ve Ermeni-Gürcü mimarisinin izlerini taşıyan Havariler Kilisesi’ni görerek başlayacağız. Sonrasında Kars sokaklarında keşif odaklı bir yürüyüşe çıkıyoruz. Roma döneminden günümüze ulaşıp halen kullanılan taş köprüyü, tarihi hamamı görüp, günümüzde merkez kale ya da iç kale olarak adlandırılan Kars Kalesi’nden şehri panoramik olarak fotoğraflayacağız. ÇILDIR GÖLÜ’NDE ATLI KIZAK KEYFİ Eşsiz Kars turunda kışın buzla kaplı olan Çıldır Gölü de rotalarımız arasında. Dileyen seyahatseverler gölde atlı kızak ile gezme fırsatı bulacak. Ancak önce Boğatepe (Zavot) köyüne uğruyoruz. 19. yy’da malakanların yaylak olarak […]

DOĞU EKSPRESİ İLE NOSTALJİYE YOLCULUK! KARS VE ERZURUM TURU…

 

Yurt dışı turlarda olduğu kadar yurtiçi kültür turlarında da fark yaratan Prontotour, sizi Doğu’nun muhteşem şehirleri Kars ve Erzurum’un büyüsüne kapılmaya çağırıyor. Kültür turlarında bir ilk olan uçaklı özel paketimiz ile hem gurme lezzetler keşfedecek hem de tarih ve kültür kokan bu kadim şehirlerin tadına Doğu Ekspresi deneyimini yaşayarak varacaksınız.

Kars-Erzurum turumuza; Rus işgali sırasında kesme taşlardan kilise olarak inşa edilen, Kars’ın geri alınması ile camiye çevrilen Fethiye Camii ve Ermeni-Gürcü mimarisinin izlerini taşıyan Havariler Kilisesi’ni görerek başlayacağız. Sonrasında Kars sokaklarında keşif odaklı bir yürüyüşe çıkıyoruz. Roma döneminden günümüze ulaşıp halen kullanılan taş köprüyü, tarihi hamamı görüp, günümüzde merkez kale ya da iç kale olarak adlandırılan Kars Kalesi’nden şehri panoramik olarak fotoğraflayacağız.

ÇILDIR GÖLÜ’NDE ATLI KIZAK KEYFİ

Eşsiz Kars turunda kışın buzla kaplı olan Çıldır Gölü de rotalarımız arasında. Dileyen seyahatseverler gölde atlı kızak ile gezme fırsatı bulacak. Ancak önce Boğatepe (Zavot) köyüne uğruyoruz. 19. yy’da malakanların yaylak olarak kullandığı, 20. yy başlarında kurulan ilk “Zavot” ile birlikte yerleşim görmeye başlayan bu köyde peynir müzesi ziyaretimizi gerçekleştiriyoruz.

ANİ HARABELERİ

Ayrıca tur kapsamında kristal kar denilince dünyada akla ilk gelen yerlerden olan Sarıkamış’a gidiyoruz. Kayak merkezinde kısa bir yürüyüşün ardından, 93 harbi sonrası Kars ve civarına hakim olan Ruslar döneminde inşa edilen devasa ahşap görüntüsü ile etkileyici Katerina Av Köşkü’nü geziyoruz. Ardından UNESCO Dünya Mirası Listesi’nde yer alan Ani Harabelerine doğru yola çıkıyoruz. Ocaklı Köyü’nde bulunan Tigran Honents Kilisesi, Ani Katedrali, Bakireler Manastırı, Manuçehr Camii, Havariler kilisesi görülecek anıtsal yapılar olarak bizi bekliyor.

UNUTULMAZ LEZZETLER

Kars’ın unutulmaz lezzetlerini de bu turda karşınıza çıkarıyoruz. Bu gurme keşif size harika bir tecrübe yaşatacak. “Aşıklar” diyarında yapılan keşif sırasında, bal, kaşar peyniri, gravyer peyniri, piti, hangel, kete, kaz eti, sarı balık sadece bazıları..

DOĞU EKSPRESİ İLE ERZURUM’A HAREKET

Turumuzun son gününde sabah kahvaltı sonrası saat 08.00’da hareket eden Doğu Ekspresi treni ile Erzurum’a hareket ediyoruz. Dadaşlar diyarı Erzurum’a varışta Yakutiye Medresesi, Çifte Minareli Medrese, Ulu Camii, Üç Kümbetler, Erzurum Kongre ve Milli Mücadele Müzesi gibi önemli tarihi ve kültürel yapıları yakından görme fırsatı buluyoruz. Erzurum’un olmazsa olmazı Oltu Taşı için Taşhan’a (Rüstem Paşa Kervansarayı), Cağ Kebabı ve Kadayıf Dolması için de restoranımıza gidiyoruz.

Prontotour’un 2 veya 3 gece seçenekli, 999 TL’den başlayan Doğu Ekspres’li Kars-Erzurum turlarını veya sadece uçaklı Kars-Ani Harabeleri gezi seçeneklerini değerlendirebilirsiniz.

Kaynak:blog.prontotour.com

Benzer Yazılar

Muhafazakâr Otellerin Özellikleri Nelerdir?

Muhafazakâr otelleri tercih ederek geleneksel değerleriniz ve inançlarınızla uyumlu bir konaklama deneyimi yaşayın. Kendi ilkeleriyle örtüşen bir ortamı tercih eden ve sayıları giderek artan misafirlere siz de katılın. Bu istisnai tesislerde tevazu, mahremiyet ve aile dostu atmosferin en üst noktasını deneyimleyin. Konaklama kararınızı vermeden önce muhafazakâr otellerin sunduğu ayırt edici özellikleri ve olanakları keşfedin. Kapsamlı rehberimiz ile muhafazakâr otellerin temel unsurlarını keşfedin. Serinletici havuzlardan katı alkol politikalarına ve nefis yemek seçeneklerine kadar her şey elimizin altında. Havuz Cinsiyete göre ayrılmış yüzme havuzu ile muhafazakâr otellerde konaklamanız sırasında en üst düzeyde mahremiyet ve konforu yaşayın. Bu havuzlar genellikle kadınlar ve erkekler için ayrı yüzme alanları sağlar. Özel aile havuzu alanlarımızla en iyi aile kaçamağını yaşayın. Muhafazakâr değerlerinize sadık kalırken birlikte rahatlayın ve eğlenin. Muhafazakâr otellerimizin havuz tesislerinde her yaştan misafir için güvenli ve keyifli bir su vahasını deneyimleyin. Alkol Politikası Katı alkol politikalarıyla geleneksel değerleri koruyan muhafazakâr otellerin cazibesini yaşayın. Alkol tüketiminin hiç […]

En Ucuz Uçuş Rotalarını Bulmanın Yolları

Bu ipuçlarını kullanarak en ucuz uçuş rotalarını bulabilirsiniz. Ancak, bilet fiyatlarının değişkenliği nedeniyle, rotanızı ne kadar erken belirleyip ne kadar erken rezervasyon yaptığınızın yanı sıra, seyahat tarihlerinizde esnek olmanız da önemlidir.

0 Yorum Yapıldı

Yorum Yaz

Rastgele

Web sitemiz, gezinme deneyiminizi ve ilgili bilgileri sağlamak için çerezleri kullanır. Web sitemizi kullanmaya devam etmeden önce, şunları kabul etmiş olursunuz.