Seyahat Ederken Ekonomik Gezmenin 10 Yolu

ucuza seyahat etmenin yolları Seyahat İpuçları

Ekonomik seyahat etmek için ne yapmalıyım, ekonomik seyahat ederken neleri takip etmeliyim, ekonomik seyahata dair her şey.

Seyahat ederken ekonomik gezmenin 10 yolu, gezmeyi sevenler için seyahat planı yaparken en ucuz tatil yapmak için kullandıkları bazı yöntemler vardır. Her insanın en büyük isteklerinden biridir ucuz seyahat etmek. Ekonomik bir seyahat için öncelikle uçak ve otobüs biletleri, şehir içi ulaşım, araç kiralama, konaklama, seyahata çıkacağınız zaman, yemek içmek gibi bir sürü dikkat etmeniz gereken noktalar bulunmaktadır. Her şeyden önce bir seyahat için ne kadar bütçe ayırabileceğinizi belirleyin. Tabii ki gitmek istediğiniz yeri de bütçenize uygun seçin. Turla seyahat ederken de uygun fiyatlar yakalayabilirsiniz. Sezon dışı seyahat seçerek de uygun fiyatlarla gezi imkanı bulabilirsiniz.

Öncelikle bütçenizi belirleyin sonra bütçenize uygun yeri seçin. Seyahatinizi önceden planlayın, uçak biletinizi buna göre alın. Uygun konaklama seçenekleri kullanın, toplu taşıma kullanın ve pahalı kafelere gitmeyin. Şehir turlarına göz atabilirsiniz ve hediyelik eşya dükkanı yerine bit pazarlarına gidebilirsiniz.

  1. Taksiye Bineceksen, Geliş Kısmından Bin

Genellikle sırt çantası ile gezmeyi tercih edenler taksi kullanmayı tercih etmezler. Ama birden fazla kişiysek veya gece vaktinde havalimanına gelmişseniz kalacağınız yere gitmek için taksi kullanmak istiyorsanız taksilere geliş kısmından binmeyin. Çünkü havalimanının gidiş kısmından herkes taksi kullanmayı tercih etmektedir. Bu yüzden uygun taksi bulma imkanı elde edebilirsin. Ön kısımdakiler zaten müşteri bekliyor olacaktır.

  • Havaalanında Çok Para Bozdurma

Havaalanında çok para bozdurma,havaalanında çok para bozdurma, uçakla gelirseniz havaalanında çok fazla para bozdurmayın. Çünkü birçok ülkede yüksek fiyattan kur uygularlar bu yüzden size pahalıya satarlar.

  • Hostelde Konakla veya Couchsurfing Yap

Böyle tarz bir uygulamalarla ücretsiz veya uygun fiyata yer bulabilirsin. Kalan paranızla da güzelce bir yemek yiyebilirsiniz.

  • Az Sayıda ve Küçük Boyutta Çanta Taşı

Az sayıda ve küçük boyutta çanta taşıbirçok havayolu firması bagajlar için ücret talep etmektedir. Bazı düşük bütçeli havayolu firmaları 1 tane bavulun varsa bile onun için ekstra ücret isterler. Çünkü bavul parası bilet parasına dahil değildir. Bu nedenle her zaman küçük boyutta çanta taşımalısınız.

  • Hiçbir Zaman Turistler İçin Satılan Ulaşım, Hediyelik Eşya VS. Alma

Sen oraya bir turist olmaya değil de gezgin olmak amacıyla gidiyorsanız böyle şeylere ihtiyacınız olmayacaktır. Oranın  halkı nerelerde gidiyorsa siz de oralara gidebilirsiniz. Çünkü her yerde turist olduğunuzu anlayınca size daha pahalıya satmak için uğraşacaklardır.

  • Ucuza Yemek Yemek İçin Bölgede Halkın Yemek Yediği Yerlerde Ye

Ucuza yemek yemek için bir bölgede halkın yemek yediği yerlerde ye,uygun bir şekilde seyahat sürmek istiyorsanız sokak mutfağını tercih edebilirsiniz. O yöreye ait yemeklerinin satıldığı mekanları ziyaret edebilirsiniz.

  • Bedavaya Şehir Turlarına Katıl

Birçok ülkede ücretsiz şehir turları yapılmaktadır. Bunlara katılarak güzel keyifli bir seyahat geçirebilirsiniz. Hepsi ücretsiz olmasa da bazıları düşük bütçeli olabilmektedir.

  • Her Daim Pazarlık Yap

Sizin turist olduğunuzu anlayanlar bir şey alırken daha pahalıya satmaya ve sizi kandırmaya çalışabilirler. Mutlaka pazarlık yapmaya ve bir şeyi çok istediğinizi belli etmemeye çalışın.

  • Yanında Her Daim Bir Şişen ve Mataran Olsun

Gelişmiş ülkelerde su bile çok fazla fiyata satılabilmektedir. Birazcık olsun uygun seyahat yapmak istiyorsanız yanınızda mutlaka bunlar bulunmalıdır.

  1. Marketten Alışveriş Yap

Marketten alışveriş yapbazı konaklama yerlerinde kahvaltı da ücrete dahil edilmektedir.kahvaltınızı yapıp sonrasında maket alışverişi yapıp daha uygun fiyata yemek yeme ihtiyacınızı karşılayabilirsiniz.

Makaleyi değerlendir
Gezebildiğin Kadar
Yorum ekle