THY ve Pegasus’tan bilet iptalleri hakkında duyuru

Güncel Haberler

Dünya gelinde hızla yayılan Covid-19 virüsü yüzünden havayolu şirketleri de müşteri memnuniyeti açısından bir dizi imkan sağladı.

Dünya gelinde hızla yayılan Covid-19 virüsü yüzünden havayolu şirketleri de müşteri memnuniyeti açısından bir dizi imkan sağladı.

Birçok havayolu şirketi gerek iç ve gerek dış hatlarda ücretsiz iptal ve değişiklik hakkı tanıdı. Milli bayrak taşıyıcı şirketimiz Türk Hava Yolları’da bu bağlamda yurt dışı seferleri için ücretsiz değişiklik ve iptal hakkı tanındığını daha önce duyurmuştu.

Türk Hava Yolları’dan yeni yapılan duyuruda iç hat ve Kıbrıs seferlerinde değişiklik yapılması İçin yolculara imkan sağlandı.

THY’den yapılan duyuru;

“Değerli yolcularımız;

31 Aralık 2020 tarihine kadar olan Türk Havayolları ve Anadolujet yurtiçi ve Kıbrıs-Ercan seferlerine 19 Mart 2020 tarihi ve öncesinde düzenlenmiş bileti olan yolcularımız için bazı düzenlemeler yapılmıştır.

Buna göre; ‪ ‪
19 Mart 2020 – 31 Aralık 2020 tarihleri arasında uygulanacak yurtiçi ve Kıbrıs uçuşlarımıza 19 Mart 2020 ve öncesinde bilet satın almış olan yolcularımız;

a. Biletlerini ‪28 Şubat 2021 tarihinine kadar uygulanan seferlere ücret farkı ve değişiklik ücreti olmaksızın değiştirebilirler,

b. Biletlerindeki rezervasyonlarını, uçuşların tarifeli kalkış zamanına kadar iptal ettirmeleri kaydıyla biletlerini ‪28 Şubat 2021 tarihine kadar herhangi bir tarihte uygulanan uçuşta tekrar kullanmak üzere açığa alabilirler.
Saygılarımızla,”

PEGASUS DA DEĞİŞİKLİK HAKKI TANIDI

Pegasus da bilet değişiklikleri ile ilgili olarak resmî internet sitesi üzerinden bir açıklama yaparak ücretsiz değişiklik hakkını yolculara tanıdı.

İşte o duyuru;

“Şimdi yurt dışı seyahatleriniz daha da esnek! 31 Mart’a kadar alacağınız tüm yurt dışı biletlerde cezasız değişiklik hakkından faydalanabilirsiniz. Seyahat planınız değişirse ceza ödemeden, yalnızca iki bilet arasındaki toplam ücret farkını ödeyerek biletinizi değiştirebilir ya da cezasız açığa alabilirsiniz.
 
Bunlara dikkat!
·        Kampanya, yurt dışı ve Kıbrıs uçuşları için, 9 Mart 2020 12:00 ile 31 Mart 2020 23:59 arasındaki biletlemelerde geçerlidir.
·        Tüm yurt dışı bilet sınıflarında (9-31 Mart arası yapılacak kampanyalardaki biletler de dahil) cezasız değişiklik ya da açığa alma hakkı bulunmaktadır.
·        Değişiklik yapılan uçuşun her şey dahil toplam Taşıma Ücreti, ilk uçuşun her şey dahil toplam Taşıma Ücretinden yüksek ise ücret farkı tahsil edilir.
·        Değişiklik yapılan uçuşun toplam Taşıma Ücretinin ilk uçuştakinden düşük olması durumunda iade yapılmaz.
·        Yalnızca tarifeli Pegasus seferleri için geçerlidir.
·        Değişiklikler uçuştan en az 2 saat önce yapılmalıdır.
·        Kampanya sadece bilet tarihi değişikliği ve açığa alma işlemi içindir. Uçuş iptalini ya da isim değişikliğini kapsamaz.
·        Değişiklik, uçuşta müsaitlik durumuna göre mümkündür.
·        GDS üzerinden yapılan satışlar için geçerli değildir.
·        Çağrı merkezi üzerinden yapılacak bilet değişiklikleri hizmet bedeli tahsil edilmektedir.
·        Kampanyadan faydalanarak alacağın biletlerde değişiklik yapman durumunda, ödemek zorunda kalmayacağın ceza tutarlarına https://www.flypgs.com/faydali-bilgiler/ucusun-icin-bilgiler/genel-kurallar#2041 adresinden ulaşabilirsin.
·        Burada belirtilmeyen konularda Pegasus Genel Kuralları geçerlidir.
·        Pegasus, kampanya süresince kurallarda tek taraflı değişiklik yapma hakkını saklı tutar. Kampanya şartları, kampanyadan önce gerçekleştirilmiş biletlemeler ile ilgili olarak herhangi bir hak oluşturmaz. Böyle bir durumda kazanılmış hak iddiasında bulunulamaz.”

Kaynak

Makaleyi değerlendir
Gezebildiğin Kadar