THY ve Pegasus’tan bilet iptalleri hakkında duyuru

Dünya gelinde hızla yayılan Covid-19 virüsü yüzünden havayolu şirketleri de müşteri memnuniyeti açısından bir dizi imkan sağladı. Dünya gelinde hızla yayılan Covid-19 virüsü yüzünden havayolu şirketleri de müşteri memnuniyeti açısından bir dizi imkan sağladı. Birçok havayolu şirketi gerek iç ve gerek dış hatlarda ücretsiz iptal ve değişiklik hakkı tanıdı. Milli bayrak taşıyıcı şirketimiz Türk Hava Yolları’da bu bağlamda yurt dışı seferleri için ücretsiz değişiklik ve iptal hakkı tanındığını daha önce duyurmuştu. Türk Hava Yolları’dan yeni yapılan duyuruda iç hat ve Kıbrıs seferlerinde değişiklik yapılması İçin yolculara imkan sağlandı. THY’den yapılan duyuru; “Değerli yolcularımız;‪31 Aralık 2020 tarihine kadar olan Türk Havayolları ve Anadolujet yurtiçi ve Kıbrıs-Ercan seferlerine 19 Mart 2020 tarihi ve öncesinde düzenlenmiş bileti olan yolcularımız için bazı düzenlemeler yapılmıştır. Buna göre; ‪ ‪19 Mart 2020 – 31 Aralık 2020 tarihleri arasında uygulanacak yurtiçi ve Kıbrıs uçuşlarımıza 19 Mart 2020 ve öncesinde bilet satın almış olan yolcularımız; a. Biletlerini ‪28 […]

THY ve Pegasus’tan bilet iptalleri hakkında duyuru

Dünya gelinde hızla yayılan Covid-19 virüsü yüzünden havayolu şirketleri de müşteri memnuniyeti açısından bir dizi imkan sağladı.

Dünya gelinde hızla yayılan Covid-19 virüsü yüzünden havayolu şirketleri de müşteri memnuniyeti açısından bir dizi imkan sağladı.

Birçok havayolu şirketi gerek iç ve gerek dış hatlarda ücretsiz iptal ve değişiklik hakkı tanıdı. Milli bayrak taşıyıcı şirketimiz Türk Hava Yolları’da bu bağlamda yurt dışı seferleri için ücretsiz değişiklik ve iptal hakkı tanındığını daha önce duyurmuştu.

Türk Hava Yolları’dan yeni yapılan duyuruda iç hat ve Kıbrıs seferlerinde değişiklik yapılması İçin yolculara imkan sağlandı.

THY’den yapılan duyuru;

“Değerli yolcularımız;

31 Aralık 2020 tarihine kadar olan Türk Havayolları ve Anadolujet yurtiçi ve Kıbrıs-Ercan seferlerine 19 Mart 2020 tarihi ve öncesinde düzenlenmiş bileti olan yolcularımız için bazı düzenlemeler yapılmıştır.

Buna göre; ‪ ‪
19 Mart 2020 – 31 Aralık 2020 tarihleri arasında uygulanacak yurtiçi ve Kıbrıs uçuşlarımıza 19 Mart 2020 ve öncesinde bilet satın almış olan yolcularımız;

a. Biletlerini ‪28 Şubat 2021 tarihinine kadar uygulanan seferlere ücret farkı ve değişiklik ücreti olmaksızın değiştirebilirler,

b. Biletlerindeki rezervasyonlarını, uçuşların tarifeli kalkış zamanına kadar iptal ettirmeleri kaydıyla biletlerini ‪28 Şubat 2021 tarihine kadar herhangi bir tarihte uygulanan uçuşta tekrar kullanmak üzere açığa alabilirler.
Saygılarımızla,”

PEGASUS DA DEĞİŞİKLİK HAKKI TANIDI

Pegasus da bilet değişiklikleri ile ilgili olarak resmî internet sitesi üzerinden bir açıklama yaparak ücretsiz değişiklik hakkını yolculara tanıdı.

İşte o duyuru;

“Şimdi yurt dışı seyahatleriniz daha da esnek! 31 Mart’a kadar alacağınız tüm yurt dışı biletlerde cezasız değişiklik hakkından faydalanabilirsiniz. Seyahat planınız değişirse ceza ödemeden, yalnızca iki bilet arasındaki toplam ücret farkını ödeyerek biletinizi değiştirebilir ya da cezasız açığa alabilirsiniz.
 
Bunlara dikkat!
·        Kampanya, yurt dışı ve Kıbrıs uçuşları için, 9 Mart 2020 12:00 ile 31 Mart 2020 23:59 arasındaki biletlemelerde geçerlidir.
·        Tüm yurt dışı bilet sınıflarında (9-31 Mart arası yapılacak kampanyalardaki biletler de dahil) cezasız değişiklik ya da açığa alma hakkı bulunmaktadır.
·        Değişiklik yapılan uçuşun her şey dahil toplam Taşıma Ücreti, ilk uçuşun her şey dahil toplam Taşıma Ücretinden yüksek ise ücret farkı tahsil edilir.
·        Değişiklik yapılan uçuşun toplam Taşıma Ücretinin ilk uçuştakinden düşük olması durumunda iade yapılmaz.
·        Yalnızca tarifeli Pegasus seferleri için geçerlidir.
·        Değişiklikler uçuştan en az 2 saat önce yapılmalıdır.
·        Kampanya sadece bilet tarihi değişikliği ve açığa alma işlemi içindir. Uçuş iptalini ya da isim değişikliğini kapsamaz.
·        Değişiklik, uçuşta müsaitlik durumuna göre mümkündür.
·        GDS üzerinden yapılan satışlar için geçerli değildir.
·        Çağrı merkezi üzerinden yapılacak bilet değişiklikleri hizmet bedeli tahsil edilmektedir.
·        Kampanyadan faydalanarak alacağın biletlerde değişiklik yapman durumunda, ödemek zorunda kalmayacağın ceza tutarlarına https://www.flypgs.com/faydali-bilgiler/ucusun-icin-bilgiler/genel-kurallar#2041 adresinden ulaşabilirsin.
·        Burada belirtilmeyen konularda Pegasus Genel Kuralları geçerlidir.
·        Pegasus, kampanya süresince kurallarda tek taraflı değişiklik yapma hakkını saklı tutar. Kampanya şartları, kampanyadan önce gerçekleştirilmiş biletlemeler ile ilgili olarak herhangi bir hak oluşturmaz. Böyle bir durumda kazanılmış hak iddiasında bulunulamaz.”

Kaynak

Benzer Yazılar

Pegasus’tan Erivan uçuşları için başvuru

Güncel Haberler 2 yıl önce

Ermenistan Bölgesel Gelişim ve Altyapı Bakanlığı Sözcüsü Sona Harutyunyan, Pegasus’un şubat ayı itibarıyla İstanbul-Erivan uçuşu gerçekleştirmek üzere başvuruda bulunduğunu bildirdi. Söz konusu başvurunun değerlendirmeye alındığını açıkladı Ermenistan Bölgesel Gelişim ve Altyapı Bakanlığı Sözcüsü Sona Harutyunyan, Pegasus’un İstanbul-Erivan uçuşu gerçekleştirebilmek üzere Ermenistan Sivil Havacılık Komitesi’ne başvuruda bulunduğunu açıkladı. Harutyunyan, Ermenistan Devlet Radyosu’na yaptığı açıklamada “Pegasus şubat ayından itibaren haftada 2 uçuş gerçekleştirmek üzere başvuruda bulundu” ifadelerini kullandı. Başvurunun değerlendirmeye alındığını söyleyen Harutyunyan makul bir süre içerisinde karar alınacağını belirtti.

1600’den fazla uçak seferi iptal edildi

Güncel Haberler 2 yıl önce

ABD’de Covid-19’un omicron varyantına bağlı artışa geçen vakalar nedeniyle Noel tatilinde 1600’den fazla uçak seferi uçuş programından kaldırıldı. Uçuş verilerini derleyen Flightawarensitesine göre, salgının havayolları çalışanlarını etkilemesi nedeniyle sefer iptalleri yapıldı. İptal edilen uçak seferleri, Noel tatiline gitmek için hava limanlarını dolduran Amerikalıları zor durumda bıraktı. Dünya genelinde ise yine Covid-19 salgınına bağlı olarak cumadan pazar gününe 5 bin 400’den fazla uçuş iptal edildi. Noel tatili zamanı, yıl içinde en fazla seyahat edilen, en yoğun dönemi oluşturuyor. Kaynak

İç hatlarda uygulanan tavan fiyata zam yapıldı

Güncel Haberler 2 yıl önce

İç hat bilet fiyatlarında uygulanan tavan fiyat uygulaması 100 Lira artışla 600 Türk Lirası’na çıkarıldı. Uygulamaya konulduğu andan itibaren gündemden düşmeyen tavan fiyat uygulamasında fiyat güncellemesi yapıldı. Yeni tarifeye göre; iç hatlarda en yüksek ücret 600 Lira olacak. TAVAN FİYAT UYGULAMASI Havayolu şirketlerinin fırsatçılık yapmasını önlemek amacıyla uygulanmaya başlanan tavan fiyat ilk kez 2013 yılında uygulanmaya başlamıştı. Dövizdeki artışla birlikte zaman zaman güncellenen fiyat uygulaması, birçok dönem havayolu şirketleri tarafından delinmiş ve tartışma konusu olmuştu. Geçtiğimiz yıl 500 Lira’ya çıkarılan tavan fiyat yeni zamla birlikte 600 Lira’ya yükseltildi. Kaynak

0 Yorum

Yorum Yaz

Rastgele

Web sitemiz, gezinme deneyiminizi ve ilgili bilgileri sağlamak için çerezleri kullanır. Web sitemizi kullanmaya devam etmeden önce, şunları kabul etmiş olursunuz.