Almanya’da Banka Hesabı Açmak (Üstelik Şubeye gitmeden)

Banka hesabı açmak Almanya’da oldukça sancılı bir süreç. Banka hesabı açabilmeniz için maaşınızın olması, maaş alabilmeniz için ise banka hesabınızın olması gibi kısır bir döngüye giriyor. Türkiye’deki gibi her istediğin bankadan ücretsiz hesap açabilme, parmak iziyle, yüz tanıma sistemleri ile online bankacılık ve para gönderme gibi üst düzey bankacılıktan sonra Almanya’daki bankacılık sisteminin Türkiye’nin ne kadar gerisinde kaldığını göreceksiniz. Bu sebeple expat’ların bu sancılı süreçlerine çözüm olabilmek amacıyla N26 isimli bir mobil bankacılık sistemi kurulmuş. N26’yı Türkiye’deki Enpara gibi düşünebilirsiniz. Herhangi bir fiziksel şubesi olmayan bu banka ile mobil uygulaması üzerinden hızlıca banka hesabı oluşturabiliyorsunuz. Üstelik ücretsiz! Gelen debit kartınızla POS cihazlarından alışverişinizi yapabilir, ayda 5 kere etrafınızda bulduğunuz herhangi bir ATM’den ücretsiz para çekebilir (eğer maaş müşterisi iseniz 5 kere, değilseniz 3 kere ücretsiz hakkınız mevcut), Almanya’daki tüm banka hesaplarına ücretsiz havale ve EFT yapabilirsiniz. Hesabınızı açmanız ise oldukça basit. Öncelikle buradan N26 kayıt işleminizi gerçekleştirin(Bu link ile kaydolursanız ilk 15€ […]

Almanya’da Banka Hesabı Açmak (Üstelik Şubeye gitmeden)

Banka hesabı açmak Almanya’da oldukça sancılı bir süreç. Banka hesabı açabilmeniz için maaşınızın olması, maaş alabilmeniz için ise banka hesabınızın olması gibi kısır bir döngüye giriyor. Türkiye’deki gibi her istediğin bankadan ücretsiz hesap açabilme, parmak iziyle, yüz tanıma sistemleri ile online bankacılık ve para gönderme gibi üst düzey bankacılıktan sonra Almanya’daki bankacılık sisteminin Türkiye’nin ne kadar gerisinde kaldığını göreceksiniz.

Bu sebeple expat’ların bu sancılı süreçlerine çözüm olabilmek amacıyla N26 isimli bir mobil bankacılık sistemi kurulmuş. N26’yı Türkiye’deki Enpara gibi düşünebilirsiniz. Herhangi bir fiziksel şubesi olmayan bu banka ile mobil uygulaması üzerinden hızlıca banka hesabı oluşturabiliyorsunuz. Üstelik ücretsiz! Gelen debit kartınızla POS cihazlarından alışverişinizi yapabilir, ayda 5 kere etrafınızda bulduğunuz herhangi bir ATM’den ücretsiz para çekebilir (eğer maaş müşterisi iseniz 5 kere, değilseniz 3 kere ücretsiz hakkınız mevcut), Almanya’daki tüm banka hesaplarına ücretsiz havale ve EFT yapabilirsiniz.

Hesabınızı açmanız ise oldukça basit. Öncelikle buradan N26 kayıt işleminizi gerçekleştirin(Bu link ile kaydolursanız ilk 15€ harcamanızda 10€ hediye kazanıyorsunuz:) ). Daha sonra N26 mobil uygulamasını telefonunuza indirin ve yeni üyelik bilgileriniz ile giriş yapın. Telefonunuzda üyelik sırasında verdiğiniz telefon numarasına ait hattın takılı olduğundan emin olun çünkü son adımda telefonunuza gönderdikleri aktivasyon kodunu istiyorlar. Yanınızda pasaportunuzla birlikte sessiz bir ortama geçin ve mobil uygulama üzerinden istenilen adımları gerçekleştirin.

Son adıma geçtiğinizde N26’nın çağrı merkezinden birisi telefonunuza bağlanıyor ve kamerayla yüzyüze 5dk’lık bir görüşme yapıyorsunuz. Öncelikle görüntünün video olmadığınından emin olmak için elinizi gösterdiği şekilde kameranın önünde sallamanızı istiyor. Daha sonra mail adresinizi sesli olarak tekrar söylemenizi bekliyor. Daha sonra telefonunuzun arka kamerasını ve flaşını uzaktan bağlanarak açıyor ve pasaportunuzun ilk sayfasının, ve pasaportunuzun dış kapağının önlü arkalı fotoğrafını çekiyor. Son olarak yine pasaportunuzun ilk sayfasında çeşitli yerlerde olması beklenen yanar dönerli işaretleri göstermenizi istiyor ve bunların da fotoğraflarını çekiyor( Fotoğrafınızın tam üstünde yer alan T.C. yazısı, sayfanın sağ üst köşesinde yer alan kare içinde T.R. yazısı ve sayfanın tam ortasında yer alan ve içinde ay-yıldız olan Türkiye haritası). Bu adımlar tamamlandığında telefonunuza bir aktivasyon kodu geliyor ve bunu girmenizi istiyor. İşlem tamamlandı, artık Almanya’da geçerli bir banka hesabınızın ve maaşınızı alabileceğiniz bir IBAN’ınız var.

 

Kaynak : Medium.com

Yazar : Melda Dede

Benzer Yazılar

Muhafazakâr Otellerin Özellikleri Nelerdir?

Muhafazakâr otelleri tercih ederek geleneksel değerleriniz ve inançlarınızla uyumlu bir konaklama deneyimi yaşayın. Kendi ilkeleriyle örtüşen bir ortamı tercih eden ve sayıları giderek artan misafirlere siz de katılın. Bu istisnai tesislerde tevazu, mahremiyet ve aile dostu atmosferin en üst noktasını deneyimleyin. Konaklama kararınızı vermeden önce muhafazakâr otellerin sunduğu ayırt edici özellikleri ve olanakları keşfedin. Kapsamlı rehberimiz ile muhafazakâr otellerin temel unsurlarını keşfedin. Serinletici havuzlardan katı alkol politikalarına ve nefis yemek seçeneklerine kadar her şey elimizin altında. Havuz Cinsiyete göre ayrılmış yüzme havuzu ile muhafazakâr otellerde konaklamanız sırasında en üst düzeyde mahremiyet ve konforu yaşayın. Bu havuzlar genellikle kadınlar ve erkekler için ayrı yüzme alanları sağlar. Özel aile havuzu alanlarımızla en iyi aile kaçamağını yaşayın. Muhafazakâr değerlerinize sadık kalırken birlikte rahatlayın ve eğlenin. Muhafazakâr otellerimizin havuz tesislerinde her yaştan misafir için güvenli ve keyifli bir su vahasını deneyimleyin. Alkol Politikası Katı alkol politikalarıyla geleneksel değerleri koruyan muhafazakâr otellerin cazibesini yaşayın. Alkol tüketiminin hiç […]

En Ucuz Uçuş Rotalarını Bulmanın Yolları

Bu ipuçlarını kullanarak en ucuz uçuş rotalarını bulabilirsiniz. Ancak, bilet fiyatlarının değişkenliği nedeniyle, rotanızı ne kadar erken belirleyip ne kadar erken rezervasyon yaptığınızın yanı sıra, seyahat tarihlerinizde esnek olmanız da önemlidir.

0 Yorum Yapıldı

Yorum Yaz

Rastgele

Web sitemiz, gezinme deneyiminizi ve ilgili bilgileri sağlamak için çerezleri kullanır. Web sitemizi kullanmaya devam etmeden önce, şunları kabul etmiş olursunuz.