Bu 5 Uygulama ile Havaalanı Avcunun İçinde!

Bu 5 Uygulama ile Havaalanı Avcunun İçinde!

Bu 5 Uygulama ile Havaalanı Avcunun İçinde!
Bu 5 Uygulama ile Havaalanı Avcunun İçinde!

Havaalanı hayallerimizin ilk durağı. Ama kabul edelim, heyecan içinde vardığımız ilk durak doğası gereği bazen bizi gezgin kafamızdan şehir kafamıza geri döndürüyor. Güvenlik aramaları, pasaport kontrolleri, dakikalarca yürüyüş mesafesinde bulmaya çalıştığımız kontuarlar… Hele ki açsak… Ya internetimiz yoksa?

Seyahate güzel bir başlangıç yapmak için en iyisi hazırlıklı olmak. Uçağınızın rötarı, değişen kapısı, ilk defa adım attığınız bir havaalanı her zaman olası aksiliklere sebebiyet verebilir. Akıllı gezginler bunların hepsinin üstesinden gelir. Nasıl mı? Teknolojiyle!

Sizin için en absürt durumlarda bile yardımınıza koşan havaalanı uygulamalarını listeledik. Havaalanına girdiğiniz anda herkesten bir adım önde olmanız, olası sorunlara en hızlı şekilde çözüm bulmanız için yapmanız gereken seyahat öncesi telefonunuzda bu 5 uygulamaya yer açmak. Tabi biletinizi Flapp uygulamasından almanızın ardından.

Hazırsanız akıllı uygulamalarla uçuşa geçiyoruz, iyi yolculuklar!

AirHelp

Ücretsiz

App Store – Google Play

Mohamed Sharaf

Bu uygulama sayesinde iptal edilmiş biletlerim için tazminat alabildim. Tüm övgüleri hak ediyorlar.

Uçuş iptalleri, fazladan alınan rezervasyonlar, uçuş ertelemeleri gezginlerin en büyük kabusu. Kabusu olduğu kadar ne yapacağını bilmediği durumlar da. Her zaman hesap size kesilecek değil, aslında tüketici olarak bu tür durumlarda uçuş yapacağınız havayolu size ödeme yapıyor. Bu ödemelerin mümkün olup olmadığı ve ne kadara kadar ödeme alabileceğinizi bu uygulama ile hesaplayabiliyorsunuz. Hatta uygulama sizin yerinize ücretinizi firmadan talep edip işlemleri sizin için gerçekleştiriyor. Hesaplama ücretsiz, kalan hizmetler içinse komisyon alınıyor. Güzel uygulama, değil mi? Tüh keşke önceden bilseydim diyenlere geliyor: Uygulama ile 3 yıl öncesine kadar olan firma kaynaklı uçuş iptalleri için ödeme almanız mümkün.

Instabridge

Ücretsiz

App Store – Google Play

ANDROID AUTHORITY

Instabridge adlı bu İsveç firması öylesine kolay ve harika bir şey icat etti ki, niye şimdiye kadar böyle bir şey yapılmadığını merak ediyorum!

Gezginlerin en çok ihtiyacı olan şeyler: ilham, sırt çantası, wi-fi kodu! Çevrimdışı keşifler de çok güzel ama kabul edelim internetin yardımı ile seyahat etmek kadar pratik bir yol daha yok. Özellikle ücretsiz ya da saat sınırlı internet sağlayan havaalanlarında karşınıza çıkan internet bulma derdinin artık çok basit bir çözümü var: Instabride.

Kullanıcıların datayı güncellemesiyle her geçen gün daha fazla noktanın internet şifresini öğrenebileceğiniz bu uygulama size hem bir yerde oturmak zorunda kalmadan internetlerini kullanma lüksü sağlıyor, hem de şifre öğrenmek için sarfettiğiniz eforu ortadan kaldırıyor. Ayrıca uygulama size en hızlı internet noktalarını da gösteriyor. Transfer uçuşunuzu beklerken kaçırdığınız diziyi izlemek için harika bir yol.

Birkaç sene önce benzer bir uygulamayı Türk yazılımcı Anıl Polat da üretip markete sundu; WiFox. Uygulama havayolları özelinde wifi şifrelerini paylaşıyor. Instabride kadar büyük olmasa da bayrakları astırması sebebiyle bahsetmeden geçmek istemedik 

GateGuru

Ücretsiz

App Store – Google Play – Windows Store

SuperSCM

GateGuru tüm havaalanlarındaki mekanların uzun bir listesini size sunmasının yanı sıra büyük havaalanları için belirli bir terminalde istediğiniz özelliğe göre bu mekanları sıralayıp filtreleyerek arama yapmanızı sağlıyor. Böylelikle belirli bir restoranı da aratabilirsiniz! Aynı zamanda havaalanı haritası sayesinde sonraki uçuşunuz için zamanını planlamanızı sağlıyor. Örneğin bugün IAH’de B terminaline varıp C terminalinden transfer yapacaktık. Hemen kapıların ve restoranların yerlerini bulduk. Harika işler yapmaya devam edin!

İsmi ne ise kendisi de o olan GateGuru havaalanlarında eliniz ayağınız olacak şahane bir uygulama. En küçüğünden en dev ölçeklisine neredeyse tüm havalimanlarının terminal haritalarını GateGuru uygulaması içinde bulabiliyorsunuz. Özellikle Dubai Havaalanı gibi çok terminalli mimari yapılarda hangi trene ya da araca binerek aktarma noktanızı bulacağınızı anlamak için elinizin altında böyle haritaların olması çok önemli. Bunun dışında kullanıcı yorumları ile hangi dükkanda hangi çalışanın ne kadar yardımcı olacağına kadar her şeyi öğrenebiliyorsunuz. (Ya da hangi duty-free dükkanında bedava lokum bulabileceğinizi 
																				</div>

						<div class=

Etiketler

Düşüncen Nedir ?

like
1
dislike
0
love
0
funny
0
angry
0
sad
0
wow
0