BÜYÜK KEŞFE HAZIR MISIN? AVUSTRALYA – YENİ ZELANDA

Seyahat İpuçları

Bu kez pusulamız hayli büyük bir keşfe tanık olacağımız olağanüstü bir coğrafyayı işaret ediyor. Baktığınız her noktada, estetiği, sadeliği ve doğanın eşsiz zarafetini bulabileceğiniz Avustralya ve Yeni Zelanda, özgün kültürüyle Aborjinleri, dünyanın hiçbir noktasında göremeyeceğiniz canlı türleri ve dünyanın ne denli bir mucize olduğunu somut bir şekilde deneyimleyebileceğiniz doğal oluşumları ile sizleri bekliyor. İşte o güzelliklerden sadece birkaçı;

BALLARAT DOĞAL YAŞAM PARKI

Avustralya’nın en modern şehirlerinden biri olan Melbourne’e yaklaşık 1 saatlik mesafede bulunan Ballarat Doğal Yaşam Parkı, Büyük Keşif turunun en önemli duraklarından. Avustralya coğrafyasına özgü çok sayıda canlı türünün görülebileceği hatta beslenebileceği Ballarat Doğal Yaşam Parkı aynı zamanda altın madenleri ile de ünlü olan Ballarat Eski Maden Köyü’nde bulunuyor. Ballarat Doğal Yaşam Parkı’nda görülebilecek canlı türleri ise kangurular,  tazmanya şeytanları, kartallar, timsahlar, dev kaplumbağalar, kertenkeleler ve yine coğrafyaya özgü zehirli ve zehirsiz onlarca yılan türü. Parkta kanguruların özgür biçimde dolaştığını ve sık sık karşılaşma fırsatına sahip olduğunuzu unutmayın.

Büyük_kesif_Pronto_Tour (2)

ATEŞ BÖCEĞİ MAĞARASI

Büyük Keşif turunun Yeni Zelanda ayağında deneyim edilecek Ateş Böceği Mağarası’nın dünya üzerinde başka bir eşi benzeri bulunmuyor. Waitomo’da bulunan ve yaklaşık 30 milyon yıllık geçmişe sahip olan Ateş Böceği Mağarası’nın iç kısımlarına ancak botlarla gidilebiliyor. Mağaradan asla dışarı çıkmadan tüm yaşamını burada geçiren binlerce ateş böceği, mağaranın içinde öyle güzel bir ışık gösterisine neden oluyor ki, burada geçirdiğiniz zamanın tamamen bir illüzyon olduğunu dahi düşünebilirsiniz.

Büyük_kesif_Pronto_Tour (3)

TAMAKİ KÖYÜ VE MAORİLER

Aborjinlerle birlikte Okyanusya’nın gerçek sahipleri olan Maoriler, Yeni Zelanda sınırları içinde yer alan Tamaki köyünde, misafir etmek için sizleri bekliyor. Savaşçı özellikleriyle bilinen bir kabile olan Maoriler’in hemen her ritüelleri savaş üzerine kurulu. Tamaki köyünde izlenecek olan ünlü Maori Dansı, kabilenin geçmiş yaşamı hakkında hayli doyurucu bilgiler edinmek isteyenlerin tüm beklentilerini karşılayacak ve enteresan dakikalar geçirmelerine yardımcı olacak. Ayrıca Tamaki’de yenilecek geleneksel Maori yemeği de unutulmayacak deneyimler arasında yer alıyor.

Büyük_kesif_Pronto_Tour (1)

MAVİ DAĞLAR

Eşsiz doğal güzelliklere sahip Avustralya’nın bu konuda en iddialı noktası hiç şüphe yok ki Mavi Dağlar ve yine bu alanda bulunan yağmur ormanları ve büyüleyici kanyonlardır. Her birini ayrı ayrı keşfetme fırsatı bulabileceğiniz Büyük Keşif turunda, yapılacak ilk şey yeşilin her tonunu bünyesinde barındıran Mavi Dağlar’ın sunduğu muhteşem manzaraya doymak. Sadece muhteşem manzarası ile değil “3 kız kardeşler” adındaki dünyaca ünlü doğal oluşumla da hayli ilgi çekici olan Mavi Dağlar, sizi yeterince büyüledikten sonra yağmur ormanlarında yürüyüş yaparak Avustralya’nın doğal güzelliklerine bir başka açıdan bakabilme fırsatı bulabilirsiniz.

Büyük_kesif_Pronto_Tour (5)

Kaynak: blog.prontotour.com

Makaleyi değerlendir
Gezebildiğin Kadar
Yorum ekle