Dominika Gezilecek Yerler: Görülmesi Gereken 6 Yer

Kuzey Amerika’daki volkanik bir ada olan Dominika, verimli toprakları, sıcak ve nemli iklimi, müziği ve dansı çok seven halkı, festivalleri, enfes doğal güzellikleri ve geleneksel kültürüyle hayranlık uyandıran bir yerleşim yeri. Karayip Denizinde bulunan ve resmi adı ise Dominika Milletler Topluluğu olarak bilinen bu ülke, kuzeyde Guadeloupe, güneyde ise Martinique Adası’yla komşu. 1493 yılında Kristof Kolomb tarafından keşfedilen bu ada, günümüzde bölgenin en önemli tatil merkezlerinden biri. Dominika’da Görebileceğiniz 6 Yer 1. Morne Trois Pitons Ulusal Parkı Morne Trois Pitons Ulusal Parkı, 1997 yılından bu yana UNESCO Dünya Mirası Koruma Listesinde. Dünyanın en büyük ikinci sıcak gölü olan Boiling Gölü, enfes manzaraları ve doğasıyla nefes kesen Morne Trois Dağı, Emerald Pool Gölü ve Middleham ile Trafalgar şelaleleri gibi pek çok doğal güzellik de bu park sınırları içinde yer alıyor. 2. Southern Ohio Müzesi Pazar ve pazartesi hariç haftanın her günü ziyarete açık olan Southern Ohio Müzesi, açıldığı 1979 yılından bu yana kültür sanat meraklısı turistleri konuk ediyor. Portsmouthlu sürrealist ressam Clarence Holbrook Carter ile Charles […]

Dominika Gezilecek Yerler: Görülmesi Gereken 6 Yer

Kuzey Amerika’daki volkanik bir ada olan Dominika, verimli toprakları, sıcak ve nemli iklimi, müziği ve dansı çok seven halkı, festivalleri, enfes doğal güzellikleri ve geleneksel kültürüyle hayranlık uyandıran bir yerleşim yeri. Karayip Denizinde bulunan ve resmi adı ise Dominika Milletler Topluluğu olarak bilinen bu ülke, kuzeyde Guadeloupe, güneyde ise Martinique Adası’yla komşu. 1493 yılında Kristof Kolomb tarafından keşfedilen bu ada, günümüzde bölgenin en önemli tatil merkezlerinden biri.

Dominika’da Görebileceğiniz 6 Yer

1. Morne Trois Pitons Ulusal Parkı

Morne Trois Pitons Ulusal Parkı, 1997 yılından bu yana UNESCO Dünya Mirası Koruma Listesinde. Dünyanın en büyük ikinci sıcak gölü olan Boiling Gölü, enfes manzaraları ve doğasıyla nefes kesen Morne Trois Dağı, Emerald Pool Gölü ve Middleham ile Trafalgar şelaleleri gibi pek çok doğal güzellik de bu park sınırları içinde yer alıyor.

2. Southern Ohio Müzesi

Pazar ve pazartesi hariç haftanın her günü ziyarete açık olan Southern Ohio Müzesi, açıldığı 1979 yılından bu yana kültür sanat meraklısı turistleri konuk ediyor. Portsmouthlu sürrealist ressam Clarence Holbrook Carter ile Charles ve William Wertz’in eserlerinin sergilendiği bu müze ülkenin en ünlü kültür sanat mekanlarından biri.

3. White Mountains

Portsmouth şehrine yaklaşık iki kilometre uzaklıkta konumlanan White Mountains, adaya gelen maceraperest gezginlerin uğrak adresleri arasında. Tırmanış için uygun parkurları ve yürüyüş yollarıyla dikkat çeken bu dağın yanı sıra sörf ve bisiklet gibi sportif etkinlikler için elverişli New Hampshire plajlarını da ziyaret edebilirsiniz.

4. Roseau Müzesi

Başkent Roseau’da yer alan ve şehirler aynı adı taşıyan Roseau Müzesi, bölgenin kültürel ve tarihi dokusu hakkında bilgi edinmek isteyenler için uygun bir adres. Müze, içinde sergilenen birbirinden değerli sanat eserleri ve tarihi parçaların yanı sıra etkileyici deniz manzarasıyla da adından söz ettiriyor.

5. Morne Bruce Dağı

Biraz macera biraz da romantizm esintileri saklayan Morne Bruce Dağı, göz alıcı şehir manzarasıyla öne çıkıyor. Özellikle günbatımı saatlerinde ortaya çıkan eşsiz görüntüleriyle büyüleyen Morne Bruce Dağı, adanın mutlaka görülmesi gereken yerlerinden.

6. Roseau Botanik Bahçeleri 

Roseau şehrinin ünlü yerlerinden biri de Roseau Botanik Bahçeleri. Rengarenk çiçekler ve bitki türleriyle dolu olan bu botanik bahçelere uğrayıp, kuşların cıvıl cıvıl sesleri arasında keyif dolu yürüyüşler yapıp, düzenlenen etkinliklere katılarak hoş zamanlar geçirebilirsiniz.

Dominika’ya gitmek isteyen Türk vatandaşları 21 günü aşmayan ziyaretleri için vizeden muaf ancak Türkiye’den bu ülkeye direk uçuş bulunmuyor. 

Kaynak: turna.com

Benzer Yazılar

0 Yorum Yapıldı

Yorum Yaz

Rastgele

Web sitemiz, gezinme deneyiminizi ve ilgili bilgileri sağlamak için çerezleri kullanır. Web sitemizi kullanmaya devam etmeden önce, şunları kabul etmiş olursunuz.