Fethiye’de Gezilmeye Değer Yerler

fethiye gezilecek yerler listesi Türkiye

Fethiye Ölüdeniz’de gezilecek yerler saymakla bitmez. Bu yerler arasında özellikle turist akınına uğrayan doğal güzellikler dikkat çeker.

Fethiye Ölüdeniz’de gezilecek yerler arasında hem doğası hem de ihtişamı ile ön plana çıkan birçok yer mevcuttur. Özellikle doğal güzellikleri keşfetmek isteyenler için bu alanda saymakla bitmeyecek birçok önemli mekan ön plana çıkar. Fethiye bugün turist açısından ön plana çıkan bir gezi yeridir. Fethiye’de özellikle ölüdenizde gezilecek yerler sizi kendine hayran bırakacak bir görünümü barındırır. Siz de ister kendiniz isterse de bir turist kafilesi etrafında bu yerleri anında keşfedip gezmeye başlayabilirsiniz.

1) Karaköy

Ölüdeniz’e giderseniz eğer mutlaka ismi karaköy olan bu küçük ve şirin yeri de gezin. Karaköy küçük bir yerleşim yeri olmasına rağmen doğal görünümü ile dikkat çeker. Bir saklı cennet edasına sahiptir. Buna ek olarak turist çekme oranı da çok yüksek olan bir yapıya sahiptir. Bugün birçok turis bu köyü gezdikten sonra hayranlıklarını dile getirmekteler. Ayrıca doğası gereği de farklı bir havaya sahiptir. Yani ihtişamlı ve ferah bir yapısı vardır. Gezi esnasında hiçbir şekilde sıkılma durumu yaşanmaz. Bu köy eskiden kalma bir yerleşim yeri olarak da faaliyet görür. Yani eskiden beri hem ticari hem de konaklama yeri olma özelliğine sahiptir.

2) Ölüdeniz’in Cadde ve Sokakları

Ölüdeniz cadde ve sokakları ile dikkat çeken bir yapıya sahiptir. Eğer buraya uğrarsanız mutlaka Hisarönü olarak adlandırılan alanı da gezmenizi öneririz. Hisarönü Fethiye’deki önemli ve çok da hareketli olan bir cadde olarak işlev görür. Gün boyu nerdeyse gecenin yarısına kadar hareketlilik durmadan devam eder. Burada meydana gelen hareketlilik caddenin konumu ile de alakalı bir durumdur. Yani caddenin etrafında birçok konaklanacak yer mevcut. Eğer bu cadde ve sokaktan geçerseniz mutlaka bir cafeye oturup bir şeyler yudumlamak istersiniz. Bu alanda size özel olan birçok eğlenceli gösteriler de yine sizi bekler. Yani tamamen turistlere yönelik olan bir durum söz konusu olmaktadır.

3)Gemi Adası Koyu

Gemiz adası koyu doğal güzelliği ile kendine hayran bırakan bir yapıya sahip. Gemi adası koyu Masmavi bir denizin ortasında yer alır. Etrafı ise yeşilliklerle kaplı olan bir yapıyı teşkil eder. Buraya gidip de hayran kalmamak elde değil. Özellikle doğal bir tabiat harikası olarak işlev görür. Burada küçük bir tekne gezintisi yapabilirsiniz. Teknenin yanı sıra isterseniz yüzme olanağına da sahip olursunuz. Tertemiz bir suya sahip olduğu için hijyenik açıdan en ufak bir sorun yaşanması söz konusu olmaz. Bu da size bu alanda güzel bir tatil yapma olanağını sunar. Bu ve daha ve birçok tabiat güzellikler sizi bekler.

4) Belcekız Plajı Temiz bir plaj arayanlar için belcekız plajı tam da size göre bir plajdır. Bu plajda temiz bir su ve yerde kumlar eşliğinde güneşin tadını çıkarabilirsiniz. Ayrıca kumu kavurucu ve iri bir yapıya sahip değil. Burada sağlıklı bir şekilde güneşlenmenin keyfini çıkarmak size kalır. Kum ve güneş eşliğinde suyun da tadını doyasıya çıkarabilirsiniz. Özellikle birçok plaj kirli olduğu için burada sağlıklı bir şekilde yüzme olanağına sahip olamazsınız. Ancak bunların dışında belcekız plajı ile bu tür bir sorunla karşılaşmazsınız. Temiz suyun tadını gün boyu çıkarmak size kalır. Fethiye’de daha birçok plaj ve mekan sizi bekler. Hemen şimdi bir gezi planı yapıp buranın tadını çıkarabilirsiniz.

Makaleyi değerlendir
Gezebildiğin Kadar
Yorum ekle