Kamp Çantanızda Olması Gereken 10 Şey

Kamp çantanızda olması gereken 10 şey nedir? Kamp yapmak isteyen çiftlerin en fazla araştırdığı sorulardan bir tanesi budur. Kamp çantası hazırlarken son derece dikkatli olunmalıdır ve ihtiyacınız olan her şeyi mutlaka çantanızda bulundurmalısınız. Aksi halde kalacağınız yerde sıkıntılar ve aynı zamanda olumsuzluklar yaşayabilme ihtimaliniz yüksek olacaktır. Bu nedenle de ihtiyacınız olan her şeyi çantanızda bulundurmanız gerekmektedir. İşte kamp çantasında bulunması gerekenler Çadır: kamp çantasında olmazsa olmaz malzemeler arasında yer alır. Çünkü kamp alanında uzun bir süre kalabilirsiniz ve uyuyacağınız zaman ise çadırın içerisine girebilirsiniz. Uyku tulumu: kış veya yaz olmaksızın mutlaka kamp çantasında uyku tulumu bulunmalıdır. Fotoğraf makinesi: doğanın güzelliğini ve aynı zamanda kendinizi çekip hatıra kalmasını isterseniz yanınızda fotoğraf makinası bulundurmanız gerekmektedir.  Ilk yardım seti: kamp alanında ilk yardım setine ihtiyaç duyabilirsiniz. Bu nedenle de çanta da mutlaka bulundurmanız gerekmektedir. Çünkü genel olarak kamp yerlerinde ilk yardım çantası bulmak bir hayli zordur. Bu nedenle de yanınızda götürmeniz de fayda […]

Kamp Çantanızda Olması Gereken 10 Şey

Kamp çantanızda olması gereken 10 şey nedir? Kamp yapmak isteyen çiftlerin en fazla araştırdığı sorulardan bir tanesi budur. Kamp çantası hazırlarken son derece dikkatli olunmalıdır ve ihtiyacınız olan her şeyi mutlaka çantanızda bulundurmalısınız. Aksi halde kalacağınız yerde sıkıntılar ve aynı zamanda olumsuzluklar yaşayabilme ihtimaliniz yüksek olacaktır. Bu nedenle de ihtiyacınız olan her şeyi çantanızda bulundurmanız gerekmektedir. İşte kamp çantasında bulunması gerekenler

  • Çadır: kamp çantasında olmazsa olmaz malzemeler arasında yer alır. Çünkü kamp alanında uzun bir süre kalabilirsiniz ve uyuyacağınız zaman ise çadırın içerisine girebilirsiniz.
  • Uyku tulumu: kış veya yaz olmaksızın mutlaka kamp çantasında uyku tulumu bulunmalıdır.
  • Fotoğraf makinesi: doğanın güzelliğini ve aynı zamanda kendinizi çekip hatıra kalmasını isterseniz yanınızda fotoğraf makinası bulundurmanız gerekmektedir. 
  • Ilk yardım seti: kamp alanında ilk yardım setine ihtiyaç duyabilirsiniz. Bu nedenle de çanta da mutlaka bulundurmanız gerekmektedir. Çünkü genel olarak kamp yerlerinde ilk yardım çantası bulmak bir hayli zordur. Bu nedenle de yanınızda götürmeniz de fayda olacaktır.
  • kamp ocağı: yemek pişirebilmeniz için yanınıza mutlaka kamp ocağı almalısınız
  • Temizlik malzemeleri: uzun zaman orada kalacağınız için temizlik malzemelerine ihtiyacınız olabilir.
  • Yemek araç gereçleri: yemek pişirmek ve yemek için yemek araç gereçlerini mutlaka yanınızda bulundurmalısınız
  • Yiyecek ve içecekler: orada uzun zaman kalacağınız için uzun zaman bozulmayacak yiyecek ve içecekleri yanınıza almanız gerekmektedir.
  • Masa: yemek yiyebilmek için seyyar olan masalardan yanınızda bulundurmanız önerilir.
  • Sandalye: yemek yemek veya dinlenmek için yanınızda mutlaka katlanabilir sandalye bulunmalıdır.

 Bir Kamp Çantası Nasıl Hazırlanmalı?

Günümüzde özellikle yaz aylarında kamp yapan çok fazla kişiye rastlamak mümkündür. Çünkü hem deniz hem de doğa ile iç içe olmaktan hoşlanan çok sayıda kişi vardır. Ancak kamp yapılacağı zaman çantanın iyi bir şekilde hazırlanması gerekir. Çünkü kamp alanında uzun bir süre kalabilir ve eğer eksik bir şey olur ise bu durumda olumsuz bir şekilde etkilenebilirsiniz. Peki, bir kamp çantası nasıl hazırlanmalı? Öncelikle neye ihtiyacınız var ve kamp alanında ne yapacaksınız. Bu sorunun cevaplarını vererek kamp çantasına koyacağınız ve ihtiyacınız olan şeylere karar verebilirsiniz. Herkesin ihtiyaçları farklılık gösterebilir ve bu durumda kamp çantasına alacağınız malzemelerde farklı olabilmektedir.

Kampa Giderken Nasıl Giyilmeli?

Hem yaz mevsiminde hem de kış mevsiminde insanlar kampa gitmektedir. Ancak genellikle yaz mevsiminde kamp yapmak tercih edilir. Peki kampa giderken nasıl giyilmeli? Eğer kampa gidecekseniz ve yaz mevsimindeyseniz terletmeyecek giysiler yanınıza almanız gerekmektedir. Aynı zamanda bu durum gideceğiniz yere göre değişebilir. Eğer serin bir yere gidiyorsanız kıyafetinizi ise ona göre belirlemeniz gerekecektir. Kış mevsiminde kamp yapacaksanız o zamanda sizi sıcak tutan giysiler giymeniz ve aynı zamanda yanınıza almanız gerekir. bunun yanı sıra uyku tulumu ve su geçirmez ayakkabıda bulundurmanız tavsiye edilmektedir.

Kamp İçin Uyku Tulumu Şart mı?

Kamp yapmak isteyen ve kampa gidecek olan kişiler bazı soruların yanıtını merak ediyor. Genel olarak ise kamp için uyku tulumu şart mı?  Eğer ki kış mevsiminde kamp yapmak istiyorsanız uyku tulumu sizi sıcak tutacak ve bu durumda şarttır. Yaz ayında kamp yapacaksanız eğer gideceğiniz yer sıcak ise o zaman uyku tulumuna ihtiyacınız olmayabilir. Kamp çantanızda olması gereken 10 şey nedir  sorusunun cevabı ise bu makale de mevcuttur.

Benzer Yazılar

Muhafazakâr Otellerin Özellikleri Nelerdir?

Muhafazakâr otelleri tercih ederek geleneksel değerleriniz ve inançlarınızla uyumlu bir konaklama deneyimi yaşayın. Kendi ilkeleriyle örtüşen bir ortamı tercih eden ve sayıları giderek artan misafirlere siz de katılın. Bu istisnai tesislerde tevazu, mahremiyet ve aile dostu atmosferin en üst noktasını deneyimleyin. Konaklama kararınızı vermeden önce muhafazakâr otellerin sunduğu ayırt edici özellikleri ve olanakları keşfedin. Kapsamlı rehberimiz ile muhafazakâr otellerin temel unsurlarını keşfedin. Serinletici havuzlardan katı alkol politikalarına ve nefis yemek seçeneklerine kadar her şey elimizin altında. Havuz Cinsiyete göre ayrılmış yüzme havuzu ile muhafazakâr otellerde konaklamanız sırasında en üst düzeyde mahremiyet ve konforu yaşayın. Bu havuzlar genellikle kadınlar ve erkekler için ayrı yüzme alanları sağlar. Özel aile havuzu alanlarımızla en iyi aile kaçamağını yaşayın. Muhafazakâr değerlerinize sadık kalırken birlikte rahatlayın ve eğlenin. Muhafazakâr otellerimizin havuz tesislerinde her yaştan misafir için güvenli ve keyifli bir su vahasını deneyimleyin. Alkol Politikası Katı alkol politikalarıyla geleneksel değerleri koruyan muhafazakâr otellerin cazibesini yaşayın. Alkol tüketiminin hiç […]

En Ucuz Uçuş Rotalarını Bulmanın Yolları

Bu ipuçlarını kullanarak en ucuz uçuş rotalarını bulabilirsiniz. Ancak, bilet fiyatlarının değişkenliği nedeniyle, rotanızı ne kadar erken belirleyip ne kadar erken rezervasyon yaptığınızın yanı sıra, seyahat tarihlerinizde esnek olmanız da önemlidir.

0 Yorum Yapıldı

Yorum Yaz

Rastgele

Web sitemiz, gezinme deneyiminizi ve ilgili bilgileri sağlamak için çerezleri kullanır. Web sitemizi kullanmaya devam etmeden önce, şunları kabul etmiş olursunuz.