Kamp Yaşamını Kolaylaştıran 5 Şey

Seyahat İpuçları

Doğada olmayı seviyor ama modern dünyanın nimetlerinden uzaklaşmayı istemiyorsanız, üzülmeyin. Zira, teknoloji kamp yaşamı için oldukça pratik çözümler üretiyor. Yapmanız gereken tek şey kamp malzemeleri satan mağazalara uğrayıp, ihtiyacınız olan ürünleri seçmek. Sonrasında ateş yakmadan yemek pişirmenin ya da doğada internete girmenin nasıl bir şey olduğunu deneyimleyebilirsiniz. Türkiye’nin ya da dünyanın çeşitli bölgelerinde yapacağınız kamplarda bu malzemeleri kullanarak, oldukça konforlu bir konaklama yapabilirsiniz. Size seyahat rehberi olabilecek şeyler öğrenmek için doğayı olduğu kadar teknolojiyi de keşfetmek gerek.

Kamp Yaşamını Kolaylaştıran 5 Şey

1. Solar güç sistemleri

Mekan seçimini kamp alanlarından yana yapmıyorsanız, en çok ihtiyaç duyacağınız şey, solar bir güç sistemi olabilir. Güneş ışınlarını elektriğe dönüştüren bu cihazlar sayesinde telefon, bilgisayar gibi aletlerinizi şarj edebilir ya da bulunduğunuz ortamı daha aydınlık hale dönüştürebilirsiniz. Pahalı olur kaygısı taşımayın, her bütçeye uygun cihazlar bulunabiliyor.

2. Dört mevsim çadırlar

Yazlık ve kışlık olarak ayrı ayrı satılan çadırlara paranız yetmiyor ama yaz – kış kamp yapmadan da duramıyorum diyorsanız, dört mevsim çadırlara göz atmayı unutmayın. Ortalama hava sıcaklıklarında yaşanabilir ortamlar yaratan bu çadırlarda konaklamak oldukça rahat ve kolay.

3. Kamp alanları

Pansiyon havasına bürünen yeni nesil kamp alanları da modernleşen dünyanın acemi kampçılara sunduğu nimetlerden biri. Sabah kahvaltısı, öğlen ve akşam yemeği, çadır, mat gibi imkanlar sağlayan bu alanlarda elektrik, sıcak su hatta internet bile bulmak mümkün. Tabi bu imkanlar fiyatları da etkiliyor. Bu tip kamp alanlarında, günlük 55-80 lira arasında bir ücret isteniyor.

4. Kamp ocağı

Yangın çıkma ihtimalini azaltan, ateş yakmayı ve yemek pişirmeyi ise oldukça kolay hale dönüştüren kamp ocakları, ateş yakmaya izin verilmeyen kamp alanları ve ormanlık arazilerde de kullanılabiliyor. Hem hızlı hem de pratik bir çözüm sunan bu aleti kullanmak isteyenler, çakmak ya da kibrit taşımayı unutmamalı.

5. Şişme mat

Zeminin soğuğunu kesmeyi ve daha konforlu bir uyku vaat eden şişme matlar, hem acemi hem de profesyonel kampçıların gözdesi. Zeminle bitişik standart matlara göre daha yumuşak bir malzemesi bulunan bu matlar, fiyat bakımından bir seviye daha pahalı olsa da, kullanım kolaylığı ve rahatlığı açısından aradaki farkı kapatıyor.

Eğer iflah olmaz bir doğa insanı olmak istiyorsanız, dünyada görmeniz gereken pek çok yer olduğunu unutmayın. Bulunduğunuz çevrenin dışına çıkıp, hiç bilmediğiniz coğrafyalara gidin.

Kaynak

Makaleyi değerlendir
Gezebildiğin Kadar
Yorum ekle