Kış Turizmi İçin Tercih Edebileceğiniz 5 Avrupa Ülkesi

dünyada kış turizmi Gezi Rehberi

Kış turizmi için tercih edileceğiniz 5 Avrupa ülkesi hakkında fikir edinmeniz ve tercih yapabilmeniz için bu 5 ülkeye dair bilgileri yazımızın devamında bulabilirsiniz.

Amsterdam – Hollanda

Kış tatili için Amsterdam çoğu insanın gezi listesinde üst sıralarda yer almaktadır. P olduğu tarihi, kültürü ve mimarisi ile pek çok insanın ilgisini çekmektedir. Özellikle  Red Light District yani Kırmızı Işıklı Cadde’de Amsterdam’da aradığınız her şeyi bulabilmeniz mümkündür.

Amsterdam’da görülmesi gereken yerler arasında Dam Meydanı, Anne Frank Museum, Madame Tussauds Müzesi, Van Gogh Müzesi, Vondelpark, Red Light District ve çeşitli kahve dükkanları ilk sırayı almaktadır. Kış turizmi için gidecek olan turistlerin aslında bu şehir için ortalama olarak 2 ya da 3 gün ayırması tavsiye edilmektedir. Hollanda’nın demiryollarının oldukça gelişmiş olması sebebiyle ülkeye gelen turistler rahatça Amsterdam’dan diğer şehirlere de ulaşabilmektedir. Bu sayede hem kış tatilinizi Avrupa’nın en popüler şehrinde geçirip hem de Hollanda’yı gezme imkanı bulabilirsiniz.

İzdanda

Kuzey Işıkları İzlanda için adeta doğal bir reklam çalışması olarak tanımlanabilir.Pek çok insanımest eden ve bu insanların ilgisini çeken Aurora Borealis yani Kuzey Işıkları, kış tatili için en unutulmaz deneyim yaşamanızı sağlayacaktır. Kuzey Işıkları’nı izlemek isteyen kişilerin Kuzey Kutbu’na ne ölçüde yaklaşırsa bu büyüleyici doğa olayını görme ihtimali de o ölçüde artmaktadır. Bu sebeple İzlanda kişilerin tercih ettiği ilk sırada yer almaktadır.

Avrupa’nın en soğuk şehri İzlanda olarak biliniyor. Ancak ülkenin doğal güzellikleri ve çeşitli aktivitelere olanak sağlaması pek çok turistin ülkeye gelmesine sebep olmaktadır.

Kuzey Işıkları’nı görmek isteyen kişilerin İzlanda’yı tercih etmesi için en uygun zamanın Mart ve Eylül ayları arasındaki dönem olarak önerilmektedir.

Avusturya

Avusturya özellikle kış tatili denildiği zaman aklına kayak gelenlerin ilk tercihi olarak karşımıza çıkmaktadır. Avusturya’nın Innsbruck şehri kayak yapmak isteyen kişilerin gezi defterinde ilk sırada yer almaktadır. Bu şehir eşsiz doğası ve oldukça gelişmiş çeşitli kış sporları ile kış tatili yapmaktan hoşlananların mutlaka görmesi gereken bir yer olarak bilinir. Innsbruck şehrinin en etkileyici özelliği kuşkusuz dört bir yanının Alp Dağları ile çevrelenmiş olmasıdır.

Slovenya

Kış tatili için gidilecek yerler arasında karşımıza çıkan Slovenya aslında en büyük şehri ile dikkat çeken bir ülkedir. Slovenya’nın en büyük şehri Ljubljana’dır. Bu şehir hem sakinliği hem de görülmeye değer mimarisi ile insanların ilgi odağı haline gelmiştir. Öte yandan şehrin doğası ve şehirde yer alan köprüler ülkeye giden turistlerin görmesi gereken yerler arasındadır. Bu köprüler sebebiyle Ljubljana, Köprüler Şehri olarak bilinmektedir.

Elbette bu şehrin popülerliğini artıran bir diğer unsur, ünlü yazar Paulo Coelho’nın Veronika Ölmek İstiyor kitabında anlattıklarının Ljubljana’da geçmesidir.

Çek Cumhuriyeti

Türklerin en çok tercih ettiği yer olan Prag, Çek Cumhuriyeti sınırları içerisindeki bir şehirdir. Ayrıca Prag bu ülkenin başkentidir ve eşsiz tarihi, mimarisi ve gece hayatı ile şehre giren insanları adeta büyüleyen bir yapıya sahiptir. Kış turizmi için tercih edileceğiniz 5 Avrupa ülkesi arayanlar için en iyi alternatiflerden biri olan Prag, gezmekten sıkılmaya vakit bulamayacağınız şehir olarak bilinir.

Makaleyi değerlendir
Gezebildiğin Kadar
Yorum ekle