Kış Turizmi İçin Tercih Edebileceğiniz 5 Avrupa Ülkesi

Kış turizmi için tercih edileceğiniz 5 Avrupa ülkesi hakkında fikir edinmeniz ve tercih yapabilmeniz için bu 5 ülkeye dair bilgileri yazımızın devamında bulabilirsiniz. Amsterdam – Hollanda Kış tatili için Amsterdam çoğu insanın gezi listesinde üst sıralarda yer almaktadır. P olduğu tarihi, kültürü ve mimarisi ile pek çok insanın ilgisini çekmektedir. Özellikle  Red Light District yani Kırmızı Işıklı Cadde’de Amsterdam’da aradığınız her şeyi bulabilmeniz mümkündür. Amsterdam’da görülmesi gereken yerler arasında Dam Meydanı, Anne Frank Museum, Madame Tussauds Müzesi, Van Gogh Müzesi, Vondelpark, Red Light District ve çeşitli kahve dükkanları ilk sırayı almaktadır. Kış turizmi için gidecek olan turistlerin aslında bu şehir için ortalama olarak 2 ya da 3 gün ayırması tavsiye edilmektedir. Hollanda’nın demiryollarının oldukça gelişmiş olması sebebiyle ülkeye gelen turistler rahatça Amsterdam’dan diğer şehirlere de ulaşabilmektedir. Bu sayede hem kış tatilinizi Avrupa’nın en popüler şehrinde geçirip hem de Hollanda’yı gezme imkanı bulabilirsiniz. İzdanda Kuzey Işıkları İzlanda için adeta doğal bir […]

Kış Turizmi İçin Tercih Edebileceğiniz 5 Avrupa Ülkesi

Kış turizmi için tercih edileceğiniz 5 Avrupa ülkesi hakkında fikir edinmeniz ve tercih yapabilmeniz için bu 5 ülkeye dair bilgileri yazımızın devamında bulabilirsiniz.

Amsterdam – Hollanda

Kış tatili için Amsterdam çoğu insanın gezi listesinde üst sıralarda yer almaktadır. P olduğu tarihi, kültürü ve mimarisi ile pek çok insanın ilgisini çekmektedir. Özellikle  Red Light District yani Kırmızı Işıklı Cadde’de Amsterdam’da aradığınız her şeyi bulabilmeniz mümkündür.

Amsterdam’da görülmesi gereken yerler arasında Dam Meydanı, Anne Frank Museum, Madame Tussauds Müzesi, Van Gogh Müzesi, Vondelpark, Red Light District ve çeşitli kahve dükkanları ilk sırayı almaktadır. Kış turizmi için gidecek olan turistlerin aslında bu şehir için ortalama olarak 2 ya da 3 gün ayırması tavsiye edilmektedir. Hollanda’nın demiryollarının oldukça gelişmiş olması sebebiyle ülkeye gelen turistler rahatça Amsterdam’dan diğer şehirlere de ulaşabilmektedir. Bu sayede hem kış tatilinizi Avrupa’nın en popüler şehrinde geçirip hem de Hollanda’yı gezme imkanı bulabilirsiniz.

İzdanda

Kuzey Işıkları İzlanda için adeta doğal bir reklam çalışması olarak tanımlanabilir.Pek çok insanımest eden ve bu insanların ilgisini çeken Aurora Borealis yani Kuzey Işıkları, kış tatili için en unutulmaz deneyim yaşamanızı sağlayacaktır. Kuzey Işıkları’nı izlemek isteyen kişilerin Kuzey Kutbu’na ne ölçüde yaklaşırsa bu büyüleyici doğa olayını görme ihtimali de o ölçüde artmaktadır. Bu sebeple İzlanda kişilerin tercih ettiği ilk sırada yer almaktadır.

Avrupa’nın en soğuk şehri İzlanda olarak biliniyor. Ancak ülkenin doğal güzellikleri ve çeşitli aktivitelere olanak sağlaması pek çok turistin ülkeye gelmesine sebep olmaktadır.

Kuzey Işıkları’nı görmek isteyen kişilerin İzlanda’yı tercih etmesi için en uygun zamanın Mart ve Eylül ayları arasındaki dönem olarak önerilmektedir.

Avusturya

Avusturya özellikle kış tatili denildiği zaman aklına kayak gelenlerin ilk tercihi olarak karşımıza çıkmaktadır. Avusturya’nın Innsbruck şehri kayak yapmak isteyen kişilerin gezi defterinde ilk sırada yer almaktadır. Bu şehir eşsiz doğası ve oldukça gelişmiş çeşitli kış sporları ile kış tatili yapmaktan hoşlananların mutlaka görmesi gereken bir yer olarak bilinir. Innsbruck şehrinin en etkileyici özelliği kuşkusuz dört bir yanının Alp Dağları ile çevrelenmiş olmasıdır.

Slovenya

Kış tatili için gidilecek yerler arasında karşımıza çıkan Slovenya aslında en büyük şehri ile dikkat çeken bir ülkedir. Slovenya’nın en büyük şehri Ljubljana’dır. Bu şehir hem sakinliği hem de görülmeye değer mimarisi ile insanların ilgi odağı haline gelmiştir. Öte yandan şehrin doğası ve şehirde yer alan köprüler ülkeye giden turistlerin görmesi gereken yerler arasındadır. Bu köprüler sebebiyle Ljubljana, Köprüler Şehri olarak bilinmektedir.

Elbette bu şehrin popülerliğini artıran bir diğer unsur, ünlü yazar Paulo Coelho’nın Veronika Ölmek İstiyor kitabında anlattıklarının Ljubljana’da geçmesidir.

Çek Cumhuriyeti

Türklerin en çok tercih ettiği yer olan Prag, Çek Cumhuriyeti sınırları içerisindeki bir şehirdir. Ayrıca Prag bu ülkenin başkentidir ve eşsiz tarihi, mimarisi ve gece hayatı ile şehre giren insanları adeta büyüleyen bir yapıya sahiptir. Kış turizmi için tercih edileceğiniz 5 Avrupa ülkesi arayanlar için en iyi alternatiflerden biri olan Prag, gezmekten sıkılmaya vakit bulamayacağınız şehir olarak bilinir.

Benzer Yazılar

Malta’nın Saklı Cennetleri: Eğlenceli ve Detaylı Bir Malta Gezi Rehberi

Gezi Rehberi 4 ay önce

Malta’nın saklı cennetlerini keşfetmeye hazır mısınız? Mavi Lagün’ün berrak sularında şnorkelle yüzme, Gozo’nun tarihi güzellikleri, renkli Marsaxlokk Pazarı ve hareketli St. Julian’s geceleri, Malta’da unutulmaz anlar yaşamanızı garantiliyor.

Keşfetmeniz Gereken Efsanevi Bakü Gezi Rehberi

Gezi Rehberi 4 ay önce

Bakü, eski ve yeni zamanın izlerini bir arada barındıran, keşfedilmeyi bekleyen bir hazine. Efsanevi bir gezi deneyimi yaşamak için ideal bir destinasyon olan bu şehir, göz kamaştırıcı mimarisi, zengin tarihi ve benzersiz kültürüyle sizi bekliyor. Azerbaycan’ın incisi olarak bilinen bu yer, lezzet tutkunlarını da unutmayarak damak zevkine hitap eden mutfak kültürüyle cezbediyor. Elinizdeki "Bakü Gezi Rehberi" ile şehrin gizli köşelerini keşfetmeye hazır olun. İster tarihî bir yolculuğa çıkın, ister mimari yapıları keşfedin; Azerbaycan’ın bu büyüleyici şehrini keşfederken her köşede yeni bir hikaye sizi bekliyor. Öyleyse gelin, hayranlık uyandıracak kadar güzel bu şehri birlikte keşfedelim. Bakü’nün Büyüleyici Tarihine Yolculuk Bakü, derin tarihini her köşesinde yaşatan, ziyaretçilerini zamanda bir yolculuğa çıkaran eşsiz bir kenttir. Deneyimleyeceğiniz bu muazzam şehirde, Bakü gezi rehberi olarak size tarihi dokunuşları özgün bir şekilde hissettirecek yerleri keşfetmeniz için ilham verici önerilerimiz var. Gelin, Bakü’nün tarihine birlikte dalalım: İçeri Şehir (İçerişehir): UNESCO Dünya Mirası Listesi’nde yer alan bu tarihi […]

İzmir Kuşadası’nın Büyüleyici Güzellikleri: Keşfetmeniz Gereken Cennet Köşeler

Gezi Rehberi 5 ay önce

İzmir Kuşadası, eşsiz güzellikleriyle her yıl binlerce ziyaretçiyi kendine çekiyor. Altın kumlu plajları, Efes gibi tarihi hazineleri, lezzetli yemekleri ve hareketli gece hayatı ile ünlü. Bu yazıda, Kuşadası’nın keşfetmeniz gereken cennet köşelerini detaylarıyla bulacaksınız.

0 Yorum

Yorum Yaz

Rastgele

Web sitemiz, gezinme deneyiminizi ve ilgili bilgileri sağlamak için çerezleri kullanır. Web sitemizi kullanmaya devam etmeden önce, şunları kabul etmiş olursunuz.