Sağlık Bakanlığı Raporlarına Göre İstanbul’un En Kirli Plajları

Türkiye

Sağlık Bakanlığının yaptığı analizler doğrultusunda işte İstanbul’un en kirli plajları…

. Aldığı numuneleri laboratuvar ortamında inceleyen ekipler, 3 günün sonunda raporlarını hazırlıyor. Biz de bu raporlar sayesinde Türkiye’deki plajların ne kadar temiz ve güvenli olduğunu görebiliyoruz. Sağlık Bakanlığının yaptığı son açıklamadan sonra İstanbul’un 81 plajında da yüzmenin güvenli olduğu duyuruldu. Fakat bazı plajlar hala diğerlerine göre biraz “pis”. Zorunda kalmadıkça tercih etmemeniz gereken İstanbul plajlarına gelin hep birlikte bakalım!

Büyükada Su Sporları Kulübü Önü


Marmara Denizi’nin yoğun deniz trafiğinden ve İstanbul’un yoğun nüfusundan payını alan Büyükada plajlarını bu listede bol bol görmeniz mümkün. Yüzülebilir kategorisinde yer alsa dahi analiz sonuçları pek iç açıcı olmayan Büyükada Su Sporları Kulübü’nün önündeki plaj, yüzmeseniz de bir şey kaybetmeyeceğiniz bir denize sahip.

Büyükada Nakıbey Plajı


Aynı şekilde Büyükada’da yer alan Nakıbey Plajı, hizmet açısından her ne kadar yeterli gözükse de su kalitesi ve temizliği açısından pek de kaliteli sayılmaz. Büyükada’nın konumundan olsa gerek, ne yazık ki plajları pek de temiz değil.

Büyükada Aya Nikola Halk Plajı


Özellikle hafta sonlarında tüm İstanbul’un adalara akın etmesi ile beraber su temizliği iyice düşen Aya Nikola Halk Plajı, elbette ki yüzülebilir bir plaj. Fakat ne kadar keyif alacağınız size kalmış.

Büyükada Halik Koyu


Fotoğraflarda, doğa hatta bir “koy” olması sizi aldatmasın. Ne yazık ki Halik Koyu, kafamızdaki “koy” tanımı ile pek de uyuşmuyor. Artık pek de sakin ve temiz olmayan Halik Koyu’nun önümüzdeki yıllarda düzelmesini umuyoruz.

Büyükada Yörükali Plajı


Hafta sonlarında ve tatillerde oldukça kalabalık olan Yörükali Plajı, Büyükada’nın insan trafiğinden ve kirliliğinden payını alanlardan. Yapılan analizler gösteriyor ki su temizliği yüzmeye uygun olsa da, tatil günlerinde pek de keyif alabileceğiniz bir deniz değil.

Sedef Adası Halk Plajı


Büyükada ile aynı kaderi paylaşan Sedef Adası, hem konumu itibari ile hem de yoğun insan trafiğinden dolayı İstanbul’un geri kalanından daha pis bir suya sahip.

Yeşilköy International Hospital Önü


Yine insan nüfusunun bol olduğu bir yer ile karşınızdayız. Yeşilköydeki bu plaj da kalabalık olmasının etkisiyle pek de temiz analiz sonuçlarına sahip değil. Zaten bunu anlamak için de analiz sonuçlarına ihtiyacınız olmayacak, zira plaj oldukça kalabalık.

West İstanbul Marina Plajı


Marinanın yakınında bulunan bu plaj, yoğun deniz trafiğinden payını almış. Düzenli aralıklarla yapılan ölçümlerde yüzülebilir kategorisinde çıksa dahi pek de temiz değil.

Kaynak:listelist.com

Makaleyi değerlendir
Gezebildiğin Kadar
Yorum ekle