Türkiye’deki Tarihi Otellere Yolculuk

10 Karaköy 10 Karaköy Adından da anlaşılacağı üzere İstanbul Karaköy’de yer alan 10 Karaköy otel, 19. yüzyıldan bu yana ayakta duran bir yapının ürünü olarak karşımıza çıkıyor. İlk zamanlar hastane olarak kullanılan bu binada, zaman içerisinde birçok değişiklik meydana geldi ve günümüzde ise otel halini aldı. 2014 yılında hizmete giren bu tarihi otel, tarihi ve klasik dekorasyonuyla tam olarak tarih severlerin adresi. Konfor bakımından da müşterilerinden tam not alan bu otel, mutfak kadrosunda ise son derece önemli aşçıları bünyesinde barındırmaktadır. Casa Lavanda Boutique Hotel Casa Lavanda Boutique Hotel İstanbul Şile’de bulunan bu otel, Şile’nin Ulupelit Köyü’nde yer almaktadır. 18 bin metrekarelik bir yeşil alan içerisinde yer alan bu otel, bir otelden beklediğiniz her türlü özelliğe sahip. Özellikle kır düğünleri ve çeşitli organizasyonlar için muhteşem bir bahçeye sahip olan bu tarihi otel, ülkemizin en eski otellerinden biri olarak biliniyor. Reggie Ottoman Reggie Ottoman İstanbul sınırları içerisinde yer alan Reggie Ottoman otel, […]

Türkiye’deki Tarihi Otellere Yolculuk

10 Karaköy

svg%3E
10 Karaköy

Adından da anlaşılacağı üzere İstanbul Karaköy’de yer alan 10 Karaköy otel, 19. yüzyıldan bu yana ayakta duran bir yapının ürünü olarak karşımıza çıkıyor. İlk zamanlar hastane olarak kullanılan bu binada, zaman içerisinde birçok değişiklik meydana geldi ve günümüzde ise otel halini aldı. 2014 yılında hizmete giren bu tarihi otel, tarihi ve klasik dekorasyonuyla tam olarak tarih severlerin adresi. Konfor bakımından da müşterilerinden tam not alan bu otel, mutfak kadrosunda ise son derece önemli aşçıları bünyesinde barındırmaktadır.

Casa Lavanda Boutique Hotel

svg%3E
Casa Lavanda Boutique Hotel

İstanbul Şile’de bulunan bu otel, Şile’nin Ulupelit Köyü’nde yer almaktadır. 18 bin metrekarelik bir yeşil alan içerisinde yer alan bu otel, bir otelden beklediğiniz her türlü özelliğe sahip. Özellikle kır düğünleri ve çeşitli organizasyonlar için muhteşem bir bahçeye sahip olan bu tarihi otel, ülkemizin en eski otellerinden biri olarak biliniyor.

Reggie Ottoman

svg%3E
Reggie Ottoman

İstanbul sınırları içerisinde yer alan Reggie Ottoman otel, kültür bakımından son derece zengin bir otel iken, aynı zamanda tarih açısından da tam olarak size istediğinizi modern bir şekilde sunabilmektedir. Osmanlı Devleti’nin izlerini son derece yakın bir şekilde taşımakta olan bu otel, Osmanlı zamanlarından kalma olan Tütün Rejisi idari binası içerisinde yer alıyor. Konfor bakımından ve mimari açıdan sizi tatmin edebilecek olan bu otel, ülkemizin tarihi otellerinden biri olarak karşımıza çıkıyor.

Uğurlu Konakları

svg%3E
Uğurlu Konakları

Tarihi Kastamonu Kalesi’nin tam altında yer alan bu tarihi otel, 150 yıllık bir geçmişe sahip. Otel dediğimize bakmayın; daimi müşterileri tarafından konak olarak bilinen Uğurlu Konakları, sakinlik, huzur ve mutluluk arayanların adresi olarak biliniyor. Tatil için aradığınız rahatlığı ve huzuru, buram buram tarih kokan Uğurlu Konakları içerisinde bulabilmeniz mümkün.

Kaynak

Benzer Yazılar

Malta’nın Saklı Cennetleri: Eğlenceli ve Detaylı Bir Malta Gezi Rehberi

Gezi Rehberi 4 ay önce

Malta’nın saklı cennetlerini keşfetmeye hazır mısınız? Mavi Lagün’ün berrak sularında şnorkelle yüzme, Gozo’nun tarihi güzellikleri, renkli Marsaxlokk Pazarı ve hareketli St. Julian’s geceleri, Malta’da unutulmaz anlar yaşamanızı garantiliyor.

Keşfetmeniz Gereken Efsanevi Bakü Gezi Rehberi

Gezi Rehberi 5 ay önce

Bakü, eski ve yeni zamanın izlerini bir arada barındıran, keşfedilmeyi bekleyen bir hazine. Efsanevi bir gezi deneyimi yaşamak için ideal bir destinasyon olan bu şehir, göz kamaştırıcı mimarisi, zengin tarihi ve benzersiz kültürüyle sizi bekliyor. Azerbaycan’ın incisi olarak bilinen bu yer, lezzet tutkunlarını da unutmayarak damak zevkine hitap eden mutfak kültürüyle cezbediyor. Elinizdeki "Bakü Gezi Rehberi" ile şehrin gizli köşelerini keşfetmeye hazır olun. İster tarihî bir yolculuğa çıkın, ister mimari yapıları keşfedin; Azerbaycan’ın bu büyüleyici şehrini keşfederken her köşede yeni bir hikaye sizi bekliyor. Öyleyse gelin, hayranlık uyandıracak kadar güzel bu şehri birlikte keşfedelim. Bakü’nün Büyüleyici Tarihine Yolculuk Bakü, derin tarihini her köşesinde yaşatan, ziyaretçilerini zamanda bir yolculuğa çıkaran eşsiz bir kenttir. Deneyimleyeceğiniz bu muazzam şehirde, Bakü gezi rehberi olarak size tarihi dokunuşları özgün bir şekilde hissettirecek yerleri keşfetmeniz için ilham verici önerilerimiz var. Gelin, Bakü’nün tarihine birlikte dalalım: İçeri Şehir (İçerişehir): UNESCO Dünya Mirası Listesi’nde yer alan bu tarihi […]

İzmir Kuşadası’nın Büyüleyici Güzellikleri: Keşfetmeniz Gereken Cennet Köşeler

Gezi Rehberi 5 ay önce

İzmir Kuşadası, eşsiz güzellikleriyle her yıl binlerce ziyaretçiyi kendine çekiyor. Altın kumlu plajları, Efes gibi tarihi hazineleri, lezzetli yemekleri ve hareketli gece hayatı ile ünlü. Bu yazıda, Kuşadası’nın keşfetmeniz gereken cennet köşelerini detaylarıyla bulacaksınız.

0 Yorum

Yorum Yaz

Rastgele

Web sitemiz, gezinme deneyiminizi ve ilgili bilgileri sağlamak için çerezleri kullanır. Web sitemizi kullanmaya devam etmeden önce, şunları kabul etmiş olursunuz.