Türkiye’deki Tarihi Otellere Yolculuk

Gezi Rehberi

10 Karaköy

svg%3E
10 Karaköy

Adından da anlaşılacağı üzere İstanbul Karaköy’de yer alan 10 Karaköy otel, 19. yüzyıldan bu yana ayakta duran bir yapının ürünü olarak karşımıza çıkıyor. İlk zamanlar hastane olarak kullanılan bu binada, zaman içerisinde birçok değişiklik meydana geldi ve günümüzde ise otel halini aldı. 2014 yılında hizmete giren bu tarihi otel, tarihi ve klasik dekorasyonuyla tam olarak tarih severlerin adresi. Konfor bakımından da müşterilerinden tam not alan bu otel, mutfak kadrosunda ise son derece önemli aşçıları bünyesinde barındırmaktadır.

Casa Lavanda Boutique Hotel

svg%3E
Casa Lavanda Boutique Hotel

İstanbul Şile’de bulunan bu otel, Şile’nin Ulupelit Köyü’nde yer almaktadır. 18 bin metrekarelik bir yeşil alan içerisinde yer alan bu otel, bir otelden beklediğiniz her türlü özelliğe sahip. Özellikle kır düğünleri ve çeşitli organizasyonlar için muhteşem bir bahçeye sahip olan bu tarihi otel, ülkemizin en eski otellerinden biri olarak biliniyor.

Reggie Ottoman

svg%3E
Reggie Ottoman

İstanbul sınırları içerisinde yer alan Reggie Ottoman otel, kültür bakımından son derece zengin bir otel iken, aynı zamanda tarih açısından da tam olarak size istediğinizi modern bir şekilde sunabilmektedir. Osmanlı Devleti’nin izlerini son derece yakın bir şekilde taşımakta olan bu otel, Osmanlı zamanlarından kalma olan Tütün Rejisi idari binası içerisinde yer alıyor. Konfor bakımından ve mimari açıdan sizi tatmin edebilecek olan bu otel, ülkemizin tarihi otellerinden biri olarak karşımıza çıkıyor.

Uğurlu Konakları

svg%3E
Uğurlu Konakları

Tarihi Kastamonu Kalesi’nin tam altında yer alan bu tarihi otel, 150 yıllık bir geçmişe sahip. Otel dediğimize bakmayın; daimi müşterileri tarafından konak olarak bilinen Uğurlu Konakları, sakinlik, huzur ve mutluluk arayanların adresi olarak biliniyor. Tatil için aradığınız rahatlığı ve huzuru, buram buram tarih kokan Uğurlu Konakları içerisinde bulabilmeniz mümkün.

Kaynak

Makaleyi değerlendir
Gezebildiğin Kadar
Yorum ekle