Arabayla Vizesiz Balkan Turu Hakkında Bilgiler

Rotasını Balkanlara çeviren kişiler için Balkan turu merak konusudur. Peki arabayla vizesiz Balkan turu nasıl yapılmaktadır? Arabayla vizesiz Balkan turu yapmak oldukça güzel bir seçim. Ayrıca bu seçimi yapan kişi sayısı sanılandan çok daha fazladır. Balkanların ülkemize olan yakınlığı bu kadar çok tercih edilmesinin başlıca nedenidir. Balkanlar turunda kişileri keşfedilmesi gereken keyif verici bir tur beklemektedir. Balkanlarda çok fazla gezilmesi gereken yer olduğu için otobüs veya otostop gibi seçeneklerdense araba tercihi hem daha keyifli hem de daha az maliyetlidir. Balkanlara gidecek kişiler öncelikle kendilerine bir rota oluşturmalıdır. Plansız bir şekilde yola çıkılmamalıdır. Balkanlarda Konaklama Balkanlarda konaklama için kişiler daha önceden rezervasyon yaptırabilir. Böylece konaklama için zaman kaybı veya yer bulamama kaygısı yaşanmaz. Fakat daha önceden rezervasyon yapılmadığı takdirde konaklama için oteller ve daha uygun fiyatlı olan hosteller mevcuttur. Bu seçenekler dışında ev kiralama seçeneği de bulunmaktadır. Balkanlarda konaklamanın oldukça ucuz olduğu unutulmamalıdır. Booking sitesinden bu konuda destek alınabilir. Konaklama yapılacak […]

Arabayla Vizesiz Balkan Turu Hakkında Bilgiler

Rotasını Balkanlara çeviren kişiler için Balkan turu merak konusudur. Peki arabayla vizesiz Balkan turu nasıl yapılmaktadır?

Arabayla vizesiz Balkan turu yapmak oldukça güzel bir seçim. Ayrıca bu seçimi yapan kişi sayısı sanılandan çok daha fazladır. Balkanların ülkemize olan yakınlığı bu kadar çok tercih edilmesinin başlıca nedenidir. Balkanlar turunda kişileri keşfedilmesi gereken keyif verici bir tur beklemektedir.

Balkanlarda çok fazla gezilmesi gereken yer olduğu için otobüs veya otostop gibi seçeneklerdense araba tercihi hem daha keyifli hem de daha az maliyetlidir. Balkanlara gidecek kişiler öncelikle kendilerine bir rota oluşturmalıdır. Plansız bir şekilde yola çıkılmamalıdır.

Balkanlarda Konaklama

Balkanlarda konaklama için kişiler daha önceden rezervasyon yaptırabilir. Böylece konaklama için zaman kaybı veya yer bulamama kaygısı yaşanmaz. Fakat daha önceden rezervasyon yapılmadığı takdirde konaklama için oteller ve daha uygun fiyatlı olan hosteller mevcuttur. Bu seçenekler dışında ev kiralama seçeneği de bulunmaktadır. Balkanlarda konaklamanın oldukça ucuz olduğu unutulmamalıdır. Booking sitesinden bu konuda destek alınabilir.

Konaklama yapılacak yerin şehre yakınlığı önemlidir. Ayrıca daha önce internetten tercih edilecek yer için yapılan yorumları araştırmak da doğru bir davranıştır. Fakat dikkat edilmesi gereken önemli bir husus bütün konaklamalarda giriş saatinin yazmasıdır. Eğer giriş saati kaçırılırsa otele girişlerde sıkıntı yaşanabilir. Bu yüzden saatin kaçırılmamasına özen gösterilmelidir.

Balkanlarda Vizesiz Gezilebilecek Ülkeler

Balkanlarda vizesiz gezilebilecek ülkeler nelerdir sorusunun cevabı Balkan ülkeleri turu yapmak isteyen kişiler için önemlidir. Bu ülkeler şu şekilde belirtilebilir:

  • Arnavutluk- Tiran- İşkodra
  • Sırbistan- Belgrad
  • Kosova- Priştine
  • Makedonya- Üsküp – Matka- Ohri
  • Bosna Hersek- Saraybosna- Moster
  • Karadağ- Budva

Balkanlarda Yol Durumu Nasıldır?

Balkanlarda araba ile gezi yapılacağı için yol durumu oldukça merak edilmektedir. Peki Balkanlarda yol durumu nasıldır? Balkanlarda bakıldığı zaman km fazla gibi görünebilir. Gezerken tıpkı Karadeniz’de geziyor gibi hissetmek mümkündür. Çünkü oldukça yeşildir. Son derece güzel manzara eşliğinde yolculuk yapılmaktadır. Yani sıkıcı olmayan bir yolculuk kişileri beklemektedir. Ayrıca yolları yapılı fakat bir o kadar virajlı ve engebelidir.

Araç ile gezileceği için park yeri konusu kişilerin aklına takılan bir konudur. Aracın rastgele herhangi bir yere park edilmemesi gerekmektedir. Çünkü her pek çok yerde park otomatı ve park görevlisi bulunmaktadır. Ücretin ödendiğine dair fişi cama yapıştırmak gerekmektedir. Ayrıca aracı otoparka bırakmaya özen gösterilmelidir. Balkanlarda ülkemizden farklı olarak park çizgilerinin renkleri bulunmaktadır. Bu renkler anlam ifade etmektedir. Sadece gündüz park edilebilir, sadece gece park edilebilir gibi anlamları vardır. Bunları öğrenip bu doğrultuda hareket edilmesi ceza yemenin önüne geçmektedir.

Balkanlarda Maddi Harcama Nasıldır?

Balkanlarda maddi olarak zarar etmek istemeyen kişiler kesinlikle Balkan ülkelerine ait para birimi kullanmalıdır. Şehirlerde bulunan döviz merkezlerinden harcanacak olan miktarı yerli para birimine çevirmek gerekmektedir. Kredi kartı kullanımı çok fazla yaygın değildir. Çünkü Balkanlar maddiyatı çok iyi olan ülkelerden değildir. Bu bilgiler doğrultusunda hareket edilirse zarara uğramadan Balkanlar turu gerçekleştirmek mümkün olacaktır.

Balkan Turu İçin Kaç Gün Gereklidir?

Balkan turu yapabilmek için kaç gün gereklidir sorusunun cevabını merak eden kişiler için, Balkan turu için yaklaşık 2 hafta gerektiğini bilmeleri gerekir. Yolda geçirilen zamanının fazlalığı göz ardı edilmemelidir. Ayrıca keşfedilmesi gereken yer sayısı da fazla olunca en az 2 hafta demek daha doğru olacaktır. Son olarak Balkan turu yapmak isteyen kişiler için en ideal mevsimin yaz mevsimi olduğu unutulmamalıdır.

Benzer Yazılar

Almanya Berlin Gezi Rehberi: Unutulmaz Deneyimler ve İpuçları

Avrupa 5 ay önce

Almanya’nın başkenti Berlin’e yolculuk planlıyorsanız, bu gezi rehberi tam size göre! Ulaşım ipuçları, lezzet durakları, sanat ve eğlence önerileri burada. Berlin’e gidmeden önce mutlaka okuyun!

İspanya Gezi Rehberi

Avrupa 2 yıl önce

İspanya, Batı Avrupa’da İber Yarımadası’nda yer alan bir ülkedir. Ülke 17 özerk bölgeye ayrılmıştır. Başkent Madrid, Kraliyet Sarayı’na ve Avrupalı ​​ustaların eserlerinin sergilendiği Prado müzesine ev sahipliği yapmaktadır. Segovia’da bir orta çağ kalesini ve bozulmamış bir Roma su kemerini ziyaret edebilirsiniz. Katalonya‘nın başkenti Barselona, ​​Sagrada Fam kilisesi de dahil olmak üzere Antoni Gaud’un simge yapılarıyla tanınır. Granada İspanya’da Granada’yı ziyaret ediyorsanız, seyahatinizi muhtemelen Mart-Mayıs ayları için planlamak isteyebilirsiniz. Bu, şehrin ikliminin en rahat olduğu zamandır ve çeşitli etkinlik ve aktivitelerin keyfini çıkarabilirsiniz. Şehri kendi başınıza keşfetmek istiyorsanız, araç kiralayabilir ya da yerel rehberlerin eşliğinde Granada gezisi yapabilirsiniz. Bu şehir, Alhambra adı verilen muhteşem bir saray kompleksine ev sahipliği yapmaktadır. Yeşil, huzurlu bahçeleri, görkemli çeşmeler ve beyaz çakıllı bir yolla çevrilidir. Granada’nın zengin tarihi, Hristiyan ve İslami tarzların bir karışımı olan mimarisine yansır. Granada’nın Eski Kenti Granada’nın Eski Kenti ziyaret etmek için güzel bir yerdir. Bu bölge, orta çağ sokak planını ve dolambaçlı, dar sokaklarını koruyarak UNESCO Dünya Mirası Listesi‘negirmiştir. Burada […]

İspanya Madrid Gezilecek Yerler Listesi

Avrupa 2 yıl önce

İspanya Madrid gezi rehberimizde size bu ülkede de keşfedecek birçok fırsat olduğunu anlatmaya çalışacağız. İspanya Madrid hiç uyumayan bir şehir olmasıyla da öne çıkan bir şehir olan İspanya’nın başkentinin tadını çıkarmanıza yardımcı olacaktır. En canlı mahallelerinin sokaklarında kaybolmak, müzeleri gezmek, merkezde alışveriş yapmak veya yeşil alanlarında dolaşarak dinlenmek için mükemmel olan Madrid, hem kaçmak hem de mükemmel gastronomisinin tadını çıkarmak için ideal bir şehir. Ya pazarlarından birinde ya da en ünlü yerlerinden geçen bir tapas güzergahında kaçamak yapmak için! Şehir sonsuz deneyimler sunsa da, El Escorial gibi ona en yakın harikalardan birine bir gezi yapmak isterseniz uzatabileceğiniz başlıca turistik mekanları tanımanın 3 ila 4 gün sürdüğünü düşünüyoruz. Puerta del Sol Başkente yapılan mükemmel bir ziyaret, genellikle tarihi Chocolatería San Ginés’de kahvaltıda yemek çubuklu lezzetli bir sıcak çikolata veya La Mallorquina’da ev yapımı bir Napoliten ile başlar ve ardından Puerta del Sol’a yaklaşır. Günün 24 saati açık olan bu geniş alandaki en sembolik yer, […]

0 Yorum

Yorum Yaz

Rastgele

Web sitemiz, gezinme deneyiminizi ve ilgili bilgileri sağlamak için çerezleri kullanır. Web sitemizi kullanmaya devam etmeden önce, şunları kabul etmiş olursunuz.