Londra’da Güzel Fotoğraflar için 10 Farklı Yer

Londra’da güzel fotoğraflar için yerler denildiği zaman akla birçok mekan gelir. Bu mekanlar eşliğinde eşsiz fotoğraflar çekebilirsiniz. Londra’da güzel fotoğraflar için yerler denilince ilk olarak doğa ile bütünleşik olan mekanlar akla gelir. Bu mekanlar eşliğinde hem doğanın tadını çıkarır hem de güzel fotoğraflar çekebilirsiniz. Big Ben Sarayı Londra’da güzel bir fotoğraf çekimi yapmak istiyorsanız eğer bunun için Big ben sarayını tercih edebilirsiniz. Bu saray otantik bir alan içinde size fotoğraf çekme olanağını sunar. Üstelik birden fazla çekim yapabilirsiniz. Notting Hill Evleri Bu evler rengarenk olmaları ile bilinen evlerdir. Notting hill evleri ile oldukça canlı ve renkli bir çekim yapabilirsiniz. Burada birçok manzara size eşlik eder. Hem sade ve klasik hem de oldukça renkli bir çekime evet diyebilirsiniz. Çekim için birçok kişi bu mekanı tercih eder. The Churchill Arms Fraklı bir mekan arayışında olanlar için tercih edilecek bir yerdir. Özellikle burası İngiliz kültürü ile yoğrulmuş olan bir yapıya sahiptir. Yani kültürel […]

Londra’da Güzel Fotoğraflar için 10 Farklı Yer

Londra’da güzel fotoğraflar için yerler denildiği zaman akla birçok mekan gelir. Bu mekanlar eşliğinde eşsiz fotoğraflar çekebilirsiniz.

Londra’da güzel fotoğraflar için yerler denilince ilk olarak doğa ile bütünleşik olan mekanlar akla gelir. Bu mekanlar eşliğinde hem doğanın tadını çıkarır hem de güzel fotoğraflar çekebilirsiniz.

Big Ben Sarayı

Londra’da güzel bir fotoğraf çekimi yapmak istiyorsanız eğer bunun için Big ben sarayını tercih edebilirsiniz. Bu saray otantik bir alan içinde size fotoğraf çekme olanağını sunar. Üstelik birden fazla çekim yapabilirsiniz.

Notting Hill Evleri

Bu evler rengarenk olmaları ile bilinen evlerdir. Notting hill evleri ile oldukça canlı ve renkli bir çekim yapabilirsiniz. Burada birçok manzara size eşlik eder. Hem sade ve klasik hem de oldukça renkli bir çekime evet diyebilirsiniz. Çekim için birçok kişi bu mekanı tercih eder.

The Churchill Arms

Fraklı bir mekan arayışında olanlar için tercih edilecek bir yerdir. Özellikle burası İngiliz kültürü ile yoğrulmuş olan bir yapıya sahiptir. Yani kültürel doku ile tasarlanmış olan bir mekan arayışında iseniz bu yer tam da size göredir.

Tulip Merdivenleri

Tulip merdivenleri oldukça otantik olan bir yapıya sahiptir. Bu merdivenler hem görünümleri hem de yapıları bakımından anında dikkat çekerler. Tulip merdivenleri ile şimdi oldukça sıra dışı ve farklı bir çekime evet diyebilirsiniz. Bu merdivenler hem aşağıdan hem de yukarıdan olacak şekilde farklı çekim olanağını sunuyor.

St James Park

Özellikle sabah yürüyüşü esnasında size çekim fırsatı verir. Çünkü sabahın erken vaktinde güneşin doğuşu ile birlikte güzel bir manzara burada sizi bekler. Bu manzaranın tadını hem yürüyerek hem de çekim yaparak çıkarabilirsiniz.

Küçük Venedik

Venedik şehrinin tıpkı küçük minyatürü olacak bir yapıya sahip. Yani Venedik’te geziyorsunuz hissini size sunar. Çok farklı ve ilginç yerler arasında da yerini koruyan bir özelliği vardır. Küçük tekneler ve temiz bir su eşliğinde size çekim fırsatı sunar.

Sky Garden

Buranın bir diğer adı da gökyüzü bahçeis olarak geçer. Sky garden çok çok farklı ve otantik bir yer olma özelliğine sahip farklı bir mekan arayışında olanlar için anında tercih edilen bir yapı olma özelliğini taşır. Burada birçok açıdan fotoğraf çekebilirsiniz. Ücretsiz rezervasyon da yaptırabilirsiniz.

St. Pauls Katedrali

Bu katedral hem çok görkemli hem de çok şık olan bir yapı olma görevini üstlenir. Özellikle katedral üzerine çıkıldığı zaman sizi hoş bir manzara bekler. Bu hoş manzara eşliğinde de çok güzel bir çekim yapma olanağını elde etmiş olursunuz. Hem gökyüzü hem de deniz ile bütünleşik olan bir yapıyı size sunar.

Blackwall Basin

Burası gece çekimleri için ön plana çıkar. Blackwall basin özellikle gece çekim yapacaklar için büyük bir olanak sunar. Burada gece yansımaları harika oluyor. Bu muhteşem manzara eşliğinde geceleri çoklu resim çekme olanağını elde etmiş olursunuz. Pek çok ünlü fotoğrafçı da burada birçok resme imza atmıştır.

K2 Telefon Kulübeleri

Daha samimi ve sade bir ortamda fotoğraf çekmek isteyenler için bu kulübeler ön plana çıkar. Kulübeler otantik yapısı ve görünümü ile kişiye geçmişe de götürür. Yani burada çoklu resim çekme olanağı ile tanışıp sade ve klasik fotoğraflara sahip olabilirsiniz. Buranın manzarası çok güzel olduğu için bundan yararlanabilirsiniz.

Benzer Yazılar

Almanya Berlin Gezi Rehberi: Unutulmaz Deneyimler ve İpuçları

Avrupa 5 ay önce

Almanya’nın başkenti Berlin’e yolculuk planlıyorsanız, bu gezi rehberi tam size göre! Ulaşım ipuçları, lezzet durakları, sanat ve eğlence önerileri burada. Berlin’e gidmeden önce mutlaka okuyun!

İspanya Gezi Rehberi

Avrupa 2 yıl önce

İspanya, Batı Avrupa’da İber Yarımadası’nda yer alan bir ülkedir. Ülke 17 özerk bölgeye ayrılmıştır. Başkent Madrid, Kraliyet Sarayı’na ve Avrupalı ​​ustaların eserlerinin sergilendiği Prado müzesine ev sahipliği yapmaktadır. Segovia’da bir orta çağ kalesini ve bozulmamış bir Roma su kemerini ziyaret edebilirsiniz. Katalonya‘nın başkenti Barselona, ​​Sagrada Fam kilisesi de dahil olmak üzere Antoni Gaud’un simge yapılarıyla tanınır. Granada İspanya’da Granada’yı ziyaret ediyorsanız, seyahatinizi muhtemelen Mart-Mayıs ayları için planlamak isteyebilirsiniz. Bu, şehrin ikliminin en rahat olduğu zamandır ve çeşitli etkinlik ve aktivitelerin keyfini çıkarabilirsiniz. Şehri kendi başınıza keşfetmek istiyorsanız, araç kiralayabilir ya da yerel rehberlerin eşliğinde Granada gezisi yapabilirsiniz. Bu şehir, Alhambra adı verilen muhteşem bir saray kompleksine ev sahipliği yapmaktadır. Yeşil, huzurlu bahçeleri, görkemli çeşmeler ve beyaz çakıllı bir yolla çevrilidir. Granada’nın zengin tarihi, Hristiyan ve İslami tarzların bir karışımı olan mimarisine yansır. Granada’nın Eski Kenti Granada’nın Eski Kenti ziyaret etmek için güzel bir yerdir. Bu bölge, orta çağ sokak planını ve dolambaçlı, dar sokaklarını koruyarak UNESCO Dünya Mirası Listesi‘negirmiştir. Burada […]

İspanya Madrid Gezilecek Yerler Listesi

Avrupa 2 yıl önce

İspanya Madrid gezi rehberimizde size bu ülkede de keşfedecek birçok fırsat olduğunu anlatmaya çalışacağız. İspanya Madrid hiç uyumayan bir şehir olmasıyla da öne çıkan bir şehir olan İspanya’nın başkentinin tadını çıkarmanıza yardımcı olacaktır. En canlı mahallelerinin sokaklarında kaybolmak, müzeleri gezmek, merkezde alışveriş yapmak veya yeşil alanlarında dolaşarak dinlenmek için mükemmel olan Madrid, hem kaçmak hem de mükemmel gastronomisinin tadını çıkarmak için ideal bir şehir. Ya pazarlarından birinde ya da en ünlü yerlerinden geçen bir tapas güzergahında kaçamak yapmak için! Şehir sonsuz deneyimler sunsa da, El Escorial gibi ona en yakın harikalardan birine bir gezi yapmak isterseniz uzatabileceğiniz başlıca turistik mekanları tanımanın 3 ila 4 gün sürdüğünü düşünüyoruz. Puerta del Sol Başkente yapılan mükemmel bir ziyaret, genellikle tarihi Chocolatería San Ginés’de kahvaltıda yemek çubuklu lezzetli bir sıcak çikolata veya La Mallorquina’da ev yapımı bir Napoliten ile başlar ve ardından Puerta del Sol’a yaklaşır. Günün 24 saati açık olan bu geniş alandaki en sembolik yer, […]

0 Yorum

Yorum Yaz

Rastgele

Web sitemiz, gezinme deneyiminizi ve ilgili bilgileri sağlamak için çerezleri kullanır. Web sitemizi kullanmaya devam etmeden önce, şunları kabul etmiş olursunuz.