Cennet Gibi Bir Kamp: Cennet Koyu

cennet koyu bodrum satılık Türkiye

Muğla’nın Bodrum ilçesinde yer alan Cennet Koyu’nda kamp yapmak, kamp hayatınızın unutulmayacak anılarınızı biriktirmenizi sağlayacaktır.

Cennet Koyu’nda kamp yapmak, macera severlerin sıklıkla tercih ettiği faaliyetlerden biridir. Bodrum Muğla iline bağlı olan ve Türkiye’nin turizm ihtiyacının büyük bir bölümünü karşılayan turistik yerlerden biridir. Eşsiz denizi, havası, huzuru ve koylarıyla özellikle yaz aylarında milyonlarca turiste ev sahipliği yapmaktadır. Özellikle yerli turistin kamp yapmak için tercih ettiği alanlardan biri de Bodrum’a bağlı Cennet (Türkbükü) Koyu’dur.

Cennet Koyu

Bodrum’a yarım saat uzaklıkta olan bu koy, şeffaf denizi, sımsıcak ama kavurmayan havası ve doğayla iç içe olması sebebiyle kamp alanı olarak sıklıkla tercih edilmektedir. Bodrum iline yaklaşık 18 kilometre uzaklıkta olan bu koy, merkezden ve şehrin kalabalığından uzakta sakin ve huzurlu bir kamp yapma olanağı sağlamaktadır. Bodrum kamp alanları arasında en popüler olan koylardan biri olarak özellikle yaz aylarında kendine has kalabalık ancak samimi bir ortamı bulunmaktadır. Genellikle Bodrum ve Muğla çevresinde yaşan günübrlik tatilciler tarafından kamp alanı olarak tercih edilmektedir. Cennet Koyu’nda kamp alanlarının olduğu yerde simit, çay ve çekirdek satan kişilerle denk gelmeniz büyük bir ihtimaldir.

Cennet Koyu Plajı

Doğayla iç içe olup huzurun somut hali olmasının yanı sıra Cenent Koyu Plajı’da tatilcilerin bu koyu tercih etmesinde oldukça büyük bir etkendir. Cennet Koyu Plajı oldukça sığ bir denizdir. Bu sebeple özellikle çocuklu ailelerin kaygı ve endişe duymadan tatillerini devam ettirebilecekleri koylardan biridir. Etrafına çeşitli işletmeler açılmış olsa da hala doğal güzelliğini muhafaza edebilen bu koyda denizin rengi turkuazdı. Yalnızca bakarak bile büyülendiğiniz bu denizin keyfini yüzerek çıkartabilirsiniz.

Cennet Koyu’nda Kamp Yapmak için

Cennet Koyu’nda kamp yapabilmek için dikkat etmeniz gereken bazı hususlar mevcuttur. Öncelikle kamp alanlarının aydınlatması bulunmamaktadır. bu sebeple yanınıza fener götürmenizde fayda vardır. Kamp alanında ateş yakmak da güvenlik gerekçesiyle kesinlikle yasaktır. Bu nedenden ötürü kamp yapmak için gittiğiniz takdirde yanınızda mutlaka kamp ocağı bulundurmanız gerekmektedir. Kamp alanına özellikle gece olduğunda ormandan domuz inmektedir. Ancak bunun için almanız gereken bir önlem yoktur çünkü bu zamana kadar zarar gören kimse bulunmamaktadır. Bunların yanı sıra Cennet Koyu kamp alanı içerisinde otopark bulunmamaktadır. Aracınızı koya yakın bir yere park ederek kamp alanına yürüyerek gitmeniz gerekir. Bu durum için terlik dışında ayakkabılar götürmeniz yürüyüş esnasında fayda sağlayacaktır.

Cennet Koyu Kamp Alanları

Cennet Koyu’nda kamp yapmak için tercih edebileceğiniz geniş bir alan bulunmaktadır. aileniz, arkadaş grubunuz ya da tek başınıza sizin için uygun olan alanda çadırınızı kurarak ya da karavanınızı park ederek kampın keyfini çıkarabilirsiniz.

Cennet Koyu’na Ulaşım

Bodrum Göltürkbükü Mahallesi’ne hem kişisel aracınızla hem de toplu taşıma araçları ile ulaşım sağlayabilirsiniz. Peki, Cennet Koyu’na nasıl gidilir? Göltürkbükü Bodrum’a 20, Muğla’ya 134 kilometre uzaklıktadır. Toplu taşıma ya da binek araçla Göltürkbükü’ne kadar geldikten sonra taksi yardımıyla Cennet Koyu’na ulaşım sağlayabilirsiniz.

Cennet Koyu’nda Konaklamak Cennet Koyu’na kamp yapmak amacıyla geldiğiniz zaman konaklama zaten kamp süresi boyunca çadırınızda geçecektir. Bunun dışında ise koya yakın yerlerde konaklama ihtiyacınızı karşılayabileceğiniz oteller bulunmaktadır. Cennet Koyu’nun turkuaz suları manzarasıyla dilerseniz bu otellerde de konaklayabilirsiniz. Özellikle yaz aylarında otelde konaklamayı düşünürseniz mutlaka gitmeden arayarak yer ayırtmanız gerekmektedir. Aksi halde yer bulamayabilirsiniz. Çadırınız da yoksa bu durum sizin için mağduriyet oluşturabilir.

Makaleyi değerlendir
Gezebildiğin Kadar
Yorum ekle