Dünyanın En Popüler Turistik 8 Yeri

Gezi Rehberi

Eyfel Kulesi

Paris, Fransa’da bulunan Eyfel Kulesi dünyanın en turistik yerleri arasındadır. Eiffel Company, Paris’teki bu en ünlü anıtı 1889’da dünya sergisi için inşa etti ve kule Gustave Eiffel tarafından tasarlandı. Bugün Eyfel Kulesi, televizyon ve radyo yayınlarında hayati bir rol oynamaya devam eden dünyanın en ünlü kulelerinden biridir . Mimari bir fenomendir ve dünyadaki herhangi bir ücretli turistik yer dışında, yılda yaklaşık 7 milyon ziyaretçiyi kendine çeker.

Tac Mahal

Tac Mahal, Hindistan’ın Agra şehrinde, Yamuna Nehri’nin güney kıyısında beyaz mermer fildişi bir mezardır. Babür imparatoru Şah Cihan tarafından en sevdiği eşi Mümtaz Mahal’in mezarına ev sahipliği yapmak için 1632’de yaptırılmıştır. Tac Mahal, dünyanın en ünlü turistik yerlerinden biridir ve yılda 7-8 milyon ziyaretçiyi çeker; ayrıca 2007’de Dünyanın 7 Harikası’nın galibi ilan edildi. Tac Mahal dünyanın en çok ziyaret edilen yerleri arasındadır.

Machu Picchu

Machu Picchu, 1911’de Hiram Bingham tarafından keşfedilen, dünyanın en ikonik arkeolojik alanlarından biri ve Peru’nun en popüler turistik yerlerinden biridir. . Peru hükümeti 1981’de Machu Picchu’dan Tarihi Bir Sığınak olarak bahsetti ve iki yıl sonra 1983’te UNESCO burayı bir Dünya Mirası Alanı ilan etti.

Çin Seddi

Çin Seddi, dünyadaki insan yapımı en uzun anıt olup dünyanın en popüler yerleriarasındadır. Çin’in kuzey sınırları boyunca doğudan batıya bir hat boyunca inşa edilmiş, Çin’in gururu ve önemli bir turizm merkezidir. İnşaat MÖ 770’de başladı ve özellikle Çin’in ilk İmparatoru Qin Shi Huang tarafından MÖ 220-206’da inşa edilen duvar ünlüydü. Çin Seddi, 13.000 mil veya 21.000 km uzunluğundadır ve taş, tuğla, sıkıştırılmış toprak, ahşap ve diğer malzemelerden yapılmıştır.

Kurtarıcı İsa

Kalabalık Rio De Janeiro şehri, onlarca yıldır Brezilya’nın en popüler turistik yerlerinden biri olmuştur. Kurtarıcı İsa heykeli, buradaki en ünlü turistik yerlerden biridir ve bu İsa anıtı aynı zamanda dünyanın en uzun heykellerinden biridir ve 1926 ile 1931 yılları arasında inşa edilmiştir. Heykelin tasarımı Heitor Da Silva Costa tarafından yapılmıştır, ancak parçayı gerçekten şekillendirmesi için bir Fransız görevlendirildi. Kurtarıcı İsa dünyaca dünlü yerler arasındadır.

Big Ben

Big Ben, Londra’daki Westminster Sarayı’nın kuzey ucundaki Büyük Saat Çanı ile tanınır. Big Ben’in bulunduğu kule, resmi olarak “Elizabeth Kulesi” olarak biliniyor. 1859 yılında inşa edilmiştir. Parlamento Binası’nın ikonik saat kulesi, Londra’nın en ünlü yerlerinden biridir. Big Ben’i ziyaret etmeden Londra’dan ayrılmayın, dünyanın en ünlü turistik yerlerinden biridir!

Büyük Giza Piramitleri

Giza’nın Büyük Piramitleri Dünyanın yedi antik harikasından biri ve harika mimari harikası. Muhteşem mimarisi ile dünyanın en çok ziyaret edilen turistik yerlerinden biridir. Giza piramitleri üç büyük firavun adına inşa edilmiş üç adet büyük piramitten oluşmaktadır. Tarihsel inceleme, Piramitlerin MÖ 2589 ile MÖ 2504 yılları arasında inşa edildiğini göstermektedir.

Kolezyum

Kolezyum veya Kolezyum, Roma, İtalya, dünyanın en popüler turistik yerlerinden biridir. Orijinal Latince adı Amphitheatrum Flavium olan Roma Kolezyumu, Roma Forumu’nun hemen doğusunda yer alıyordu. İnşaat, MS 70 yılında imparator Vespasian döneminde başladı. Kolezyum dünyanın en büyük oval amfi tiyatrosudur, tüm binanın alanı yaklaşık 6 dönümdür (24.281 m) ve yaklaşık 50.000 kişilik oturma kapasitesine sahiptir.Kolezyun dünyanın en ünlü yerleri arasındadır.

Makaleyi değerlendir
Gezebildiğin Kadar
Yorum ekle