Erciyes Kayak Merkezi Seyahati

erciyes kayak merkezi seyahati Gezi Rehberi

Kayseri’nin en güzel turizm bölgelerinden birisi de kayak merkeziyle ünlenen Erciyes bölgesidir. Bu yazıda en güzel Erciyes kayak merkezi seyahati hakkında bilgiler vereceğiz.

Erciyes kayak merkezi seyahati günümüzde hem yerli turistler tarafından hem de yabancı turistler tarafından yoğun ilgi görüyor. Kar tatilini sevenler için kayak seyahatleri son derece tercih edilmektedir. Erciyes kayak merkezi Kayseri merkeze 24 km uzaklıkta yer alıyor. Melikgazi ilçe sınırlı arasında yer alan kayak merkezine ulaşım son derece kolaydır. Kayak merkezine kendi şahsi aracınızla kolaylıkla gidebileceğiniz gibi tur otobüsleriyle de kolaylıkla gidebilirsiniz. Teleferik kullanarak da kayak merkezine ulaşım sağlamak son derece kolaydır.

Erciyes Kayak Merkezine Ulaşım Nasıl Gerçekleşiyor?

Kış turizminin en çok ilgi gören ve yoğun ziyaretçi akımına maruz kalan bölgelerden birisi de Erciyes kayak merkezi olarak biliniyor. Erciyes kayak merkezi ulaşım yönünden son derece geniş fonksiyonlu özelliklere sahiptir. Kayseri havalimanından ve şehir içi merkezden halk otobüsleri sürekli olarak 1 saatte bir kalkıyor. Otobüs seferleri kış aylarında yoğun seferde yapıldığı için araç kiralayarak kayak merkezine gitmekte fayda var.

Erciyes Kayak Merkezi Ulaşım Tavsiyeleri

Kayak merkezleri kış aylarında oldukça yoğun ziyaretçi akımına uğruyor. Bu sebepten ötürü kişiler kış aylarında kayak merkezlerine otobüs bulmakta zorluk çekebiliyorlar. Erciyes kayak merkezi ulaşım tavsiyeleri şu şekilde sıralanabilir;

  1. Kayseri havalimanından Erciyes kayak merkezine ulaşım yaklaşık olarak 100 TL ile 120 TL arasında tutmaktır, arkadaşlarınızla rahat bir şekilde taksiyle ulaşım sağlayabilirsiniz.
  2. Araç kiralama yöntemiyle çok hızlı ve konforlu bir biçimde Erciyes kayak merkezine ulaşım sağlayabilirsiniz, havalimanında birçok yerel tur araç kiralama hizmeti bulunuyor.
  3. Erciyes kayak merkezine tur şirketleri vasıtasıyla da ulaşım sağlayabiliyorsunuz, havalimanında birçok tur acentesi bulunuyor.

Erciyes Kayak Merkezi Seyahat Sezonu Ne Zaman Başlıyor?

Sezonun ne zaman başlayacağı tamamen kar yoğunluğuna bağlı olarak değişkenlik gösteriyor. Erciyes kayak merkezi sezonu ne zaman başlıyor? Kayak sezonu Aralık ve Nisan ayları arasında gerçekleşiyor.           Sezon genellikle Kasım’ın sonlarına doğru açılarak Mayıs’ın ilk haftasında kapanıyor. Yoğunluk genel olarak Aralık ve Ocak aylarındadır. Mart sonu, Nisa başı ise yoğunluk tamamen azalmaktadır.

Ekonomik Erciyes Kayak Merkezi Gezisi Nasıl Yapılır?

Erciyes kayak merkezi seyahati turunuzu bazı püf noktalara dikkat ederek daha ekonomik düzeylerde gerçekleştirebilirsiniz. Ekonomik Erciyes kayak merkezi gezisi nasıl yapılır? Sorusu kış aylarında sık sık gündeme geliyor. Ekonomik boyutlarda kayak gezisi yapmak istiyorsanız yoğunluğun az olduğu ayları tercih etmeniz gerekiyor. Aralık, Ocak, Şubat aylarında ekipman kiralama ücretleri yüksekken, Mart ve Nisan aylarında fiyatlar %50 daha aşağı yönde oluyor.

Erciyes Kayak Merkez Ekipman Kiralama

Kayak merkezi seyahatlerinizde ihtiyacınız olacak en önemli nesnelerin başında ekipmanlar geliyor. Erciyes kayak merkezi ekipman kiralama işlemleri kayak merkezinden yapılıyor. Fiyatlar dönemden döneme farklılık gösteriyor. Yoğunluğun fazla olduğu zamanlarda ekipman kiralama fiyatları daha yüksekken, yoğunluğun az olduğu zamanlarda ekipman fiyatları daha uygun düzeyde oluyor.

Erciyes Kayak Merkezi Ucuza Konaklama Nasıl Olur?

Erciyes kayak merkezinde birçok otel bulunuyor. Fakat bu otellerin fiyatları oldukça pahalı seviyelerde olabiliyor. Bu durumda elbette ki kişilerin maddi durumunu sarsabiliyor. Erciyes kayak merkezi ucuza konaklama nasıl olur? Erciyes kayak merkezinde ucuza konaklama istiyorsanız kamp çadırı kurabilirsiniz, çadırınızda ekonomik bir tatil geçirebilirsiniz. Aynı zamanda bölgede yer alan pansiyonlar ve hostellerde ekonomik olarak tatil geçirebilirsiniz. Erciyes kayak merkezi seyahati sizlere muhteşem bir kış tatili imkanı sunacaktır.

Makaleyi değerlendir
Gezebildiğin Kadar
Yorum ekle