Hangi uçağın pencereleri daha geniş?

Havayolu ile seyahat eden yolcuların çoğunluğu cam kenarında oturmak istiyor. Peki, hangi uçakların pencereleri daha geniş? Havacılık sektöründeki gelişmelerle ve teknolojinin ilerlemesiyle birlikte, uçak tasarımları da hızlı bir şekilde değişmekte. Bilindiği gibi uçak pencereleri basınçtan dolayı köşeli olarak imal edilmez. Yuvarlak hatlara sahip pencereler oluşan basıncı dağıtarak tek bir noktada toplayıp tehlike oluşturmaz. Havayolu ile seyahat eden yolcuların çoğunluğu cam kenarında oturmak istiyor. Elbette ki geniş pencereler görüş açısının daha fazla olmasını sağlayacak. Hemen hemen çoğu pencere aynı gibi gözükse de boyut olarak farklılıklar var. Şu anda aktif olarak kullanılan uçaklar arasında ki en büyük pencereye sahip uçak Boeing 787 tipi. Uçağın pencere boyutları 10.7×18.4 inç. İkinci en büyük pencereli uçak tipi ise Boeing 777 tipleri. 10×15 inçlik bir pencere yapısına sahip. Boeing’in dar gövdede kullanılan popüler uçağı 737 tipinde ise 9×12,5 inçlik pencereler kullanılıyor. Airbus’ta ise en büyük pencereler yeni A220 tipi uçaklarında 11×16 inç olarak bulunuyor. A350 de […]

Hangi uçağın pencereleri daha geniş?

Havayolu ile seyahat eden yolcuların çoğunluğu cam kenarında oturmak istiyor. Peki, hangi uçakların pencereleri daha geniş?

Havacılık sektöründeki gelişmelerle ve teknolojinin ilerlemesiyle birlikte, uçak tasarımları da hızlı bir şekilde değişmekte. Bilindiği gibi uçak pencereleri basınçtan dolayı köşeli olarak imal edilmez. Yuvarlak hatlara sahip pencereler oluşan basıncı dağıtarak tek bir noktada toplayıp tehlike oluşturmaz.

Havayolu ile seyahat eden yolcuların çoğunluğu cam kenarında oturmak istiyor. Elbette ki geniş pencereler görüş açısının daha fazla olmasını sağlayacak. Hemen hemen çoğu pencere aynı gibi gözükse de boyut olarak farklılıklar var.

Şu anda aktif olarak kullanılan uçaklar arasında ki en büyük pencereye sahip uçak Boeing 787 tipi. Uçağın pencere boyutları 10.7×18.4 inç. İkinci en büyük pencereli uçak tipi ise Boeing 777 tipleri. 10×15 inçlik bir pencere yapısına sahip.

Boeing’in dar gövdede kullanılan popüler uçağı 737 tipinde ise 9×12,5 inçlik pencereler kullanılıyor.

Airbus’ta ise en büyük pencereler yeni A220 tipi uçaklarında 11×16 inç olarak bulunuyor. A350 de ise 13,5×9,5 inçlik pencereler kullanılıyor. A330 ve A340 modellerinde ise 12.3×9 inçlik pencereler bulunuyor. A380 modellerinde ise şaşırtıcı bir şekilde daha büyük gözükmesine rağmen bu durum pencerenin çerçevesinden kaynaklanmaktadır.

Kaynak

Benzer Yazılar

Adrasan’da Tatil Keyfi!

Adrasan, Akdeniz kıyısında yer alan bir cennet köşesi olarak, yerli ve yabancı turistlerin tatil için tercih ettiği popüler destinasyonlardan biri haline geldi. Doğal güzellikleri ve sakin atmosferi ile bilinen bu küçük sahil kasabası, ziyaretçilere huzurlu bir kaçış imkanı sunuyor. Adrasan’da tatil yapmak, bir yandan denizin ve kumun tadını çıkarırken, diğer yandan bölgenin zengin kültürel ve doğal mirasını keşfetmek anlamına geliyor. Sabah saatlerinde başlayan gün, misafirlerin sahilde yürüyüş yaparak veya kumsalda yoga yaparak güne enerjik bir başlangıç yapmalarını sağlıyor. Güneş yükseldikçe, plajlar canlanmaya ve güneşlenmek isteyenlerle doldurulmaya başlıyor. Denizin berrak suları ise serinlemek isteyenleri kucaklıyor. Çocuklar su kenarında oynarken, yetişkinler deniz sporlarına, özellikle de kano ve sörf gibi aktivitelere yöneliyorlar. Öğle saatlerinde, sahil şeridindeki restoranlar ve kafeler, ziyaretçilere Ege ve Akdeniz mutfağının en lezzetli örneklerini sunuyor. Taze deniz ürünleri, ızgara et çeşitleri ve ev yapımı meze tabakları, Adrasan’ın gastronomik zenginliklerini tatmak isteyenler için ideal seçenekler arasında yer alıyor. Yemeklerini yiyen misafirler, […]

Muhafazakâr Otellerin Özellikleri Nelerdir?

Muhafazakâr otelleri tercih ederek geleneksel değerleriniz ve inançlarınızla uyumlu bir konaklama deneyimi yaşayın. Kendi ilkeleriyle örtüşen bir ortamı tercih eden ve sayıları giderek artan misafirlere siz de katılın. Bu istisnai tesislerde tevazu, mahremiyet ve aile dostu atmosferin en üst noktasını deneyimleyin. Konaklama kararınızı vermeden önce muhafazakâr otellerin sunduğu ayırt edici özellikleri ve olanakları keşfedin. Kapsamlı rehberimiz ile muhafazakâr otellerin temel unsurlarını keşfedin. Serinletici havuzlardan katı alkol politikalarına ve nefis yemek seçeneklerine kadar her şey elimizin altında. Havuz Cinsiyete göre ayrılmış yüzme havuzu ile muhafazakâr otellerde konaklamanız sırasında en üst düzeyde mahremiyet ve konforu yaşayın. Bu havuzlar genellikle kadınlar ve erkekler için ayrı yüzme alanları sağlar. Özel aile havuzu alanlarımızla en iyi aile kaçamağını yaşayın. Muhafazakâr değerlerinize sadık kalırken birlikte rahatlayın ve eğlenin. Muhafazakâr otellerimizin havuz tesislerinde her yaştan misafir için güvenli ve keyifli bir su vahasını deneyimleyin. Alkol Politikası Katı alkol politikalarıyla geleneksel değerleri koruyan muhafazakâr otellerin cazibesini yaşayın. Alkol tüketiminin hiç […]

En Ucuz Uçuş Rotalarını Bulmanın Yolları

Bu ipuçlarını kullanarak en ucuz uçuş rotalarını bulabilirsiniz. Ancak, bilet fiyatlarının değişkenliği nedeniyle, rotanızı ne kadar erken belirleyip ne kadar erken rezervasyon yaptığınızın yanı sıra, seyahat tarihlerinizde esnek olmanız da önemlidir.

0 Yorum

Yorum Yaz

Rastgele

Web sitemiz, gezinme deneyiminizi ve ilgili bilgileri sağlamak için çerezleri kullanır. Web sitemizi kullanmaya devam etmeden önce, şunları kabul etmiş olursunuz.