İSPANYA’NIN LEZZET DURAĞI: BİLBAO

Bask Bölgesi’nin en büyük şehri olan Bilbao, kültürel zenginliğinin yanı sıra ziyaretçilerine Michelen yıldızlı dünyanın en iyi restoranlarını sunuyor. Deniz mahsullerinden, çeşitli et yemeklerine kadar yüzlerce lezzet sizlerle buluşuyor. Tabii Bilbao sadece yeme içme üzerine kurulu bir şehir değil. Günümüzün modern müzeleri, çağdaş yapılarıyla ziyaretçilerine kapılarını ardına kadar açmış. Siz de bu özgün şehri keşfetmeye hazır olun. GASTRONOMİ MERKEZİ İspanya’nın kuzeyinde yer alan Bilbao, ülkenin en farklı şehirlerinden biri. Bask Bölgesi’nin kültürünü en iyi yaşatan yer olarak göreceksiniz. Dışarıya kapalı olan kentin içinde muhteşem güzellikler bulunuyor. Bunlardan en önemlisi ise eşsiz restoranlara sahip olması. Gastronomi merkezi San Sebastian’ın yakınında bulunan Bilbao, bu durumdan fazlasıyla nasiplenmiş olacak ki, dünyanın en iyi restoranlarını barındırıyor. Deniz ürünlerinden et yemeklerine kadar birçok özel lezzetle tanışabilirsiniz. Aynı zamanda birçok gurmenin ziyaret ettiği şehri, bu açıdan da değerlendirebilirsiniz. SAKİN BİR ŞEHİR Budapeşte, Prag, Floransa gibi Bilbao’nun da içinde nehir geçiyor. Nervion nehri, şehrin güzelliğine değer katıyor. Özellikle nehir etrafında […]

İSPANYA’NIN LEZZET DURAĞI: BİLBAO

Bask Bölgesi’nin en büyük şehri olan Bilbao, kültürel zenginliğinin yanı sıra ziyaretçilerine Michelen yıldızlı dünyanın en iyi restoranlarını sunuyor. Deniz mahsullerinden, çeşitli et yemeklerine kadar yüzlerce lezzet sizlerle buluşuyor. Tabii Bilbao sadece yeme içme üzerine kurulu bir şehir değil. Günümüzün modern müzeleri, çağdaş yapılarıyla ziyaretçilerine kapılarını ardına kadar açmış. Siz de bu özgün şehri keşfetmeye hazır olun.

GASTRONOMİ MERKEZİ

İspanya’nın kuzeyinde yer alan Bilbao, ülkenin en farklı şehirlerinden biri. Bask Bölgesi’nin kültürünü en iyi yaşatan yer olarak göreceksiniz. Dışarıya kapalı olan kentin içinde muhteşem güzellikler bulunuyor. Bunlardan en önemlisi ise eşsiz restoranlara sahip olması. Gastronomi merkezi San Sebastian’ın yakınında bulunan Bilbao, bu durumdan fazlasıyla nasiplenmiş olacak ki, dünyanın en iyi restoranlarını barındırıyor. Deniz ürünlerinden et yemeklerine kadar birçok özel lezzetle tanışabilirsiniz. Aynı zamanda birçok gurmenin ziyaret ettiği şehri, bu açıdan da değerlendirebilirsiniz.

bilbao-food

SAKİN BİR ŞEHİR

Budapeşte, Prag, Floransa gibi Bilbao’nun da içinde nehir geçiyor. Nervion nehri, şehrin güzelliğine değer katıyor. Özellikle nehir etrafında yürüyüş yaparak şehrin havasını koklamanızı öneririz. Ayrıca nehrin etrafındaki kafelerde vakit geçirerek kentin keyfini çıkarabilirsiniz. Bilbao’nun kalbinin attığı yer ise Gran Via… Şehrin ana caddesi olan yerde lüks  markaların mağazalarından alışveriş yapabilirsiniz.

bilbao-sehir

SANATA FARKLI BİR BAKIŞ

Bilbao size sanat hakkında farklı bir bakış açısı sağlayacak. Modern sanat müzeleri şehrin içine harika bir şekilde yayılmıştır. Modern anlamda en popüler olanı Guggenheim Müzesi’dir. Burası bir mimarlık harikasıdır. “Pritzker Mimarlık Ödülü” sahibi bir mimar olan Frank Gehry tarafından tasarlanan bu müzenin dış görünümü oldukça etkileyicidir. Ayrıca Bilbao Güzel Sanatlar Müzesi, Arkeoloji Müzesi ve Etnoğrafya ve Tarih Müzesi’ni de gezmenizi öneririz.

guggenheim-muzesi

Kaynak: blog.prontotour.com

Benzer Yazılar

Almanya Berlin Gezi Rehberi: Unutulmaz Deneyimler ve İpuçları

Avrupa 5 ay önce

Almanya’nın başkenti Berlin’e yolculuk planlıyorsanız, bu gezi rehberi tam size göre! Ulaşım ipuçları, lezzet durakları, sanat ve eğlence önerileri burada. Berlin’e gidmeden önce mutlaka okuyun!

İspanya Gezi Rehberi

Avrupa 2 yıl önce

İspanya, Batı Avrupa’da İber Yarımadası’nda yer alan bir ülkedir. Ülke 17 özerk bölgeye ayrılmıştır. Başkent Madrid, Kraliyet Sarayı’na ve Avrupalı ​​ustaların eserlerinin sergilendiği Prado müzesine ev sahipliği yapmaktadır. Segovia’da bir orta çağ kalesini ve bozulmamış bir Roma su kemerini ziyaret edebilirsiniz. Katalonya‘nın başkenti Barselona, ​​Sagrada Fam kilisesi de dahil olmak üzere Antoni Gaud’un simge yapılarıyla tanınır. Granada İspanya’da Granada’yı ziyaret ediyorsanız, seyahatinizi muhtemelen Mart-Mayıs ayları için planlamak isteyebilirsiniz. Bu, şehrin ikliminin en rahat olduğu zamandır ve çeşitli etkinlik ve aktivitelerin keyfini çıkarabilirsiniz. Şehri kendi başınıza keşfetmek istiyorsanız, araç kiralayabilir ya da yerel rehberlerin eşliğinde Granada gezisi yapabilirsiniz. Bu şehir, Alhambra adı verilen muhteşem bir saray kompleksine ev sahipliği yapmaktadır. Yeşil, huzurlu bahçeleri, görkemli çeşmeler ve beyaz çakıllı bir yolla çevrilidir. Granada’nın zengin tarihi, Hristiyan ve İslami tarzların bir karışımı olan mimarisine yansır. Granada’nın Eski Kenti Granada’nın Eski Kenti ziyaret etmek için güzel bir yerdir. Bu bölge, orta çağ sokak planını ve dolambaçlı, dar sokaklarını koruyarak UNESCO Dünya Mirası Listesi‘negirmiştir. Burada […]

İspanya Madrid Gezilecek Yerler Listesi

Avrupa 2 yıl önce

İspanya Madrid gezi rehberimizde size bu ülkede de keşfedecek birçok fırsat olduğunu anlatmaya çalışacağız. İspanya Madrid hiç uyumayan bir şehir olmasıyla da öne çıkan bir şehir olan İspanya’nın başkentinin tadını çıkarmanıza yardımcı olacaktır. En canlı mahallelerinin sokaklarında kaybolmak, müzeleri gezmek, merkezde alışveriş yapmak veya yeşil alanlarında dolaşarak dinlenmek için mükemmel olan Madrid, hem kaçmak hem de mükemmel gastronomisinin tadını çıkarmak için ideal bir şehir. Ya pazarlarından birinde ya da en ünlü yerlerinden geçen bir tapas güzergahında kaçamak yapmak için! Şehir sonsuz deneyimler sunsa da, El Escorial gibi ona en yakın harikalardan birine bir gezi yapmak isterseniz uzatabileceğiniz başlıca turistik mekanları tanımanın 3 ila 4 gün sürdüğünü düşünüyoruz. Puerta del Sol Başkente yapılan mükemmel bir ziyaret, genellikle tarihi Chocolatería San Ginés’de kahvaltıda yemek çubuklu lezzetli bir sıcak çikolata veya La Mallorquina’da ev yapımı bir Napoliten ile başlar ve ardından Puerta del Sol’a yaklaşır. Günün 24 saati açık olan bu geniş alandaki en sembolik yer, […]

0 Yorum

Yorum Yaz

Rastgele

Web sitemiz, gezinme deneyiminizi ve ilgili bilgileri sağlamak için çerezleri kullanır. Web sitemizi kullanmaya devam etmeden önce, şunları kabul etmiş olursunuz.