İzmir’de Günübirlik Gezilecek İlginç Yerler

izmir'de günübirlik gezilecek yerler Türkiye

İzmir hem tarihi hem de doğal güzellikleri sayesinde dikkat çeken bir yerdir. Bu nedenle sizler için İzmir’de günübirlik gezilecek ilginç yerleri ele alıyoruz.

İzmir’de günübirlik gezilecek ilginç yerler konusu özellikle İzmir’e gelen ve İzmir’de gezmek isteyen birçok kişinin merak ettiği konular arasında yer alıyor bu alanda birçok gezilecek alan bulunsa da bir günlük İzmir’e gelen ve hızlı bir şekilde İzmir tarihi güzelliklerini görmek isteyenler için bir rehber olması açısından önem taşıyor.

Burada ele aldığımız alanlar kolay bir şekilde ulaşım imkanı sayesinde de büyük bir önem taşıyor İzmir’de büyük bir öneme sahiptir.

İzmir Saat Kulesi

Tarihi olarak belki de İzmir’i en iyi yansıtan en iyi yerlerden birisi İzmir saat kulesidir. İzmir saat kulesi de bu alanda en çok dikkat çekmeye devam ediyor. Bu yer Konak’ta olup Konak gezilecek yerler olarak da birbirine oldukça yakın alanlar arasında yer alıyor Konak’a gelme işleminden sonra hiçbir ulaşım aracına gerek yok sadece yürüyerek buraya kadar gelebilir ve Konak İzmir saat kulesine de gelebilirsiniz.

Günübirlik gezinize isteğine bağlı olarak burada başlayabilir aynı zamanda Konak Camii de de tarihin keyfini sürebilirsiniz. Bu nedenle İzmir saat kulesi de büyük bir önem taşıyor. Bu meydan tarihi bir meydan olup aynı zamanda tarihin dokusunu da en iyi şekilde hissedeceksiniz.

Kızlarağası Hanı

İzmir günübirlik gezi rehberinde aynı zamanda Kızlarağası Hanı’da önemlidir. Kemeraltı Çarşısı içinde yer alan Hisar Camii ve Kızlarağası Hanı büyük bir önem taşıyor burada mutlaka görülmesi gereken tarihi alanlardan birisi olarak karşımıza çıkan bu yerde gezilecek yerler arasında yer almakta.

Kızlarağası Hanı’da fincanda yer alan ve burada pişirilen bir Türk kahvesi de tatlı lezzetli bir tadı bulunuyor aynı zamanda burada hediyelik birçok şeyi de bulabilirsiniz. Aynı zamanda burada tarihi küçük lokantalara da giderek karnınızı doyurabilirsiniz.

Tarihi Asansör İzmir

Asansör denilince birçok kişinin aklına normal asansör gelebilir fakat İzmir’de bulunan asansör tamamen güzel olup aynı zamanda tarihi asansörler arasında yer alıyor Kemeraltı Çarşısı geziniz de aynı zamanda bu gezi bittikten sonra da muhteşem bir manzaraya sahip bu nedenle siz de İzmir Tarihi Asansör gezisi de yaparak burada manzaranın da tadını çıkarabilirsiniz.

Bu alana çarşıdan da yürüyerek asansöre gelebilirsiniz. Aynı zamanda asansörün bulunduğu alanda bir de restoran da bulunuyor.

St Polycarp Kilisesi

Asansör gezisinden sonra ise ister önce olmak üzere St Polycarp Kilisesi de büyük bir önem taşıyor bu geziden sonra da Smyrna Agora Antik Kenti’ne giderek bu alanda gezinizi devam ettirebilirsiniz. İzmir günübirlik gezilecek yerler de sırada da St Polycarp kilisesi bulunuyor.

Hem mimari olarak hem de içinde yer alan tarihi nesneler sayesinde de gezinizi en iyi hale getirecek büyük bir öneme de sahiptir.

Smyrna Agora Antik Kenti’nde Kadifekale Manzarası

Aynı zamanda İzmir gezi yerleri de büyük bir önem taşıyan bir diğer alanda Smyrna Agora Antik Kenti belki diğerlerine oranla daha az kolay gidebilecek alanlar arasında yer alıyor. Fakat bu yerde gittiğiniz zaman belki de en eşsiz manzaraları görebilir aynı zamanda fotoğraf çekerek bu anı da ölümsüzleştirebilirsiniz. Büyük bir öneme sahip bu alanda büyük bir önem de taşıyor bu yerde İzmir Konak’ta olup hızlı bir şekilde gezebileceğiniz alanlar arasında yer alıyor.

Makaleyi değerlendir
Gezebildiğin Kadar
Yorum ekle