Kanarya Adaları Gezilecek Yerler

kanarya adaları gezi rehberi Gezi Rehberi

Kanarya Adaları hakkında merak edilenler, mutlaka ziyaret edilmesi gereken turistik yerleri ve yapılacak aktiviteler.

Kanarya Adaları, Kuzey Atlantik Okyanusunda bulunan bir takımadadır. Tenerife, Gran Canaria, Fuerteventura, Lanzarote, La Palma, La Gomera ve El Hierro Adası olmak üzere toplam 7 tane adadan oluşmaktadır. Buraya gitmek için en güzel zamanın Temmuz-Ağustos yani yaz sezonu olduğu söylenmektedir.

Kanarya Adalarında Neler Yapılır?

Öncelikle şunu belirtmek gerekir ki bu takımada dünyanın en güzel adaları arasında ilk sıralarda yer almaktadır. Lüks tatil köyleri, upuzun plajları, yıl boyu sıcak havası ve canlı gece hayatı ile dünyanın her yerinden binlerce turisti ağırlamaktadır. Bu muhteşem takımadalarda maceracı ruha sahipseniz eğer dalış ve sörf yapabilirsiniz ya da daha sakin birisiyseniz kanyonlarda yürüyüş yapmayı tercih edebilirsiniz.

Gezilecek Yerler

Tenerife

Tenerife Adası, takımadaların en büyüğüdür ve aynı zamanda İspanya’nın da en kalabalık adasıdır. Turistler arasında da en çok tercih edilen adadır çünkü bu ada en işlek merkezlere ev sahipliği yapmaktadır. Burası dünyanın en büyük karnavallarından ‘Santa Cruz de Tenerife Karnavalı’ ile tanınmaktadır. Burada da turistik birçok mekan bulunuyor. Bunlardan birincisi olan İspanya’nın en yüksek dağı konumundaki Teide Yanardağını ziyaret edebilir ve teleferikle 2400 metreye kadar çıkabilirsiniz. Bunun dışında Siam Park, Loro Parque ve La Orotava gibi birçok yeride bu adada ziyaret edebilirsiniz.

Gran Canaria

Tenerife’den sonra adalarının en büyüğü olan Gran Canaria Adası bembeyaz kumsalları ve yeşil vadileriyle dünyadaki büyüleyici yerlerden birisidir. Adanın başlıca ayırt edici özelliklerinden biri de 5 kilometreden fazla uzanan altın kum plajı olan Dunas de Maspalomas Plajıdır. Atlantik Modern Sanatlar Merkezi, Kolomb’un Evi, Gabinete Literario, Kanarya Adaları Müzesi, Perez Galdos Tiyatrosu gibi pek çok turistik bölgesi bulunan bu ada keyifli zaman geçirmenize eşlik edecektir.

Lanzarote

Lanzarote Adası kanyon, krater ve katılaşmış lav ile takımadanın en çok volkanik görüntüye sahip bölgesidir. 140 bini aşkın nüfusu ile en kalabalık üçüncü Kanarya adasıdır. Burada adeta küçük bir cennet olan Papagayo Plajı doğal güzelliği ile cezbedicidir. Bu plajın yanı sıra Cesar Manrique Vakfı ve Timanfaya Ulusal Parkı da görülmeye değer yerlerdendir.

La Gomera

Yedi ana adadan La Gomera Adası altıncı büyük ada olarak kabul edilir. Başkenti San Sebastian’dır. Aynı zamanda Sihirli Ada olarakta adlandırılmaktadır. Adaya turist çekmek için doğa parkı içinde çeşitli yürüyüş yolları ve dağ bisikletleri için parkurlar yapılmıştır. Ada çeşitli nadir hayvanlara da ev sahipliği yapmaktadır. Turistik yerleri arasında ise Colombus Evi, Mirador de Roce Blanco Gözlem Alanı, San Marcos Kilisesi, San Salvador Kilisesi ve Etnografya müzesi yer almaktadır.

Fuerteventura

Fuerteventura Adası diğer adaların içinde en az gelişmiş olanıdır. Bu adanın en meşhur yeri Betancuria’dır. Burası aynı zamanda Fuerteventura’nın dini başkentidir. Bu adada çeşitli kaleler bulunmaktadır. Korsan saldırılarına karşı insanları korumak için yapılmıştır. Adanın güzel plajları ve deniz gıda pazarları vardır.

La Palma

La Palma Adası volkanik ve takımadalardan beşinci büyük olan adadır. Çok fazla gelişmiş lüks tatil yeri sunmasa da doğal ve tarihi simgeleri bulunmaktadır.

El Hierro

El Hierro Adası takımadaların en küçük ve en uzak olan adasıdır. Diğer adalara göre yapılacak pek fazla aktivitesi yoktur. Mirador Le Pena bu adanın en ünlü yerlerinden birisidir. Burası gün batımını güzel bir şekilde izleyebileceğiniz bir seyir balkonudur.

Makaleyi değerlendir
Gezebildiğin Kadar
Yorum ekle