LEZZETİN SANATLA BULUŞTUĞU YER ÇİKOLATA MÜZESİ

Hemen her şehrin görülmesi gereken yerleri arasında mutlaka bir müze vardır. Kimi zaman sanat müzesidir bunlar kimi zaman tarih.. Sergilenmeye değer her şeye ev sahipliği yapan müzeler arasında bazen öylelerine denk gelirsiniz ki tüketmekle saklamak arasında gider gelir, deyim yerindeyse nefsinizi sınarsınız. Bu müzelerden bir tanesi de Almanya’nın başkenti Berlin’de bulunuyor. İşte Berlin’in ünlü Çikolata Müzesi; Berlin’in en meşhur noktalarından biri olan Gendarmarkt’da bulunan Çikolata Müzesi, içinde bulunduğu tarihi bina ile hemen dikkatinizi çekecektir. Her gün yüzlerce turist tarafından ziyaret edilen Berlin Çikolata Müzesi’ne girmek için herhangi bir ücret ödemek gerekmiyor. Ama bu bilgi sakın sizi heyecanlandırmasın. Zira içeri girmek ücretsiz olsa da içeride bulunan her bir çikolatayı satın alıp kendinize bir ziyafet çekme fırsatınız bulunuyor. Zaten içeri girer girmez neden giriş ücreti alınmadığını anlamak mümkün. Müzenin içinde hem göze hem de damağa hitap eden onlarca sanat eseri bulunuyor. Özellikle bir çikolata tutkunuysanız, çikolatadan yapılmış heykeller aklınızı başınızdan alabilir. Müzenin […]

LEZZETİN SANATLA BULUŞTUĞU YER ÇİKOLATA MÜZESİ

Hemen her şehrin görülmesi gereken yerleri arasında mutlaka bir müze vardır. Kimi zaman sanat müzesidir bunlar kimi zaman tarih.. Sergilenmeye değer her şeye ev sahipliği yapan müzeler arasında bazen öylelerine denk gelirsiniz ki tüketmekle saklamak arasında gider gelir, deyim yerindeyse nefsinizi sınarsınız. Bu müzelerden bir tanesi de Almanya’nın başkenti Berlin’de bulunuyor. İşte Berlin’in ünlü Çikolata Müzesi;

Berlin_cikolata_muzesi (4)

Berlin’in en meşhur noktalarından biri olan Gendarmarkt’da bulunan Çikolata Müzesi, içinde bulunduğu tarihi bina ile hemen dikkatinizi çekecektir. Her gün yüzlerce turist tarafından ziyaret edilen Berlin Çikolata Müzesi’ne girmek için herhangi bir ücret ödemek gerekmiyor. Ama bu bilgi sakın sizi heyecanlandırmasın. Zira içeri girmek ücretsiz olsa da içeride bulunan her bir çikolatayı satın alıp kendinize bir ziyafet çekme fırsatınız bulunuyor. Zaten içeri girer girmez neden giriş ücreti alınmadığını anlamak mümkün.

Berlin_cikolata_muzesi (2)

Müzenin içinde hem göze hem de damağa hitap eden onlarca sanat eseri bulunuyor. Özellikle bir çikolata tutkunuysanız, çikolatadan yapılmış heykeller aklınızı başınızdan alabilir. Müzenin en çok dikkat çeken çikolata heykellerinden biri hemen girişte bulunan ayı heykeli. Berlin’in en bilindik simgelerinden biri olan ayı, şehrin hemen her ayrıntısında olduğu gibi burada da başköşede. Yine çikolatadan yapılmış dev futbolcu figürü, parlamento binası heykeli ve büyük bir gemi çikolata dünyasının en çok dikkat çeken ayrıntılarından.

Berlin_cikolata_muzesi (3)

Çikolata müzesinde bulunan tüm çikolatalar sergilenmek için değil. Dünyanın çeşitli noktalarından getirtilen kahve çekirdekleri ve kakaolardan yapılmış yüzlerce çikolata türünden dilediğinizi alabilirsiniz. Yaklaşık 3 Euro’dan başlayan çikolatalar kalitesine ve lezzetine göre 100 Euro’ya kadar çıkabiliyor.

Kaynak: blog.prontotour.com

Benzer Yazılar

Malta’nın Saklı Cennetleri: Eğlenceli ve Detaylı Bir Malta Gezi Rehberi

Gezi Rehberi 4 ay önce

Malta’nın saklı cennetlerini keşfetmeye hazır mısınız? Mavi Lagün’ün berrak sularında şnorkelle yüzme, Gozo’nun tarihi güzellikleri, renkli Marsaxlokk Pazarı ve hareketli St. Julian’s geceleri, Malta’da unutulmaz anlar yaşamanızı garantiliyor.

Keşfetmeniz Gereken Efsanevi Bakü Gezi Rehberi

Gezi Rehberi 4 ay önce

Bakü, eski ve yeni zamanın izlerini bir arada barındıran, keşfedilmeyi bekleyen bir hazine. Efsanevi bir gezi deneyimi yaşamak için ideal bir destinasyon olan bu şehir, göz kamaştırıcı mimarisi, zengin tarihi ve benzersiz kültürüyle sizi bekliyor. Azerbaycan’ın incisi olarak bilinen bu yer, lezzet tutkunlarını da unutmayarak damak zevkine hitap eden mutfak kültürüyle cezbediyor. Elinizdeki "Bakü Gezi Rehberi" ile şehrin gizli köşelerini keşfetmeye hazır olun. İster tarihî bir yolculuğa çıkın, ister mimari yapıları keşfedin; Azerbaycan’ın bu büyüleyici şehrini keşfederken her köşede yeni bir hikaye sizi bekliyor. Öyleyse gelin, hayranlık uyandıracak kadar güzel bu şehri birlikte keşfedelim. Bakü’nün Büyüleyici Tarihine Yolculuk Bakü, derin tarihini her köşesinde yaşatan, ziyaretçilerini zamanda bir yolculuğa çıkaran eşsiz bir kenttir. Deneyimleyeceğiniz bu muazzam şehirde, Bakü gezi rehberi olarak size tarihi dokunuşları özgün bir şekilde hissettirecek yerleri keşfetmeniz için ilham verici önerilerimiz var. Gelin, Bakü’nün tarihine birlikte dalalım: İçeri Şehir (İçerişehir): UNESCO Dünya Mirası Listesi’nde yer alan bu tarihi […]

İzmir Kuşadası’nın Büyüleyici Güzellikleri: Keşfetmeniz Gereken Cennet Köşeler

Gezi Rehberi 5 ay önce

İzmir Kuşadası, eşsiz güzellikleriyle her yıl binlerce ziyaretçiyi kendine çekiyor. Altın kumlu plajları, Efes gibi tarihi hazineleri, lezzetli yemekleri ve hareketli gece hayatı ile ünlü. Bu yazıda, Kuşadası’nın keşfetmeniz gereken cennet köşelerini detaylarıyla bulacaksınız.

0 Yorum

Yorum Yaz

Rastgele

Web sitemiz, gezinme deneyiminizi ve ilgili bilgileri sağlamak için çerezleri kullanır. Web sitemizi kullanmaya devam etmeden önce, şunları kabul etmiş olursunuz.