MüzeKart ile İlgili Bilinmesi Gerekenler. MüzeKart’ın Geçerli Olduğu Müzeler

MüzeKart ile İlgili Bilinmesi Gerekenler. MüzeKart’ın Geçerli Olduğu Müzeler Türkiye Kültür ve Turizm Bakanlığı’na bağlı 300’den fazla müze veya ören yerinde ücretsiz geçişe imkan veren MüzeKart fiyatlarında indirim yapıldı. 1 Mart’tan itibaren MüzeKart 60 TL olarak satışa sunulacak. Geçen sene kart 70 TL olarak satılıyordu. MüzeKart Çeşitleri Farklı ihtiyaçlara göre farklı MüzeKart çeşitleri bulunuyor. MüzeKart Akademi ise, 30 TL’ye satışa sunuluyor. Bu özel kartı üniversitelerde öğrenim gören öğrenciler ve öğretim elemanları yararlanabiliyor. MüzeKart Akademi ile yılda iki defa müze ve ören yerleri ücretsiz ziyaret edilebiliyor. İşte farklı MüzeKart Türleri: MÜZE KART TÜRÜ MÜZE KART FİYATI Museum Pass Türkiye 450 TL Müzekart + 60 TL İndirimli Müze Kartı 30 TL Museum Pass İstanbul 295 TL Museum Pass Cappadocia 175 TL Museum Pass Akdeniz 295 TL Museum Pass Ege 295 TL   Yine Bakanlık’a bağlı olan müze ve ören yerlerini 18 yaş ve altı, 65 yaş üstü yetişkinler, gaziler, şehit yakınları ve […]

MüzeKart ile İlgili Bilinmesi Gerekenler. MüzeKart’ın Geçerli Olduğu Müzeler

MüzeKart ile İlgili Bilinmesi Gerekenler. MüzeKart’ın Geçerli Olduğu Müzeler

Türkiye Kültür ve Turizm Bakanlığı’na bağlı 300’den fazla müze veya ören yerinde ücretsiz geçişe imkan veren MüzeKart fiyatlarında indirim yapıldı.

1 Mart’tan itibaren MüzeKart 60 TL olarak satışa sunulacak. Geçen sene kart 70 TL olarak satılıyordu.

MüzeKart Çeşitleri

Farklı ihtiyaçlara göre farklı MüzeKart çeşitleri bulunuyor.

MüzeKart Akademi ise, 30 TL’ye satışa sunuluyor. Bu özel kartı üniversitelerde öğrenim gören öğrenciler ve öğretim elemanları yararlanabiliyor. MüzeKart Akademi ile yılda iki defa müze ve ören yerleri ücretsiz ziyaret edilebiliyor.

İşte farklı MüzeKart Türleri:

MÜZE KART TÜRÜ MÜZE KART FİYATI
Museum Pass Türkiye 450 TL
Müzekart + 60 TL
İndirimli Müze Kartı 30 TL
Museum Pass İstanbul 295 TL
Museum Pass Cappadocia 175 TL
Museum Pass Akdeniz 295 TL
Museum Pass Ege 295 TL

 

Yine Bakanlık’a bağlı olan müze ve ören yerlerini 18 yaş ve altı, 65 yaş üstü yetişkinler, gaziler, şehit yakınları ve engelliler ücretsiz olarak ziyaret edebiliyor. Ayrıca Milli Eğitim Bakanlığı’na bağlı çalışan öğretmenler, üniversitelerin sanat tarihi ve arkeoloji bölümlerinde öğrenim gören öğrenciler, basın kartı sahibi gazeteciler de müze ve ören yerlerine MüzeKart almadan ücretsiz giriş yapabilir.

MüzeKart Hangi Müzelerde Geçerli? MüzeKart Hangi Ören Yerlerinde Geçerli?

MüzeKart kullanarak ücretsiz giriş yapabileceğiniz müzeler ve ören yerleri:

Kaynak

Benzer Yazılar

Muhafazakâr Otellerin Özellikleri Nelerdir?

Muhafazakâr otelleri tercih ederek geleneksel değerleriniz ve inançlarınızla uyumlu bir konaklama deneyimi yaşayın. Kendi ilkeleriyle örtüşen bir ortamı tercih eden ve sayıları giderek artan misafirlere siz de katılın. Bu istisnai tesislerde tevazu, mahremiyet ve aile dostu atmosferin en üst noktasını deneyimleyin. Konaklama kararınızı vermeden önce muhafazakâr otellerin sunduğu ayırt edici özellikleri ve olanakları keşfedin. Kapsamlı rehberimiz ile muhafazakâr otellerin temel unsurlarını keşfedin. Serinletici havuzlardan katı alkol politikalarına ve nefis yemek seçeneklerine kadar her şey elimizin altında. Havuz Cinsiyete göre ayrılmış yüzme havuzu ile muhafazakâr otellerde konaklamanız sırasında en üst düzeyde mahremiyet ve konforu yaşayın. Bu havuzlar genellikle kadınlar ve erkekler için ayrı yüzme alanları sağlar. Özel aile havuzu alanlarımızla en iyi aile kaçamağını yaşayın. Muhafazakâr değerlerinize sadık kalırken birlikte rahatlayın ve eğlenin. Muhafazakâr otellerimizin havuz tesislerinde her yaştan misafir için güvenli ve keyifli bir su vahasını deneyimleyin. Alkol Politikası Katı alkol politikalarıyla geleneksel değerleri koruyan muhafazakâr otellerin cazibesini yaşayın. Alkol tüketiminin hiç […]

En Ucuz Uçuş Rotalarını Bulmanın Yolları

Bu ipuçlarını kullanarak en ucuz uçuş rotalarını bulabilirsiniz. Ancak, bilet fiyatlarının değişkenliği nedeniyle, rotanızı ne kadar erken belirleyip ne kadar erken rezervasyon yaptığınızın yanı sıra, seyahat tarihlerinizde esnek olmanız da önemlidir.

0 Yorum Yapıldı

Yorum Yaz

Rastgele

Web sitemiz, gezinme deneyiminizi ve ilgili bilgileri sağlamak için çerezleri kullanır. Web sitemizi kullanmaya devam etmeden önce, şunları kabul etmiş olursunuz.